Тема: Віктор Близнець. Коротко про митця. «Звук павутинки». Романтичність

Опис документу:
Ознайомити учнів із життям і творчістю письменника

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Віктор Близнець. Коротко про митця. «Звук павутинки». Романтичність, ліричність – невід’ємні риси української літератури.

Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, допомогти учням краще усвідомити зміст повісті; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів, коментування зображеного в них; прищеплювати повагу до вічних людських цінностей, прагнення жити згідно із законами добра і краси.

Обладнання: портрет письменника, виставка його творів.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

І. Поетична хвилинка.

Рідна мова
Як то гарно, любі діти,
У вікно вам виглядати!
В ньому все: тополі, квіти,
Сонце й поле біля хати.

На оте вікно ранкове,
Що голівки ваші гріє,
Схожа наша рідна мова –
Цілий чвіт вона відкриє!

Бережіть її малята,
Бо вона – віконце миле,
Що колись до нього мати
Піднесла вас, посадила…
В. Терен

  1. Аналіз вірша.

  • Чому сьогодні я прочитала цей вірш?

  • З чим порівнюють мову?

  • Чому порівнюють з віконцем?

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Бесіда.

  • Чи цікавий твір В. Нестайка «Тореадори із Васюківки»?

  • Він жартівливий чи серйозний?

  • Хто є головними героями?

  • Позитивні чи негативні вони герої?

  • Чого вчить повість?

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

Слайд №1

Слайд №2

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Повідомлення учнів про В. Близнеця.

Слайд №3.

  1. Запис коротких відомостей про письменника.

Слайд №4, 5, 6.

  1. Слово вчителя про повість «Звук павутинки».

  2. Теорія літератури.

Повість, її особливості.

Слайд №7.

  1. Пояснення назви твору.

Слайд №8, 9.

  1. Виразне читання розділів повісті (с.199).

  • Читання вчителем.

  • Читання дітьми.

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Обмін враженнями від прочитаного .

  3. Словникова робота.

  4. Евристична бесіда.

  • З якими героями ми познайомилися?

  • Хто з них реальний, а хто – фантастичний?

  • Що ми можемо сказати про Льоньку? Чому він постійно щось вигадує, уявляє собі?

  • Хто такий Адам?

  • Як Льонька став Лендом?

  • Яким чином звучить у повісті страшне відлуння війни?

  • Як хлопчик ставиться до слів «Ніна», «Адам»? Чому саме так?

  1. Міні-дискусія: «Атомна енергія – це добре чи погано для людства?»

  2. Робота над епіграфом твору.

  3. Словникова робота.

Слайд№10.

Епіграф – короткий вислів на початку твору, що вказує на тему, стиль твору, створює відповідний настрій.

Слайд №11.

Присвячую цю книгу трав’яним коникам, хрущам, тихому дощеві, замуленій річечці – найбільшим чудесам світу, які відкриває нам дитинство.

  1. Завдання: поясніть значення епіграфа для розуміння головної думки повісті.

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

  1. Гра «Доріжка знань і вмінь».

Л А

Льонька Адаму – про природу, жучків, жаб, черв’ячків.

Адам Льоньці – про атомну енергію,її силу, користь і шкоду.

VІ.Підсумок уроку.

  • Чи сподобалося вам на уроці?

  • Чи щось нове дізналися?

  • Намалюйте смайлика.

VІІ. Домашнє завдання.

Слайд №12.

Розповідати про В. Близнеця, прочитати й переказувати с. 199 –213, зробити ілюстрації до твору*.

VІІІ. Оцінювання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!