Матеріал:

ТЕМА: ВАГА. СКЛАДАННЯ ТА РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ. ОРІЄНТУВАННЯ В ЧАСІ

docx
03.11.2024
3 0
5—6 років

69

0

6

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

МЕТА: Закріпити вміння дітей викладати приклади на додавання та віднімання за малюнками та практичними діями, вчити читати приклади та виконувати прості обчислення. Виявити знання дітей про дні тижня, їх кількість та послідовність. Ознайомити з вимірюванням маси предметів за допомогою ваги. Розвивати мислення. Виховувати позитивне ставлення до занять з математики.

Матеріал: демонстраційний картинки для розв’язування прикладів, модель тижня, м’яч, картинка із зображенням різних ваг; роздавальний -картки з цифрами і знаками, різнокольорові кружечки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

-Діти, до нас сьогодні на заняття прийшов хлопчик Вадик. Давайте

привітаємось і запросимо його присісти.

Всім привіт! Вадик мене звати,

Я маленький математик,

Зараз вчитиму маляток

Додавати й віднімати.

Певен, що це кожен зможе

Та ще й приклад вірно зложить.

Дидактична гра « Вадик математик»

Мета: учити дітей використовувати знаки «+», «-», «-», виконувати прості дії на додавання й віднімання.

Друзі, я зараз покажу вам, як можна викладати математичні завдання за допомогою цифр і знаків. Ось подивіться на малюнок. (Вихователь виставляє на дошку малюнок, за яким будуть діти складати приклад). Одній дитині педагог пропонує вийти до дошки і допомагати Вадику.

Подивіться, на малюнку зображено дівчинку та чотири ляльки. Відшукайте цифру чотири і викладіть у себе на столі. (Дитина біля дошки виконує вказівку педагога).

Було чотири ляльки, а потім купили ще одну. Якщо ляльку купили, тобто додали до інших, то слід взяти який знак додати чи відняти? (Діти за допомогою дорослого з’ясовують, що слід узяти знак «+», бо він означає об’єднання предметів. Дитина викладає поруч четвірки знак «+» і наступну цифру один. Тепер залишилося порахувати, скільки ж ляльок стало у дівчинки, тобто, якому числу стала рівна їх кількість).

Який знак ми покладемо далі? (Діти називають і кладуть праворуч від цифри один знак «=»). - Скільки ж тепер стало ляльок? (П’ять ляльок).

Тепер необхідно завершити викладання цифрою п’ять. Вихователь читає приклад: 4 + 1 = 5. До чотирьох додати один дорівнює п’ять. А тепер всі разом прочитаємо приклад. (Діти читають приклад).

Подивіться інший малюнок: у хлопчика було п’ять цукерок, однією він пригостив товариша. - Скільки цукерок залишилося у хлопчика? (Вихователь пропонує дитині вийти до дошки і за даним малюнком викласти приклад. Діти самостійно за столами викладають приклад і його читають 5-1 = 4. Від п’яти відняти один дорівнює чотири).

Гра продовжується: на столах у кожної дитини індивідуальні малюнки і діти самостійно викладають свої приклади.

А тепер Вадик просить, щоб самостійно виклали приклад, використовуючи різнокольорові кружечки. (Самостійна робота дітей).

Фізкультхвилинка

Діти виконують рухи відповідно до змісту тексту

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!» Січень просить: «Присідай!» Встали - сіли, встали Розігріли наше тіло. Лютий місяць нагадав: Час нам братися до справ. Сіли, дітки, всі гарненько. Спини держимо рівненько. сіли,

Вадик приготував для вас нову гру.

Дидактична гра «Часу ти не гай - день називай»

Мета: закріпити в дітей уявлення про дні тижня та їх назви, учити орієнтуватися в їх послідовності.

Матеріал: м’яч, «квітка - семиквітка» модель тижня (кожна пелюстка має певну кількість кружечків, що відповідає дню тижня).

Правила гри: вихователь кидає м’яч дитині та ставить їй запитання. Дитина повинні впіймати м’яч, дати відповідь і повернути його вихователеві. Якщо дитина дає не правильну відповідь, то всі разом з’ясовують правильну відповідь за допомогою моделі тижня.

Запитання для гри:

Скільки всього днів у тижні. (Сім).

Назви перший день тижня. (Понеділок). Назви останній день тижня. (Неділя).

Перелічи за порядком всі дні тижня.

Який день тижня отримав свою назву за те, що він знаходиться посередині

тижня? - Як цей день називається? (Середа). - Який день тижня настає після п’ятниці? (Субота).

- Який день тижня іде четвертим? (Четвер).

Назви наступний день після неділі. (Понеділок).

Який сьогодні день?

- Який день був вчора?

- Який день буде завтра?

- Які дні тижня вважаються вихідними?(Субота й неділя.)

Чути стукіт. Вихователь відкриває двері.

Та це ж відомий нам професор Всезнайко!

Всезнайко. Я дуже радий новій зустрічі, мені завжди було цікаво з вами. Але іноді я буваю дуже розгублений. Ось мені подарували коробку з печивом і на столі лежала така ж коробка. Я прошу вашої допомоги визначити, яка коробка з печивом, а яка порожня.

Вихователь пропонує окремим дітям вийти до столу. Діти визначають, що порожня коробка легка, а з печивом важка. Отже, кожний предмет має свою масу. Як можна визначити масу предмета? Для цього необхідна вага.

- Діти, професор нас запрошує відвідати музей ваг, де ви побачите і дізнаєтесь багато цікавого. Давайте заплющимо очі і уявно перемістимося в музей.

Вихователь виставляє картинки із зображенням різних ваг. Ось перший експонат - це вага з двох урівноважених тарілок. Вони мають ще одну назву - терези.

- Як ви вважаєте, що на них зважують? До них потрібні гирі різної ваги. На таких вагах зважують овочі та фрукти. Ось, подивіться, ця гиря має кілограм. Кілограм це еталон ваги.

А ось вага з циферблатом. Вони кращі, тому що під час зважування, стрілка показує вагу. Вага не залежить від розміру. Є ваги напільні. (Вихователь показує малюнок і пригадує, що така вага є в кабінеті медичної сестри).

Сьогодні люди користуються сучасними електронними вагами. (Показ).

Підсумок заняття - Чи сподобалось вам екскурсія в музей? Що нового ви дізналися?

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

0.
docx
0 Б
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Орієнтування в часі: Равлики

zip
Орієнтування в часі: Равлики

49

Аватар профіля Репецька Наталія Олегівна
Різне
5—6 років та 1 клас

33 грн

Презентація на тему: «Орієнтування в часі. Величина предметів»

zip
Презентація на тему: «Орієнтування в часі. Величина предметів»

1530

Аватар профіля Григоренко Вікторія Вікторівна
Дошкільна освіта
3—4 роки

20 грн

Презентація на тему: «Число і цифра 4. Орієнтування у часі»

pptx
Презентація на тему: «Число і цифра 4. Орієнтування у часі»

1105

Аватар профіля Григоренко Вікторія Вікторівна
Дошкільна освіта
5—6 років

20 грн

Презентація на тему: «Число і цифра 3. Орієнтування у часі»

zip
Презентація на тему: «Число і цифра 3. Орієнтування у часі»

662

Аватар профіля Григоренко Вікторія Вікторівна
Дошкільна освіта
3—4 роки

20 грн

Презентація на тему: «Число і цифра 1. Орієнтування в часі».

zip
Презентація на тему:  «Число і цифра 1. Орієнтування в часі».

469

Аватар профіля Григоренко Вікторія Вікторівна
Дошкільна освіта
3—4 роки

20 грн

Презентація на тему: «Орієнтування в часі. Порівняння множин предметів»

zip
Презентація на тему: «Орієнтування в часі. Порівняння множин предметів»

657

Аватар профіля Григоренко Вікторія Вікторівна
Дошкільна освіта
3—4 роки

20 грн
