Тема: Величина кута . Вимірювання та побудова кута .
Мета: Предметна компетентність : систематизувати знання учнів про кути та види кутів , закріпити вміння вимірювати кути, за допомогою транспортира ознайомити з порядком побудови кута заданої градусної міри; формувати навички вимірювання та побудови кутів , інтерес до математики.
Ключеві компетенності (ціннісний компонент ): спілкування державною мовою – доречно вживати математичну термінологію
Математична компетентність - оперувати геометричними об’єктами на площині
Соціальна та громадська компетентність - (діяльнісний компонент) – співпраця в парах
Обладнання: мультимедійна презентація, креслярські приладдя,
індивідуальні картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Створення позитивних мотивів.
Добрий день друзі, дівчата й хлоп’ята
Я рада вас нині вітати
Спочатку сідає краса, потім
Ось і дзвоник пролунав
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Давайте розшифруємо слово «Урок», та дізнаємось, що на цьому уроці на нас чекає і що ви зможете продемонструвати.
на нас чекає
Р – радість, робота
Ви продемонструєте
К – кмітливість, користь
Перед тим, як приступити до роботи пригадаймо правила поведінки на уроці.
На уроці не гукай, завжди руку підіймай
Там, де шум і крик буває
Працездатності немає.
Ну що ж. За роботу, в добрий час!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
З якою геометричною фігурою ми працюємо?
З двох променів складається
Що в нескінченність простягається
В задачах є і там, і тут
А називається він кут
Що таке кут?
Як правильно позначити кут?
В яких одиницях вимірюються кути?
Що ви навчилися робити з кутами на минулому уроці?
Мої помічники: Вони завітали в гості на наш урок і будуть допомагати мені.
Давайте подивимось, які інструменти знадобляться вам на уроці. Кожен з вас має олівець, транспортир, лінійку.
Скажіть, а навіщо кутник?
Якщо в руки кутник взяти
Більший кут обмалювати
Вийде результат такий
Кут дістанемо прямий
Кожен із моїх помічників зобразив кут, але не всі з них зробили це правильно. Хто саме з них зобразив кут?
ІІІ. Оголошення теми.
Види кутів. Вимірювання та побудова кутів.
Сьогодні ми продовжимо працювати з кутами. Повторимо елементи кута, види кутів. Ознайомимося з принципом побудови кута заданої градусної міри. Будемо вчитися використовувати транспортир як для вимірювання так і для побудови.
ІV. Розв’язування вправ.
Вам відомі різні поняття, пов’язані із терміном кут. Пригадайте ці поняття.
Обговорення. Після проектується асоціативний кущ.
- Від чого залежить величина кута?
- Кути можуть бути різними. Пригадуємо все, що знаємо про види кутів.
– Які види кутів ви знаєте?
- Зі скількох прямих кутів складається розгорнутий?
- Яку частину від розгорнутого складає прямий кут?
- Який кут називається гострим?
- Який кут називається тупим?
- Чому дорівнюють градусні міри розгорнутого, гострого та тупого кутів.
Добре, я отримала задоволення від ваших відповідей і мої помічники також.
Ігровий момент «Зарядка»
Ми з вами трішки потрудились
І, мабуть, ви уже втомились
Тепер настав час відпочити
Ми проведемо фізкультхвилинку
Я називаю градусну міру кутів, а вам необхідно встановити вид кута в зобразити його руками.
30, 180, 110, 17, 90, 170, 45
Гра «Знайди помилку»
Поки ми робили зарядку, мої помічники вимірювали кути. Вам необхідно знайти помилки в їх записах. (завдання подібні до домашньої роботи)
Гра «Знайди відповідь»
Наші помічники ніяк не можуть виконати завдання на обчислення градусної міри кута АОВ. Давайте допоможемо їм.
На партах картки із завданням. Обговорюється, потім вислуховується.
V. Пояснення нового матеріалу.
Наші лісові друзі не можуть вирішити таке питання: «Чи можна тільки за допомогою лінійки та олівця побудувати кути? Який інструмент для цього потрібний?» Так, правильно – транспортир. З будовою транспортира ми вже знайомі.
Побудуємо кут у 90°. (до дошки 1 учень)
1. Проведіть промінь.
2. Прикладіть до початку променя центр транспортира.
3. Відмітьте точку проти позначки в 90°.
4. Прикладіть до точок лінійку та проведіть промінь.
Учні самостійно будують кути 60° та 120°, звіряють зі слайдами.
VІ. Завдання за підручником
V.Робота в парах
Роздані індивідуальні картки кожному учневі
Кут | Побудувати цей кут | Вказати вид кута |
30° | ||
90° | ||
180° | ||
120° |
Після виконаної роботи помінятися картками і зробити взаємоперевірку.
Додатково: Задачі на логічне мислення.
Який кут утвориться між стрілками годинника, якщо він показує 3 год, 6 год, 4 год.
Човен рухався на північ, потім повернувся на розгорнутий кут. В якому напрямі став рухатись човен? (південь)
VІІ. Підсумок.
Швидко урок наш лине
До дзвінка одна хвилина
Часу ми не гаємо
Підсумок підбиваємо
Скажіть, будь-ласка, чи отримали ви те, що очікували? (радість, удачу, успіх)
Ну а я скажу, що ви показали свою кмітливість, обдарованість, успішність на гарному рівні.
Оцінювання учнів.
Домашнє завдання .

















