Тема уроку. Слова, які відповідають на питання хто?, що?

Опис документу:
Мета: ознайомити дітей з словами, які означають назви предметів, вчити ставити питання до слів, познайомити зі словниковим словом портфель; розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до шкільних речей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Слова, які відповідають на питання хто?, що?

Мета: ознайомити дітей з словами, які означають назви предметів, вчити ставити питання до слів, познайомити зі словниковим словом портфель; розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до шкільних речей.

Обладнання: малюнки, загадки, ілюстрації, кошик з картками, квітка зі словами, презентація Microsoft PowerPoint 2010 «№1.

Хід уроку:

І. Організаційна частина. (Слайд 2).

Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав

То ж і ми часу не гаймо

Працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Відкрийте зошити, перевіримо як ви виконали домашнє завдання.

2. Відгадування загадок. (Слайд 3).

1) А у мене є торбинка.

Зошитам й книжкам хатинка.

Ще й пенал туди кладу,

Як до школи я іду.

2) Паперовий корабель щодня

Відпливає в країну Знань.

А надвечір оцей корабель

Повертається в рідний …

- Відгадали, це портфель.

3. Словникова робота. (Слайд 4).

Портфель – спеціальна сумка для носіння паперів, книг.

- Утворимо словосполучення.

Новий портфель, шкіряний портфель, учнівський портфель …

4. Каліграфічна хвилинка.

Сіли рівно, спинки прямо

Не вимахуєм ногами

Зошити з нахилом кладем

Букви старанно ведем.

- Який перший звук у слові портфель?

- Охарактеризуйте його

(Приголосний, дзвінкий, твердий).

- Якою буквою позначається на письмі?

- Повторимо написання великої і малої букви «пе» і складів.

Пп, порт, фель.

5. Мозковий штурм.

- З чого складається наше мовлення?

- Що виражає речення?

- Як пишуться слова в реченні?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

- Складіть розповідне речення зі словом портфель.

Тато купив синові новий портфель.

- Підкресліть головні слова в реченні.

6. Звуко-буквенний аналіз слова портфель.

7. Бесіда

- Діти, а що в мене в руках?

- Вірно, це кошик. Але в ньому не гриби, а картки з словами. Кожен учень бере собі картку.

(Слайд 5).

Учень, собака, зошит, вікно, кінь, їжак, портфель, дівчинка, дуб, олівець, лінійка, шофер, учитель, берізка, книга, кіт.

- Що ви можете сказати про ці слова?

- На які запитання відповідають?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

1. Сьогодні ми познайомимося зі словами, які означають назви предметів. Слова, які ви прочитали, називають предмети. До цих слів можна поставити запитання хто?, що? Кожне слово має значення. Сьогодні ми починаємо вивчення великої теми «Слово».

2. Робота по підручнику

Вправа 184.

а) розгляд малюнків.

- Хто це? (школяр, кухар, автоінспектор).

- Що означають ці слова? (назви людей)

- Хто це у другому ряду? (кінь, їжак, риба)

- Що означають ці слова?

(назви тварин)

- На яке запитання відповідають назви людей і тварин?

б) Запис слів за зразком.

в) Вправа 185.

Розгляд малюнків.

- Що це? (літак, ракета, трактор, портфель, косинець, календар)

- Що це? (назви предметів)

- На яке питання відповідають ці слова? (що?)

Висновок (Слайд 6).

Слова, які означають назви людей і тварин, відповідають на питання хто?

Слова, які означають назви інших предметів, відповідають на питання що?

г) Робота з правилом на с. 87.

Фізкультхвилинка (Слайд 7).

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Нумо дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали, сіли, встали, сіли.

Бачите, як розвеселили.

Нумо дружно, нумо всі

Потанцюєм по росі.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Вибіркове списування

Вправа 187.

- Прочитайте лічилку, випишіть назви ягід

(Слайд 8).

- Знайдіть ці ягоди на малюку.

Що? Суниця, ожина, чорниця, малина.

Ці ягоди дуже корисні для здоров’я, вони містять багато вітамінів. Влітку необхідно вживати ці ягоди в їжу, а також заготовляти на зиму, бо ягоди мають лікувальні властивості. Під час застуди можна пити чай з ягодами.

2. Завдання Всезнайка.

Допоможемо Всезнайку.

Вправа 188.

- Прочитайте текст.

- Про що розповів чистий портфель?

- А про що можуть розповісти ваші портфелі?

- Які слова «заховались» у слові портфель? (рот, порт, топ)

- Як потрібно складати речі в портфелі?

3. Робота з загадками (Слайд 9).

- Відгадайте загадки і поставте запитання до відгадок.

1. Вірно людям я служу,

Дерева стережу.

Дзьоб міцний і гострий маю.

Шкідників ним добуваю (Дятел).

2. Вдень – завзяті та вправні (Слайд 10).

Можемо бігати, стрибати

А вночі безпорадні,

Бо лягають ноги спати. (Черевики) .

3. Не ходжу я, а скакаю. (Слайд 11).

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання

Перегнав би я коня. (Заєць).

4. Я і дім прикрашаю. (Слайд 12).

Я і пил збираю

По мені ви ходите ногами.

Та й ще вибиваєте й таке буває. (Килим)

4. Робота в парах.

Гра «Що зайве?»

Робота на картках.

  1. Собака, корова, хлопець, м’яч.

  2. Учень, книга, зошити, квіти.

  3. Ведмідь, олівець, кінь,кит.

- У кожному рядочку є зайве слово, поясніть.

V. Підсумок уроку.

1. Рефлексія.

- Про що ми вели розмову?

- Чи сподобався вам урок?

- Чого він вас навчив?

Який настрій був на уроці?

2. Метод відкритого мікрофону.

Продовжіть речення

Я дізнався…

Я зрозумів…

(Слайд 13).

Працювали ви не марно

Сьогодні ви просто молодці!

Все зробили ви старанно

І активні всі були.

За роботу вашу гарну

Квітку вам я подарую.

  • На дошці розміщена квітка з пелюстками: дідусь, соняшник, кіт, малина, школа.

  • Поставте до них запитання.

VІ. Домашнє завдання. (Слайд 14).

  1. Повторити правила.

  2. І група – підібрати декілька слів, що означають назви предметів і відповідають на питання що?

ІІ група - підібрати декілька слів, що означають назви предметів і відповідають на питання хто?

(Слайд 15).

  • Дякую за чудову роботу!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.