ТЕМА: Життя дається тільки раз

Опис документу:
ТЕМА: Життя дається тільки раз. МЕТА: запобігти нещасним випадкам;сприяти охороні життя і здоров’я дітей;застерігати від необачних, необдуманих вчинків. Використано декілька Інтернет-джерел. Дякую за перегляд!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕМА: Життя дається тільки раз

МЕТА:

 • запобігти нещасним випадкам;

 • сприяти охороні життя і здоровя дітей;

 • застерігати від необачних, необдуманих вчинків.

І. Вступна бесіда

  • Що значить шанувати батька свого і матір свою? (Відповіді учнів)

  • А чи задумувались ви над тим, яка найвища мета і найбільша мрія ваших мами і тата? (Міркування учнів)

Загалом ви правильно визначили: найбільша мрія батьків – щастя і добробут їх дітей. Вони подарували вам цей світ із блакитним небом і ясним сонечком, хлібними полями і прекрасними містами, ріками і горами, пташиним співом і чудовими квітами, - світ, у якому вас чекає так багато цікавого, незвіданого. Життя прекрасне, незважаючи на труднощі. І коли воно обривається в юному віці – це велика трагедія, а для батьків – рана, яка вже ніколи не загоїться. Такі випадки, на жаль, трапляються, і найбільше їх – через нерозважливість і неслухняність дітей. Ось послухайте одну історію, не вигадану, а взяту з життя.

ІІ. Слухання оповідання

Павлик дуже любив свою маму. Коли її ніжні руки торкались його неслухняного чубчика, йому було так хороше, забувались усі неприємності... Але останнім часом він став уникати маминої ласки: ще побачать хлопці, кепкуватимуть, мовляв, мамин мазунчик... Він менше став прислухатись до маминих порад, повчань – не маленький, сам знає.

Цього ранку хлопчик зібрався до школи швиденько, чим приємно здивував неньку: любив-бо поніжитись у тепленькому ліжку. Сніданок їв похапцем, хоч до початку уроків часу було ще доволі.

- І чого так хапаєш, немов жене хтось за тобою?

- А в нас сьогодні контрольна з математики, от ми й домовились раніше прийти та разом повторити весь матеріал.

Павлик низько нахилився над тарілкою, щоб мати не помітила, як він почервонів. Адже збрехав: не скаже ж він мамі, що вони з Костиком вирішили перед уроками піти на річку й спробувати лід (Костику саме подарували нові ковзани).

Коли Павлик прийшов на берег, Костика ще не було. Річку скував лід, притрушений тоненьким шаром снігу. І якби не той сніжок, може, помітив би хлопець, що там, посередині, де бистрина, лід темніший, бо тоненький, може, був би обережніший...

Почепивши сумку з книжками на гілку верби, Павлик ступив на кригу. Притупнув каблучком – лід витримав. Спробував проїхатись на підошвах, вичовганих ковзанками. Кра-са! Описав невелике коло при березі й поглянув на стежку, звідки мав надійти Костик.

“От сонько, знову проспав, - майнула думка. – ось проїдусь разок до он того берега й назад”...

Розігнався й помчав до середини річки. Раптом під ногами тріснуло, хлопчик інстинктивно розкинув руки й опинився в крижаній купелі. Це сталось так несподівано, що Павлик навіть не встиг злякатись. Спробував, спершись на руки, підтягнутись і виповзти з холодної води, яка аж обпікала тіло. Але лід під руками обламався, й він шубовснув у воду. Швидка течія підхопила легеньке тіло хлопчика й потягла під лід...

ІІІ. Бесіда за прослуханим

  • Як ви уявляєте подальші події?

  • Чи жаль вам Павлика? А його маму?

  • Хто винен у безглуздій смерті хлопчика?

  • Чого йому не можна було забувати?

  • Як ви гадаєте: чи сталось би нещастя, якби вранці Павлик не збрехав мамі?

  • Чому він сказав неправду?

  • Чи не було у вас ситуації, коли ви не брали до уваги повчань своїх батьків?

  • Чому, на вашу думку, діти не люблять, коли їх повчають або “читають мораль”?

IV. Підсумок

Звичайно, ви вже не маленькі й багато чого можете вирішувати самі. Іноді вам навіть здається, що цього не помічають дорослі, що вас недооцінюють. Це вас ображає, і хочеться іноді зробити навпаки.

Справді, свою думку треба мати, і неприємно, коли до тебе ставляться, як до малого. Правда?

Та ніколи не забувайте оцінити: а чи добре буде те, що ви задумали? До чого може привести той чи інший ваш вчинок?

До речі, правила безпеки життя існують не лише для дітей, але й для дорослих, і їх потрібно обов’язково дотримуватись. Пригадайте, де, у яких ситуаціях недотримання їх загрожує вашому здоровю і життю.

 1. Під час користування домашніми газо- і електронагрівальними приладами (назвіть їх);

 2. під час прогулянок, екскурсій, походів, на пасовиську, в полі, в лісі, біля водоймищ;

 3. на дорогах, вулицях, де рухається автомобільний транспорт;

 4. у разі зустрічі з невідомими предметами, які можуть бути вибухонебезпечними;

 5. під час вживання фруктів і овочів.

Повторимо про те, як поводитись у першій ситуації (іншим будуть присвячені спеціальні бесіди).

Уявіть, що Ви – господар (господиня) дому. Вам треба розігріти їжу, нагодувати молодшого братика, прибрати в кімнаті, випрасувати собі й братику одяг, погуляти з малим перед тим, як покласти його спати.

Розкажіть, що ви робитимете, якими приладами і як будете користуватися. (Один учень буде розповідати, інші, уважно вислухавши, мають сказати, чи дотримувався “господар” усіх правил безпеки).

Підсумок. У народі кажуть: “На все воля Божа”, “Без Бога ні до порога”. Все це так, але не забуваймо: на те Бог дав нам розум і волю, щоб ми чинили правильно. Нагадаю вам ще одне прислів’я: “Береженого Бог береже”. Тож будьте мудрими, обачними. Пам’ятайте, і дорослому не зашкодить послухати розумної поради, а тим паче вам, ще не дуже досвідченим. А мати, батько, дідусь чи бабуся, вчителі думають про ваше життя, хочуть, щоб воно було довгим і щасливим, застерігають від лихого. Завжди дійте так, щоб не зашкодити тому, що є у вас найціннішого, що дається лише один-єдиний раз, - своєму життю. Будьте завжди здоровими!

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!