Тема уроку: «Рей Бредбері « У світі фантастики»

Опис документу:
Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Р. Бредбері, сприяти створенню в уяві учнів образу геніального письменника - фантаста; розвивати вміння аналізувати, оцінювати та узагальнювати біографічні відомості, розвивати навички художнього читання, творчу уяву та акторські здібності, вміння працювати з додатковою літературою; довести, що мистецтво і краса здатні змінити душу людини, зупинити жорстокість; виховувати почуття прекрасного, доброти, відповідальності за майбутнє людства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: «Рей Бредбері « У світі фантастики»

Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Р. Бредбері, сприяти створенню в уяві учнів образу геніального письменника - фантаста; розвивати вміння аналізувати, оцінювати та узагальнювати біографічні відомості, розвивати навички художнього читання, творчу уяву та акторські здібності, вміння працювати з додатковою літературою; довести, що мистецтво і краса здатні змінити душу людини, зупинити жорстокість; виховувати почуття прекрасного, доброти, відповідальності за майбутнє людства.

Епіграф: «Якщо коли – небудь після моєї смерті мою могилу відвідає хлопчик і скаже: «Тут лежить оповідач пригод», - я буду щасливий».

Р. Бредбері

Обладнання: портрет письменника, виставка книг, світлини із зображенням місць, пов’язаних із життям письменника, репродукції картин Леонардо да Вінчі «Мона Ліза», «Мадонна Літта», «Мадонна в гроті», «Таємна вечеря»; репродукція картини В. Верещагіна «Апофеоз війни».

Люди просять мене пророкувати майбутнє,
а я прагну лише відвернути його.

Рей Дуглас Бредбері

1 учень Р.Д. Бредбері – письменник-фантаст,хоча сам себе любив називати «казкарем,моралістом».Він зазирає в Майбутнє і намагається передати звідти нам вісточку.

2 учень Р. Д. Бредбері народився 22 серпня 1920 р. Імя Дуглас дали дитині на честь знаменитого актора німого кіно Дугласа Фербенкса. Виховувався у великій сімї, оточений люблячими родичами. В ранньому дитинстві зароджується головна мрія усього життя письменника – «мрія про машину щастя», про сімю, в якій панують любов і почуття обовязку. Ця думка пронизує його автобіографічний твір «Вино з кульбабок» (1957).

3 учень Рей ріс і виховувався в пуританській сім’ї, послідовників кальвінізму ( по батьківській лінії), які в 1630 р. пересікли Атлантику й оселилися в Північній Америці. Це були працелюбні люди,які завжди цікавились усім новим, винаходами. Згідно із сімейною хронікою, в 1692 р. прапрабабусю письменника, Мерсі Бредбері, засудили до спалення на знаменитому процесі Салемських відьом». Дідусь Рея був журналістом у штаті Іллінойс на межі 19-20 ст. Батько майбутнього письменника –

Леонард Сполдінг Бредбері (1890-1957)- працював електромонтером, а мати його-шведка. Люди вони були небагаті дуже захоплювалися кіномистецтвом.

4 учень Малий Рей дуже любив читати. Книги захопили рано, зі святом Різдва 1925 р.,коли він одержав у подарунок комікс «Жив-був колись».Читали йому тітоньки, матуся. Спочатку твори Едгара По, потім Едгара Райса Берроуза про пригоди Тарзана. Світ Фантастики полонив Рея, коли прочитав перший випуск «Дивні пригоди».

1 учень Коли хлопчику виповнилося 6 років, помер його дідусь, а потім річна сестричка. Смерть близьких людей вразила хлопчика. Уперше задумується дитина над тим, що можливо, існують добрі і могутні чарівники, здатні перемогти смерть.

У 1931 р. доля звела Рея з могутнім фокусником і магом Блекстоуном, який на його очах «створив живого зайця». Ця подія настільки вразила хлопчика, що він сам захотів стати магом.

2 учень У середині квітня 1934 р. безробітний батько приймає запрошення дядька Ейнарда і разом з Реєм їде в Лос-Анджелес. У цей час хлопчик починає писати. В одному з інтерв’ю на запитання: «В якому віці ви почали писати?»- була відповідь: «У дванадцять років. Я не міг дозволити собі купити продовження «Марсіанського воїна» Едгара Берроуза, бо ми були бідною сім’єю, і тоді я написав свою власну версію»

3 учень Інтенсивний науково-технічний прогрес в Америці мав вплив не лише на виробництво, а й на розвиток літератури. Митці обєднувалися в аматорські товариства. В 1937 р. Бредбері став членом лос-анджелеської «Ліги наукових фантастів». Рей накопичує матеріал для майбутніх творів.

4 учень Вищу освіту Рей не здобув через бідність. Працював продавцем газет, але займався самоосвітою: «Я відвідував міську бібліотеку, працював годинами, по три,чотири дні на тижні. У 20 років я вже прочитав усі відомі п’єси, знав американську,французьку, італійську,англійську історію, відомі повісті та оповідання».

З 1942 р. Рей переходить на літературну роботу, створюючи до 52 оповідань на рік.

1 учень Бредбері пише, але продовжує ще й цікавитись успіхами науки і техніки. Ще в 1933 р. в Чікаго він відвідав Всесвітню виставку, а в 1939 р. поїхав до Нью-Йорку, де до речі, взяв участь у першій міжнародній конференції наукових фантастів. Павільйони Всесвітніх виставок, а з 1940 р. і проекти «Країни фантазії»Уолта Діснея навіяли йому образи марсіанських міст, механізованого та автоматизованого побуту. В розвитку технології Рей вбачав вірний шлях до людського щастя. Але разом з тим він розумів, що дегуманізація людства таїть реальну небезпеку. Оптиміст Бредбері бачить у той же час перед людством простір,відкритий для творчості та ініацітиви,- космос. Письменник вважав, що світ інших планет та зірок допоможе зберегти свободу людини.

2 учень Все своє життя Бредбері прожив з однією жінкою Маргарет, вони одружились у 1947 році (27 серпня). Разом вони нажили 4 дітей (дочки Беттіна, Рамона, Сюзан і Олександра). З дня одруження на протязі багатьох років Маргарет працювала цілими днями, щоб Рей міг залишититися і працювати над книгами, Її руками був набраний перший екземпляр «Марсіанських хронік». Їй і була присвячена ця книга.

Маргарет за життя вивчила 4 мови, а також була знатоком літератури.

3 учень Бредбері- почесний доктор літератури коледжу Вітьє (штат Каліфорнія), лауреат багатьох літературних нагород і премії, а американські астронавти, побувавши на Місяці, нанесли на його карту Кратер Кульбаб, назвавши його так на честь «Кульбабового вина»- роману їхнього улюбленого письменника. Вірний ідеалам дитинства, Бредбері принципово ніколи не літав літаком і не кермував автомобілем.

4 учень Колись журналіст звернувся до Бредбері із запитанням: «Що значить для вас любов?» «Вона існує у багатьох формах,- була відповідь.- По-перше, може бути любов до ідеї! До ідеї такої великої, значущої, що ви намагаєтесь передати її іншим людям. Я знайомлю їх із вітром,із запахом зорі, зі звуком листків…І коли люди літніми ночами бігають босоніж по траві, вони згадують про мене, говорячи: «Ех, як би все це сподобалось Бредбері!» Я передав їм свою любов до життя. Я навчив їх бути свідомими - ось що значить любов. Ви починаєте з малого, а пробуджуєте в людях найвищі почуття».

Домашнє завдання : підготувати цікаву інформацію про письменника

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»