Тема уроку:"І.А.Крилов "Квартет". Мораль байки"

Опис документу:
Мета: розкрити зміст байки „Квартет” , її афористичність ; розвивати творче мислення учнів, уяву, усне мовлення; виховувати прагнення боротися з людськими вадами; продовжити роботу над поняттям"мораль"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. І .А.Крилов „Квартет”. Мораль байки

Мета: розкрити зміст байки „Квартет” , її афористичність ; розвивати творче мислення учнів, уяву, усне мовлення; виховувати прагнення боротися з людськими вадами.

Обладнання: портрет І. Крилова, виставка ілюстрації до його байок.

Хід уроку

І.Актуалізація опорних знань.

У нас в гостях „Крилов”.

Крилов”. Дорогі друзі, сьогодні я хочу ближче з вами познайомитись. Мені цікаво дізнатися, чи любите літературу, чи читали ви мої байки? А якщо читали, то чи сподобались? Чи ви малюєте? Адже я теж малюю. І взагалі, я люблю старанних дітей і наполегливих у досягненні своєї мети, а з лінивими, невихованими, упертими, самовпевненими у мене різна дорога. То які ж ви? Це ми побачимо після ваших відповідей на мої запитання.

Ну що ж, слухайте і відповідайте.

- Де і коли я народився? (У Москві, 13 лютого, 1769).

- Що мені залишилось у спадок від батька? (Скриня з книгами).

- Скільки мені було років, коли я почав писати? (15).

- Скільки років я працював бібліотекарем? (Понад 30 років).

- Чи бував я в Україні? Якщо так, то коли? (1797- 1801).

- Який памятник мені побудовано у Санкт-Петербурзі?

(Крилов сидить у кріслі, а біля нього - герої його байок).

- Які мої байки ви читали?

- Чи сподобались вони вам? Якщо так, то які?

- А тепер я хочу почути, як ви читаєте мої бойки.

Виразне читання байок І. Крилова ( за вибором учнів).

ІІ. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

Вступне слово учителя. Всі ми добре знаємо, що оволодіння будь-якою діяльністю потребує від людини сумлінного і наполегливого навчання. Ніщо і ніколи людині не дається в готовому вигляді, до всього потрібно докласти чимало зусиль. І навіть коли людина має талант, який вона отримує від народження, його також потрібно розвивати, інакше він зачахне.

Відповідно до свого таланту, здібностей і потрібно обирати певний вид діяльності. Інакше може статися те, що описав у байці „Квартет” І. Крилов.

Словникова робота.

Квартет—ансамбль у складі чотирьох музикантів.

Прима—перший.

Втора—другий.

Бас—музичний інструмент низького звучання.

Альт—струнний смичковий або духовий музичний інструмент.

Виразне читання байки Крилова „Квартет” та первинне її сприйняття

- Хто є персонажами байки?

- Як ви гадаєте, І. Крилов випадково обрав саме цих звірів? Що обєднує даних персонажів?

Самостійне читання байки.

Бесіда з елементами аналізу байки.

- У чому полягає комізм ситуації?

(Звірі, які не мають музичного хисту, прагнуть зіграти квартет).

- Як автор описує спробу звірів зіграти квартет? Які дії вони виконують?

(Звернути увагу на дієслова, які вживає автор, показуючи підготовку звірів до гри. Дії героїв несумісні зі справжньою музикою).

-- Чи викликають у вас якісь епізоди сміх ? Чому?

-- Чим закінчується історія зі спробою зіграти квартет?

( Звірі пересварилися і, як до рятівної соломинки, звертаються до Солов’я).

-- У чому були впевнені звірі?

( Що гра у них не ладиться лише через те, що вони сидять неправильно).

-- Чому саме Соловей дає пораду „ музикантам” ?

--Зачитайте рядки, в яких закладено мораль байки.

--Як ви гадаєте, в якій репліці приховується сам автор?

( У словах Солов’я).

-- Які художні прийоми використовує автор ?

( Алегорію, уособлення).

Читання байки в особах.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Подолайте перешкоду.

-- Доведіть, що даний твір є байкою.

-- Розкрийте композицію байки „Квартет”.

-- Чого навчає дана байка?

Слово „ художникам”.

Виступи учнів, які малювали ілюстрації до байки.

IV. Підбиття підсумків уроку.

Домашнє завдання.

1. Байку «Квартет» І. Крилова вивчити напам’ять .

3. Намалювати ілюстрації до байки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.