Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події

Тема уроку: Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою плетіння. Виготовлення закладки технікою плетіння (у три пасма)

Трудове навчання

Для кого: 4 Клас

03.12.2019

1358

93

0

Опис документу:
Сформувати в учнів загальне уявлення по способи плетіння зі стрічок, товстих ниток, формувати вміння виготовляти закладки для книжок, відпрацьовувати вміння плести зі стрічки закладку; учити раціонально використовувати матеріали; розвивати творчі здібності, фантазію; виховувати охайність, старанність, самостійність
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою плетіння. Виготовлення закладки технікою плетіння (у три пасма)

Мета уроку: Сформувати в учнів загальне уявлення по способи плетіння зі стрічок, товстих ниток, формувати вміння виготовляти закладки для книжок, відпрацьовувати вміння плести зі стрічки закладку; учити раціонально використовувати матеріали; розвивати творчі здібності, фантазію; виховувати охайність, старанність, самостійність

Обладнання: зразки виробів з ниток, природних матеріалів, ножиці

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Емоційне налаштування

-- Покладіть руки на парти, заплющіть очі і промовляйте:

-- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

-- Я особистість творча.

-- Я бажаю однокласникам творчої роботи на уроці.

--Діти, подумайте і скажіть, яким має бути наш урок? Вправа «Очікування»

-- А якими на уроці повинні бути ви?

2. Формула уроку

-- Подивіться уважно на запис на дошці. Це формула, яку ми повинні з вами розв’язати. В майбутньому ви будете розв’язувати на уроках математики, фізики, хімії.

Формула уроку: (У+О)*В+П=З – увага, організованість, взаємодосконалість, праця – знання

  • Попереду цікавий день, який принесе вам нові знання. Ви сповнені енергії, готові впоратися з найважчим завданням. Подаруйте свої усмішки мені та нашим гостям, а я і наші ості усміхнуться вам.

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

Вправа «Мікрофон»

  • Хто з вас любить читати?

  • Чи часто ви відвідуєте бібліотеку?

  • Яку книжку ви прочитали нещодавно?

  • Як потрібно ставитись д книжок?

Гра «Так чи ні»

Правила користування книгою

  1. Брудними руками книжку брати не можна.

  2. Можна легенько загинати сторінки в книжці.

  3. Під час їжі можна трішки почитати.

  4. Малювати на сторінках книжок не можна.

  5. Цікаве у книжці можна виділити ручкою.

  6. Щоб знайти потрібну сторінку, потрібно користуватися закладкою.

Розгляд життєвої ситуації

Ти лишень занурився у світ цікавої книги, як у двері постукали – до тебе прийшли твої друзі. Що тобі неодмінно знадобиться? (закладка)

  • Щоб завдання пам’ятати,

сторінок не загинати,

зайвий раз їх не гортати.

Щоб завжди книжки тримати

у зразковому порядку,

треба в них постійно мати

отаку зручну закладку!

  1. Мотивація навчальної діяльності

  • То що ми будемо виготовляти сьогодні на уроці?

  • Де вона нам знадобиться?

  1. Вступна бесіда

Плести можна не тільки з ниток, стрічок, шнурів, а й з природного матеріалу. Плетіння з природного матеріалу належить до найдавніших видів промислів. В Україні здавна різноманітні плетені вироби є не лише предметами побуту, але і особливим явищем національної культури. З покоління в покоління українські майстри навчали і навчають своїх учнів плетінню.

  1. Розгляд зразків плетених виробів з природного матеріалу

  • Отже, взяли з собою увагу, старанність, організованість і починаємо працювати

  1. Робота з підручником ( ст. 64)- опрацювання інструкції

  2. Повторення правил безпечної поведінки з ножицями

  3. Самостійна практична робота учнів

  4. Фізкультхвилинка

  5. Продовження практичної роботи

ІІІ. Заключна частиа

  1. Підсумок уроку

Рефлексія – вправа «Три дієслова». Учні характеризують свою роботу а уроці трьома дієсловами

Вправа «Анкета самоаналізу» - вибрати слово, яке характеризує твою роботу

  • На уроці я працював (активно, пасивно).

  • Роботою на уроці я (задоволений, незадоволений).

  • Урок для мене був (корисний, марний).

  • Мій настрій (покращився, погіршився).

  1. Презентація учнівських робіт

Додаток

Кросворд

  1. Чи в лінійку чи в клітинку –

Чистим був, а за хвилинку –

Повно в ньому цифр і літер.

Здогадались що це? (Зошит)

  1. Гумка, ручка, олівець –

Усі заходять в мій хлівець. (Пенал)

  1. Я беру в свою правицю

Із пеналу помічницю.

Крапка, рисочка , карлючка –

Разом пишемо я і (ручка)

  1. Волохатий хвостик маю,

Я для фарби – справжній друг!

По альбомах погуляю –

Розфарбую все навкруг ! (Пензлик)

  1. Біле поле, мудрий на ньому оре. (Папір)

  2. Настрибався зайчик вволю,

Білий слід лишав по полю.

Ми за ним спостерігали,

Слово «мама» прочитали. (Крейда)

  1. Поля письменник-агроном засіяв буквами зерном.

Отож, читачу, поспішай, зібрати гарний урожай! (Книжка)

  1. Бігаю туди-сюди і рятую від біди:

Там, де помилка чи бруд, мною по папері труть. (Гумка)

Історія виникнення закладки

Перші закладки з’явилися одночасно з появою самої книжки. Старовинні книжки довгий час були розкішшю та рідкістю. І щоб книжка зберігалася якнайдовше – користувалися закладками.

У XІІІст. з’явилися перші закладки із шкіри, пізніше із тканини та міцного паперу. Пізніше виготовляли закладки - шовкові, вишиті, з портретами королів, з різними символами.

У ХV-XVI ст. з’явилися закладки – регістри – у вигляді невеличкого язичка, який виступав за край книги.

Пізніше з’явилися закладки зі стрічки, тасьми, прикріплені до книги.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.