Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Тема уроку :" Число і цифра 7. Написання цифри 7".

Математика

Для кого: 1 Клас

17.12.2019

598

20

0

Опис документу:
Розкрити поняття число і цифра 7, навчати порівнювати числа в межах 7, формувати вміння складати і розв язувати приклади, розвивати графічні навички та навички усної лічби, виховувати охайність, старанність, увагу, кмітливість, самостійність, почуття взаємоповаги.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

МАТЕМАТИКА 1 КЛАС

Число і цифра  7.

  Написання цифри 7.

Тема:  Число і цифра  7.  Написання цифри 7.

Мета: розкрити поняття число і цифра 7, навчати порівнювати числа в межах 7, формувати вміння складати і розв язувати приклади, розвивати графічні навички та навички усної лічби, виховувати охайність, старанність, увагу, кмітливість, самостійність, почуття взаємоповаги.

Технології, які застосовувала на уроці:

-традиційні;

-особистісно-орієнтовні;

-ігрові;

-корекційно-розвиваючі;

-інформаційно – комунікативні.

Тип уроку: комбіновавний урок з використанням інтерактивних та мультимедійних технологій

Вид уроку: урок – подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент

2. Створення психологічного настрою класу.

II. Мотивація навчальної діяльності.

-Діти , сьогодні ми вирушаємо з вами у незвичайну космічну подорож .

Це буде захоплююча подорож, але на шляху ми зустрінемо багато різних перепон, подолати які зможуть тільки уважні, дисципліновані, винахідливі, трудолюбиві діти. І ті з вас, хто впорається з усіма завданнями, збудують власну ракету. Вона має такий вигляд. 

(слайд 2)

  – Назвіть, з яких геометричних фігур складається ракета? 
  Чого більше: трикутників чи чотирикутників? На скільки? 

Під час подорожі ми будемо дотримуватись певних правил:

( слайд 3)

III. Актуалізація опорних знань.

1. Усний рахунок .

-Приготуйтеся до польоту. Починаємо відлік

Давайте всі разом полічимо від 1 до 10; від 10 до 1.

А тепер перший ряд лічить від 1 до 5; другий — від 1 до 6; третій — від 6 до 1.

2. Повторення понять «наступне», «попереднє» число

Назвіть число, попереднє до числа 3.

Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.

Назвіть число, наступне до числа 4.

Назвіть число, попереднє до числа 6.

Назвіть число, наступне до числа 3.

Назвіть сусідів числа 5,2,3

3.Які бувають лінії?

4.Назвіть компоненти додавання,компоненти віднімання.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

-Діти, відгадайте, про яку цифру іде мова?

В неї є одна нога,
А сама – як кочерга.
Цифра ця відома всім,
А зоветься вона…(сім)

Сьогодні на уроці ми познайомимося з утворенням числа 7. Навчимося писати цифру 7. Порівнюватимемо числа. Складемо і розв яжемо приклади.

-Діти, подивіться в ілюмінатори,свої зошити. Ми пролітаємо сузір я Великої Ведмедиці. Порахуйте скільки зірочок у сузір ї. (7).

(слайд 4)

Назвіть , яке число передує 7? (6)

V. Вивчення нового матеріалу

1.Бесіда про утворення числа 7.

-Діти , погляньте на числовий відрізок.(слайд 5)

- Із скількох частин він складається? ( із 6)

-Із скількох частин відрізок повинен складатися, щоб ми могли позначити число 7?

(із 7)

-Як ми отримали сьомий відрізок? (Добавили до шести ще один)

-Назвіть сусідів числа 7? ( 6 і 8)

-На скільки 7 менше від наступного числа 8? (Менше на 1)

-На скільки 7 більше від попереднього числа 6? (Більше на 1)

«Цікавинки»

-А в яких казках зустрічається число 7? (Вовк і семеро козенят, Квітка – семицвітка,

Білосніжка та сім гномів, Казка про мертву Царівну та сім богатирів,

(слайд 6)

– Відгадайте загадки:

Дощ пройшов, через ставок
Перекинувся місток.
Кольорів у ньому сім,
Він подобається всім!
(Веселка)

(слайд 7)

 Сім братів віком рівні та іменами різні? (Дні тижня)

(слайд 8)

(слайд 9)

Зараз ми з вами навчимося писати сімку.

Цифра сім складається з трьох елементів: хвилястої лінії, великої і маленької палички.
Починаємо писати хвилясту лінію трішки нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого вугла клітинки, звідки, не відриваючи руки, проводи¬мо основну,  похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька паличка повинна перетнути основну приблизно посередині. Вона повинна бути горизонтальною.

Подивіться на екрані, як пишеться цифра 7. (слайд 10)

—    А зараз напишемо всі цю цифру в повітрі ручкою.

4. Робота у зошиті.

-Напишіть семірки самостійно. Пишемо старанно

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1.-Поясніть, як утворили число 7? (Завдання 1 у зошиті)

(До шести відрізків додали один )

-Скільки стало відрізків? (7)

-Напишіть цифру 7 у пусту клітинку.

(До п яти додали два)

(До чотирьох додали три)

2-Порівняйте кількість геометричних фігур на малюнках . (слайд11)

-Впишіть у пусті клітинки відповідні числа .Порівняйте їх.

-Перевірка.(Учні зачитують складені нерівності: 4< 7 ; 7> 2).

3-Допоможіть Бджілці порахувати вулики у порядку збільшення,з єднайте стрілочками,а квітки у порядку зменшення (слайд 12)

Вивчення скоромовки:

Сім дочок – сорочок

Вишивають сім сорочок

VII. Підсумок уроку

(Слайд 13)

З яким числом ми сьогодні ознайомилися?

Як утворюється число 7?

-Дякую вам за працю!

- Вдома розкажіть батькам, рідним скоромовку про сімох дочок-сорочок.
 (слайд 14)

Усні обчислення:

  1. і 7; 4 і 6; 3 і 5). Впишіть їх у порожні клітинки. (друкований зошит, с. 23, завдання 4)

-Знайдіть суму чисел 2 і 3.

  • Я задумала число, збільшила його на 1 і отримала 6. Яке число я задумала?

  • Перший доданок не відомий, другий доданок 3, сума 6. Знайдіть перший доданок.

  • Гра «День – Ніч»

(При слові «ніч» – діти закривають очі, схиляють голову на парту і обчислюють приклади. При слові «день» – розкривають очі, піднімають голову і дають відповідь).

3+3+1 (7).

  • Молодці! Ось наш маршрутний лист: (слайд 5)

Зупинки:

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

-Діти, відгадайте, про яку цифру іде мова?

В неї є одна нога,
А сама – як кочерга.
Цифра ця відома всім,
А зоветься вона…(сім)

Сьогодні на уроці ми ознайомимося з утворенням числа 7. Навчимося писати цифру 7. Порівнюватимемо числа. Складемо і розв яжемо приклади.

Перша зупинка- «Мультиплікаційна»

Перегляд мультфільма про число і цифру 7. (Слайд 6)

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Бесіда про утворення числа 7.

-Діти , погляньте на числовий відрізок.(слайд 7)

- Із скількох чистин він складається? ( із 6)

-Із скількох частин відрізок повинен складатися, щоб ми могли позначити число 7?

(із 7)

-Виложіть такий відрізок за допомогою смужечок.( На партах рівні смужки паперу).

-Як ми отримали сьомий відрізок? (Добавили до шести ще один)

-Назвіть сусідів числа 7? ( 6 і 8)

-На скільки 7 менше від наступного числа 8? (Менше на 1)

-На скільки 7 більше від попереднього числа 6? (Більше на 1)

-Як можна отримати число 7? (Діти пропонують свої варіанти)

2. Цікавинки з історії.

-Слідуюча зупинка – «Цікавинки»

Здавна число 7 вважається магічним. Чарівне число 7 зустрічається в казках та міфах старовиного світу. Наприклад: у Римі було 7 богів, у Греції – сім чудес Світу. (слайд 8)

-У індусів є звичай дарувати на щастя 7 слоників. Часто приписуючи числу 7 таємничу силу , знахарки давали хворому 7 різних ліків, які настоювали на семи травах і радили пити 7 їх днів. Мабуть тому існує так багато приказок та прислів їв, де вживається це число.

3 .Змагання: хто з учнів назве більше прислів їв ( приказок) з числом 7. (семеро одного не ждуть; сім п ятниць на тиждень; всім по сім; сім раз відмір, а один відріж)

-А в яких казках зустрічається число 7? (Вовк і семеро козенят, Квітка – семицвітка,

Білосніжка та сім гномів, Казка про мертву Царівну та сім богатирів,

(слайд 9 )

Квітка – семицвітка) (слайд 10)

– Відгадайте загадки:

Дощ пройшов, через ставок
Перекинувся місток.
Кольорів у ньому сім,
Він подобається всім!
(Веселка) (слайд 11)

 Сім братів віком рівні та іменами різні? (Дні тижня)

-Скільки днів має тиждень?

-Назвіть перший день тижня: (понеділок)

-Назвіть шостий день тижня: (субота)

-Назвіть сьомий день тижня: (неділя)

-Назвіть третій день тижня: (середа)

-Назвіть четвертий день тижня: (четвер)

-Назвіть другий день тижня: (вівторок)

-Назвіть п ятий день тижня: (п ятниця)

(слайд 12)

Фізкультхвилинка:

В понеділок я купався,

У вівторок - малював,

В середу вмивався довго,

А в четвер я грав в футбол,

В п ятницю стрибав я, бігав,

Дуже довго танцював,

А в субботу та неділю

Цілий день відпочивав.

Третя зупинка – Пізнавальна.

4.Робота з підручником.

-Давайте подивимось, як люди домовились записувати знак, що означає число 7.

(слайд 13)

  • Відкрийте підручник на стор. 29. Порахуйте скільки страусів на малюнку?

  • Скільки блакитних бусинок ви бачите ліворуч? (6) (завдання 1)

  • Скільки всього бусинок праворуч? (7)

  • Як утворили число 7? (до шести блакитних бусинок додали 1 рожеву)

  • Який склали приклад? ( 6+1=7);

  • Скільки фарб у першому рядку? (3) (завдання 3)

  • Скільки фарб у другому рядку? ( 4)

  • Скільки всього фарб на малюнку? (7)

  • Як ви отримали число 7? ( до 3 додали 4)

  • Яке число потрібно вставити у пусте віконечко? (7)

  • Скільки рожевих пензликів? ( 5)

  • Скільки зелених пензликів? (2)

  • Скільки всього пензликів? (7)

  • Як ви отримали число 7? (до 5 додали 2)

  • Скільки жовтих кружечків ліворуч? (7) (завдання 2)

  • Скільки зелених кружечків ліворуч? (4)

  • Яких кружечків більше? (жовтих)

  • Яку нерівність можна скласти? (сім більше від чотирьох)

  • Скільки жовтих кружечків праворуч? (3)

  • Скільки зелених кружечків праворуч? (7)

  • Яких кружечків менше? (жовтих)

  • Яку нерівність можна скласти? (три менше від семи)

  • Самооцінювання.Хто не допустив помилок, розфарбовує частину ракети під№1, хто допустив 1-2 помилки - розфарбовує половину частини під №1, а хто допустив більше помилок - не розфарбовує.

  • Діти, на що схожа цифра 7? (на кочергу, на косу).

(слайд 14)

  • Зараз ми з вами навчимося писати сімку.

Цифра сім складається з трьох елементів: хвилястої лінії, великої і маленької палички.
Починаємо писати хвилясту лінію трішки нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого вугла клітинки, звідки, не відриваючи руки, проводи¬мо основну,  похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька паличка повинна перетнути основну приблизно посередині. Вона повинна бути горизонтальною.

Подивіться на екрані, як пишеться цифра 7. (слайд 15)

Від одинички вона відрізняється,

Тим, що хвостик від двійки

Угорі звивається.

Вправо від серединки спішу,

Двійчин хвостик я вправо пишу

І рівнесенько без згину

Цифра сім тримає спину.

Спускається на нижню лінійку

І стає на серединку.

Звивається хвостик, а спинка рівненька,

Цифра «сім» - така гарненька!

—    А зараз напишемо всі цю цифру в повітрі: спочатку носиком, а потім ручкою.

4. Робота у зошиті. (с. 23)

-Напишіть 3 семірки по крапочкам, а далі самостійно. Пишемо старанно (Завдання 2)

V. Закріплення вивченого матеріалу

-Поясніть, як утворили число 7? (Завдання 1 у зошиті)

(До шести білих додали один чорний трикутник)

-Скільки стало трикутників? (7)

-Напишіть цифру 7 у пусту клітинку.

Ми з вами на зупинці «Самостійна»

1. Самостійна робота.

-Складіть 2 приклади за малюнками: (Завдання 6)

2.Парна робота.

  • Обміняйтеся зошитами із сусідом по парті.

  • Перевірте правильність виконання роботи. (Два учні по черзі зачитують приклади:

  • 5+2 = 7 5+1=6).

Самооцінювання. Зафарбуйте частину ракети під №2 за вже знайомими вам критеріями.

-Зупинка «Відпочинок»

-Давайте пригадаємо, як ми радіємо сонечку.

Фізкультхвилинка:

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали-сіли, встали-сіли,

Бачте, як розвеселили!

-А у нас шоста зупинка – «Порівняльна»

-Порівняйте кількість білих кружечків і синіх на малюнках праворуч від зразка.

-Впишіть у пусті клітинки відповідні числа .Порівняйте їх.

-Перевірка.(Учні зачитують складені нерівності: 5< 7 ; 5> 4).

Самооцінювання. Зафарбуйте частину ракети під №3 за вже знайомими вам критеріями.

3 .Геометричний матеріал

  • Зупинка «Геометрична»

  • Поставте точку на верхньому правому куточку першої клітинки. Відступіть 2 клітинки вниз і простим олівцем позначте точку. Відступіть 3 клітинки праворуч і поставте точку. Відступіть вниз 2 клітинки і поставте точку. Відступіть 4 клітинки праворуч і поставте точку. Відступіть 3 клітинки вверх і поставте точку. Відступіть 4 клітинки праворуч і поставте точку. Відступіть 2 клітинки вниз і поставте точку. З єднайте

всі точки.

-Яку фігуру ми отримали? (Ламану)

-Скільки ланок має ваша ламана? (7).

Самооцінювання. Зафарбуйте частину ракети під №4 за вже знайомими вам критеріями.

4. Завдання для кмітливих

-Попереду зупинка «Кмітливих»

-Допоможіть Сніговичку порахувати снігурів. (слайд 16)

-Скільки снігурів? (6)

-розгадайте ребус (слайд 17)

(сім я)

Самооцінювання. Зафарбуйте частину ракети під №5 за вже знайомими вам критеріями.

  1. Вивчення скоромовки:

Сім дочок – сорочок

Вишивають сім сорочок

VI. Підсумок уроку

(Слайд 18)

-Діти, вас чекає станція «Підсумкова».

-Скажіть, будь ласка, кому вдалося збудувати власну ракету?

-Кому ще не вдалося?

-Які завдання для вас були особливо цікавими?

- З чим ви легко впоралися?

-Над чим ще треба попрацювати?

-Яку цифру сьогодні писали?

-Дякую вам за працю!

- Вдома розкажіть батькам, рідним скоромовку про сімох дочок-сорочок.

 (слайд 19)

Три снігура на гілці сиділо,

Три снігура ще прилетіло.

Сніговичок порахував снігурів

Скільки всіх пташок?

Дай відповідь всім!

  • .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.