• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • НУШ
  • Тема. Закріплення знань про звукові значення букв «Ц», «ц». Опрацювання тексту « Циркова залізниця »

Тема. Закріплення знань про звукові значення букв «Ц», «ц». Опрацювання тексту « Циркова залізниця »

Опис документу:
Мета. Закріпити знання учнів про букву «це», вчити читати слова з вивченою буквою; виконувати звуко-буквений аналіз слів; закріпити уміння читати зв’язний текст, відповідати на запитання, самостійно ставити питання за змістом прочитаного. Виховувати почуття доброзичливості, культуру мовлення, любов до тварин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова

1 клас

Букварний період

Тема. Закріплення знань про звукові значення букв «Ц», «ц».

Опрацювання тексту « Циркова залізниця »

Мета. Закріпити знання учнів про букву «це», вчити читати слова з вивченою буквою; виконувати звуко-буквений аналіз слів; закріпити уміння читати зв’язний текст, відповідати на запитання, самостійно ставити питання за змістом прочитаного. Виховувати почуття доброзичливості, культуру мовлення, любов до тварин.

Обладнання: таблиці, ілюстрації про цирк, звукові фішки.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Продзвенів і стих дзвінок,

Починається урок,

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!

ІІ. Актуалізація системи опорних знань та вмінь учнів

  1. Гра «Мікрофон» (Слайди 3, 4, 5)

  • Скажіть мені, будь ласка, яку букву ми вивчили на минулому уроці? (Букву „це”).

  • Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]).

  • Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний).

  • Коли звук [ц] стає м’яким? (коли після нього йде м’який знак, буква і, я)

  • Наведіть приклади слів, коли звук [ц] стоїть на початку, посередині, в кінці слів?

  • В яких словах звук твердий, м’який ?

2. Мовна зарядка

- Для того, щоб гарно читати, ми повинні розчитатись. Виконаємо декілька вправ мовної зарядки.

а) Гра „Актори” (Слайд 6)

(Читання складів з різною інтонацією: весело, сумно, з жалем, здивуванням )

ЦА, ЦУ, ЦІ, ЦЕ, ЦО, ЦЬО, ЦИ, ЦЮ, ЦЯ

б) Гра « Доповни словосполученння » (Слайд 7)

Великий камінь – маленький …. (камінець)

Великий прапор – маленький … (прапорець)

Великий корінь – маленький … (корінець)

Великий гребінь – маленький … (гребінець)

Великий ремінь – маленький …( ремінець)

в) Конкурс на найкраще виконання скоромовки

Гра „Хто краще” (Слайд 8)

(Діти вдома приготували скоромовки з буквою „це”)

  1. Очиці у вовчиці,неначе блискавиці.

  2. Летів горобець, сів на хлівець.

А як вийшов стрілець, то утік горобець.

3) Усім подобається це куце цуценя.

4) У кільця немає кінця, всі кільця без кінця.

-Які слова з буквою „це” ви запам’ятали, слухаючи скоромовки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (Слайд 9)

- Діти , сьогодні у нас урок незвичайний. Ми з вами вирушаємо до Казкової країни.

Ця країна чарівна, в ній живуть казки, загадки, ігри та забави.

ІV . Повідомлення теми та завдань уроку

- Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати букву «це» та її звукове значення.

V. Сприймання й первинне усвідомлення нового матеріалу

- Діти, як ви думаєте хто живе в цій Казковій країні ?

- Так, правильно. В Казковій країні живуть казки і до нас на урок завітають різні казкові герої. Вони принесуть нам цікаві завдання.

1. Завдання від Зайчика

Гра «Впіймай звук [ц]» ( Слайд 10)

Через ліс – переліг

Сюди заєць забіг,

Утікав від лисиці –

Загубив рукавиці.

А ми вовну знайдем,

Рукавиці сплетем,

Подаруємо зайцю,

Хай не мерзнуть пальці. (М. Стельмах )

2. Завдання від Лисички- сестрички

Гра «Збери розсипані слова» (Слайд 11)

- Повертаючись із Лісової школи Лисичка помітила на галявині суниці і почала їх збирати в кошик. Раптом із кущів вийшов клишоногий Ведмедик і ненароком перевернув кошик, де були слова зі складів. Слова розсипались. Лисичка засмутилася. Діти, ми ж не залишимо лисичку в біді? Давайте допоможемо їй скласти ці слова.

НА ЗАЙ СА

ВУ ЛИ СЦЕ ЦІ

КА ЦЯ

( Сцена, зайці, каса, вулиця, ціна)

3. Завдання від Чебурашки та Крокодила Гени (Слайд 13)

Читання чистомовки

Це-це-це – гаряче сонце.

Ця-ця-ця – широка вулиця.

Цу-цу-цу – дорога до палацу.

Ець – ець – ець – новий олівець.

Ці – ці – ці – гострі ножиці.

VІ. Фізкультхвилинка (Слайд 14)

VІІ. Осмислення зв’язків і відношень в об’єктах вивчення

  1. Читання складових таблиць

  • Наша подорож по Казковій країні не закінчилася . Ви так гарно працювали, що й не помітили як ми з вами потрапили до цирку . Але нам все одно потрібно купити квитки.

  • Перед вами – картки, які ми з вами зараз прочитаємо. Хто виконає це завдання , той і отримає квиток до цирку.

(Діти читають картки з складами та словами)

АЦ УЦ ІЦ ОЦ ИЦ ЕЦ

ЦА ЦУ ЦІ ЦО ЦИ ЦЯ

ЦАР ЦІНА СЦЕНА

ЦАП ЦИРК ЦУКЕРКА

ЦЕХ ЦЕГЛА ЦИМБАЛИ

ЦОК ЦУКОР ЦУЦИК

- Молодці всі справилися з цим завданням. Ось ми з вами і в цирку.

2. Гра « Клоун Буквоїд» (Слайди 15, 16, 17)

  • Ой, подивіться, а що це сталося з словами. Мабуть, тут живе Клоун Буквоїд.

Жив тут Клоун Буквоїд,

Що їв букви на обід

Замість печива до чаю,

Вставте, діти, ті букви, яких не вистачає.

Ц...рк, ар...н..., п...р...н.

  1. Словникова робота (Слайди 18, 19, 20)

Цирк – заклад, де влаштовують вистави, що включають акробатику, клоунаду, дресирування тварин.

Арена – круглий майданчик посередині цирку, де виступають актори цирку.

Перон – платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд на залізничній станції.

4.Читання групи слів на одному диханні ( Слайд 21)

  • А зараз ми з вами набираємо повний ротик повітря і на одному диханні читаємо слова.

цирк

циркач

циркова

цирковий

- Молодці! А тепер ще раз тільки швидше.

5. Читання пірамідки слів (Слайд 22)

  • Ще на вас чекає таке завдання: прочитайте пірамідку зі слів.

Цап

Каса

Заєць

Перон

Лисиця

Слониха

Начальник

  • Читаємо всі разом, потім окремо (хлопчики, дівчатка)

VІІ. Фізкультпауза ( Слайд 23)

VІІІ. Робота над текстом «Циркова залізниця»

  1. Читання тексту вчителем

  • - Що вам сподобалося в цьому оповіданні?

  1. Мовчазне читання. Гра „Рибки” (Слайд 24)

  1. Перевірка розуміння прочитаного

  • Де побували Сашко з Грицем?

  • Хто виступав на арені цирку?

  • З кого діти найбільше сміялися?

  1. Читання „ланцюжком”

  1. Гра „Незнайко” (Слайд 25)

Вчитель читає текст, допускаючи помилки, учні виправляють і читають правильно

  1. Робота в парах « Запитай – відповідай »

Одна дитина задає питання сусідові по парті

  • Хто підмітає перон?

  • Хто продавав квитки?

  • Що робили білочки?

  • Ким був старий Цап?

7. Гра „Знайди пару” (Слайди 26, 27)

арена - - о -

слон - о - о -

перон о - о - о

  1. Встановити межі слів у реченні (Слайди 28, 29)

Увіконцезаглянулояснесонце.

ІХ. Підбиття підсумків уроку (Слайд 30 )

Технологія „Незакінчене речення”

Сьогодні на уроці ми читали ...”

На уроці я дізнався ...”

Мені сподобалось...”

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.