Тема. ЗГИНАННЯ І СКЛАДАННЯ ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВКИ «ЯНГОЛЯТКО»

Опис документу:
Тема. ЗГИНАННЯ І СКЛАДАННЯ ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВКИ «ЯНГОЛЯТКО» Мета: ознайомити учнів з різними видами листівок, особливостями оформлення новорічних листівок; вчити виконувати розмітку основи для листівки; розвивати творчу уяву при оформленні листівки; розвивати охайність у роботі, наполегливість, посидючість; виховувати бажання радувати своїх рідних і близьких.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 10. ЗГИНАННЯ І СКЛАДАННЯ ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВКИ «ЯНГОЛЯТКО»

Мета: ознайомити учнів з різними видами листівок, особливостями оформлення новорічних листівок; вчити виконувати розмітку основи для листівки; розвивати творчу уяву при оформленні листівки; розвивати охайність у роботі, наполегливість, посидючість; виховувати бажання радувати своїх рідних і близьких.

Обладнання: зразки виробу, кольоровий папір і картон, ножиці, лінійка, клей, різні види листівок, зразки виробів, аудіозапис новорічних пісень про ялинку, ілюстрації із зображенням зимового лісу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГОМАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

Стало біло навкруги —

Я розпушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я — ... (зима).

— Новий рік асоціюється з білим снігом, заметами, морозом, але дуже рідко з холодом. Чомусь, коли думаєш про це свято, згадується тепло свічок, різнокольорові гірлянди на ялинці і посмішки друзів та рідних. Напевно, тому процес підготовки до Нового року починається задовго до 31 грудня. Бажання зробити свято незабутнім для себе і рідних змушує заздалегідь замислюватися про подарунки та їх оформлення. Ми також прикрасимо наш клас сніжинками та ліхтариками. А сьогодні в нашому класі ми відкриваємо майстерню з виробництва...

— Так, ми відкриваємо майстерню з виробництва новорічних листівок.

2. Вступна бесіда

— Що ви знаєте про виникнення листівок?

— Листівка — обов’язкова для кожного подарунка, що відображає ваші думки і бажання. Новорічні подарунки часто мають сувенірний характер — це милі дрібнички, красиві ялинкові прикраси, календарі, свічки, статуетки — стандартний набір, прихований у подарункових пакетах. Новорічна листівка, виготовлена власноруч, може не тільки прикрасити ваш подарунок, а й в де-яких випадках повністю його замінити.

— Чи знаєте ви, звідки до нас прийшла мода на новорічні листівки?

— Звичай обмінюватися листівками до Нового року виник в Англії. Першим відправив новорічне поздоровлення поштою англієць Генрі Коул у 1843 р. Після чого він попросив свого друга Джона Герслі намалювати новорічну листівку. З цього ескізу в Лондоні було зроблено 1000 примірників листівки. З того часу звичай надсилати вітальні новорічні листівки завоював увесь світ.

3. Розповідь учителя

Ознайомлення з видами листівок

— Якщо ви запитаєте своїх батьків, бабусю чи дідуся про те, якими були листівки 30–50 років тому, то почуєте, що найчастіше листівки були одинарними і мали прямокутну форму (учитель демонструє зразки). Зараз у продажу таке різноманіття листівок, що як кажуть, «очі розбігаються», немож­ливо вибрати, яку купити,— всі красиві та цікаві.

Листівка зараз може бути і круглою, і трикутною, і розкладною, і одинарною, і музичною або динамічною (учитель демонструє виставку листівок). І оформлення листівок теж різноманітне. Є листівки з матовою поверхнею, є блискучі, з блискітками і без них. З’явилися і відеолистівки, які ви можете розсилати або отримувати через Інтернет. І все одно, листівки, виготовлені власноруч, принесуть вашим близьким більше радості і тепла.

Щоб створити листівку або запрошення на свято чи весілля, доводилося чимало потрудитися, адже до 1860 р. і візитні картки, і листівки виготовлялися вручну. Причому художники виготовляючи декілька екземплярів, намагалися малювати так педантично, щоб не було помітно відмінностей. Зараз — усе нав-паки: дизайнери створюють листівки вручну, щоб уникнути повторення. Настільки копіткою, майже каторжною роботою для художників і видавців було виготовлення листівок. Але ця праця була варта того, вона надавала листівкам несподіваного виконання і виняткової краси, гідної того, щоб сприймати листівки як справжні твори мистецтва. У них була частинка душі, те, чого бракує сучасним листівкам.

При друкуванні перших листівок використовувалися як несподівані матеріали, так і забуті нині способи. Застосовували пір’я, волосся, засушені квіти, шкіру, бісер, гуму, оксамит, шовк. Використання таких оригінальних матеріалів надавало листівці витонченості, картки набували надзвичайно красивого вигляду.

Сьогодні, підписуючи листівку для вітання, ми досить скупо банально бажаємо щастя-здоров’я. На давніх же листівках текст, великий за обсягом, узагалі не передбачався: сама краса листівки передавала всі ненаписані належні нагоді слова. Багато перших листівок дійшли до наших днів і зберегли надзвичайну чарівність. Це підтвердження дбайливого і обережного ставлення до них наших предків.

Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

4. Демонстрування та аналіз зразка

Інструктаж учителя

— Перш ніж братися за створення самої новорічної листівки, спочатку потрібно намалювати її ескіз на аркуші паперу. Як ми вже зазначали, листівка може бути одинарною і подвійною. Я пропоную зробити подвійну листівку, щоб потім мати можливість написати вітальні слова всередині її. Подивіться, заготовку листівки можна розташувати як вертикально, так і горизонтально. (Учитель демонструє зразок.)

— Розгляньте зразок листівки в підручнику на с. 46.

— Які матеріали нам необхідні для виготовлення листівки?

— З чого почнемо роботу?

  • Доберіть кольоровий картон-основу і складіть його навпіл.

  • За допомогою шаблонів обведіть і виріжте голову, волосся, крила, ніжки і коло для сукні.

  • Коло для сукні складіть навпіл, а потім — навскіс так, щоб краї не збігалися.

  • Викладіть деталі на основу. Ваше янголятко може стояти, сидіти або літати.

  • Змастіть деталі клеєм і наклейте на основу. Готову аплікацію покладіть під прес.

  • Усередині листівки наклейте аркуш паперу для привітання.

  • Використовуючи різні матеріали — папір, картон, нитки, фольгу, серветки, блискітки, бісер, стрічки — прикрасьте свою вітальну листівку.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Учні повторюють правила безпечної роботи з ножицями і клеєм. (Починають роботу. Учитель допомагає порадами.)

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ

— Подивіться, які прекрасні новорічні листівки ви виготовили сьогодні! Яскраве тло і блискуча мішура надали святковості вашим композиціям. Усі дуже постарались і акуратно вирізали деталі аплікації. Але ж по-іншому і не могло бути, адже ви виготовляли листівки для своїх найближчих людей. Що ж нам залишилося зробити? Правильно, написати привітання.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчалися сьогодні на уроці?

— Про що дізналися вперше?

— Коли з’явилися перші листівки?

— Кому ви подаруєте свою листівку?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн