+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Тема: турбота кожного про довкілля. Я і природа. Я і довкілля

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: ТУРБОТА КОЖНОГО ПРО ДОВКІЛЛЯ. Я І ПРИРОДА. Я І ДОВКІЛЛЯ

Мета: вчити учнів аналізувати свої вчинки і вчинки оточення, виявляти турботу про довкілля; розвивати пізнавальну активність учнів, мислення, пам`ять; виховувати людяність, чемність, культуру спілкування, бережливе ставлення до природи і до навколишнього середовища

Обладнання: тема на дошку, підручник, зошит, картка, зображення дерева, листочки, жетони, слова на дошку, зображення по темі.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
Привітання.
- Продзвенів дзвіночок, діти,
годі вам вже гомоніти,
зараз сядуть всі дівчата,
а за ними і хлоп`ята.

2. Представлення.
3. Перевірка готовності.
- На уроці вам потрібні підручник, зошит з друкованою основою, щоденник та пенал. Все зайве приберіть на край парти.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

  1. Цікаві загадки

- Давайте згадаємо державні символи нашої країни.

Синьо – жовте полотнище

гордо майорить.

Це – ознака сили й слави

Української держави.

(Прапор)

Коли звучить він – всі встають,

до серця руку прикладають,

і вголос, й подумки співають,

і Україну прославляють.

( Гімн)

Символ нашої держави –

це тризуб жовто–яскравий.

(Герб)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • А сьогодні тема нашого уроку «Турбота кожного про довкілля. Я і природа. Я і довкілля».

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вступне слово вчителя
— Кожній людині потрібні і сьогодні, і завтра простір для життя, роботи і відпочинку, потрібні їжа і одяг, і тому для природи залишається все менше і менше місця, скорочується чисельність багатьох видів рослин і тварин, забруднюється атмосфера, забруднюються і міліють річки, пересихають озера... Невже природа повинна загинути? Звісно, ні. Ми повинні берегти, турбуватися про природу щоб прийдешнє покоління, могло милуватися і пишатися красою і багатством нашої Батьківщини.
Берегти красу і неповторність рідного краю — спільна турбота всіх людей, їх священний обов’язок.

Природа. як поранений птах. кричить, прохає людей допомогти їй.
Пам’ятайте, що кожна зламана гілка, кожна зірвана квітка, кожен спійманий метелик, розорений мурашник, забруднене джерельце – це болюча рана, яку ви завдаєте природі.

  1. «Повтори, що знаєш»

  • Відкрийте свої підручники на сторінці вісімдесят першій.

  • Вгорі є завдання «Повтори, що знаєш», що зараз ми з вами і зробимо-повторимо.

  • Отже, що ж таке «Турбота»? (дбати про щось, або про когось)

  • А що ж таке «Мир у родині»? (розуміння один одного, турбуватися і піклуватись один за одного)

  • Знайдіть в словничку тлумачення слів «екологія» і «довкілля». Прочитайте їх.

Екологія — наука про взаємодію живих організмів і їх спільнот між собою та з навколишнім середовищем. Природа навколо нас, як і люди, потребує турботи та піклування. Кожен з нас має приділяти і увагу природному середовищу;

Довкілля — природне навколишнє середовище, сукупність усіх живих і неживих об'єктів, що зустрічаються у певному регіоні.

  • Давайте запишемо в зошит ці визначення.

  1. Рубрика «Поділися своїми думками»

  • Подивіться нижче на малюнки, давайте їх порівняємо.

  • Що зображено на першому малюнку? (гарна і чиста природа)

  • А що ж зображено на другому малюнку? (забруднена зона)

  • Який малюнок вам більше до вподоби? Чому?

  • Що могло спричинити до таких наслідків на другому малюнку? (викиди забруднених речовин у природу)

  • Як ви гадаєте чи потрібно нам усім піклуватися про довкілля? Для чого?

  1. Рубрика «Я хочу дізнатися»

  • Як ми можемо піклуватися про довкілля? (саджати дерева, викидати сміття у призначеному для цього місті)

  • Щодня ми бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов'язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.

День довкілля

  • Відкрийте свої зошити на сторінці тридцять сьомій і подивіться на перше завдання.

  • Нам треба виконати завдання-вписати відповіді праворуч і дізнатися, коли в Україні відзначається Всесвітній день довкілля.

Знайти закономірності, запиши Відповідь-3

останнє число: третя субота

30, 27, 24, 21, 18, 15, …, …, …, … .

Місяць Відповідь - Квітень

Другий місяць весни

  • День довкілля відзначається в Україні щорічно третю суботу квітня.

  • Що можна робити на це свято? (по-прибирати в парках, насаджати дерев, озеленення довкілля)

  1. Спосіб піклування

  • Подивіться на малюночки нижче і познач галочкою ту справу, у якій ти приймав участь і підпишіть кожний малюнок, самостійно.

  • Розкажи про свій внесок у турботу про довкілля.

  1. Фізкультхвилинка
    - А зараз ми з вами трохи відпочинемо, встаньте всі з-за парт.
    Встаньте, діти, посміхніться,
    Землі нашій поклоніться
    За щасливий день осінній
    І до сонця потягніться,
    В різні боки похиліться,
    Веретеном покрутіться.
    Раз присядьте, два присядьте
    І за парти тихо сядьте

  2. Добре і погано.

  • Діти а зараз я вам пропоную одну гру яка називається «Добре і погане». Я вам зачитуємо ситуацію а ви повинні пояснити що в цьому доброго а що поганого.

Ситуація 1
- Діти збирають у лісі ягоди і кладуть у кошики. По одній ягідці збирати дуже довго , і діти швидко втомлюються. Сергійко пропонує наламати гілок із ягодами. Всі залюбки погоджуються. Швидко наповнивши кошики, задоволені діти йдуть додому.

  • Що ж діти робили не так?

Ситуація 2
- Діти підходять до озера. Яка краса ! на березі ростуть квіти, зеленіє травичка. Але що це? На траві - сміття. Діти вирішують, що необхідно прибрати. Двоє хлопчиків вирішують прибрати сміття і кидають його в воду. Тепер берег чистий.

  • Що ж діти зробили не так?

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Гра «Оплески»

- Зараз ми зіграємо в гру яка називається «Оплески», я вам кажу твердження якщо воно правильне, то ви плескаєте у долоні, а якщо не правильно то сидите тихенько.

  • Не руйнуй пташині гнізда (+)

  • Рви і топчи квіти (-)

  • Не розпалюй вогнища у лісі (+)

  • Забирай диких тварин додому (-)

  • Викидай сміття у водоймища (-)

  • Саджай дерева (+)

  • Ламай і рубай гілки дерев (-)

  1. Робота з картками

  • Користуючись схемою, розкажи про вплив людини на природу. Познач у квадратиках знаком «-» те, що погано, знаком «+» — те, що добре.

  1. «Дерево побажань»

  • Зараз я кожному роздам по листочку, а ви повинні на ньому написати ваше побажання природі і ми з вами зробимо дерево побажань для природи.
    Я бажаю довкіллю…. наприклад чистого повітря
    (малюнок дерева на ватмані і листочки)

  1. Читання вірша «Дніпро»

  • У вас відкриті підручники на сторінці 84.

  • Хто нам виразно прочитає вірш Р. Воробйової «Дніпро»

Дніпро
Він стогне і плаче, наш сивий Славута.
Закута в кайдани дніпрова вода.
У нафтових плямах, у викидах бруду
На поміч зове, щоб не сталась біда.

  • Яка біда може спікатись з Дніпром?

  • Як можна цьому зарадити?

  1. «Плакати»

  • Подивіться нижче зображені плакати, давайте ж з`ясуємо до чого ж вони нас закликають!

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
1. Підсумкова бесіда

  • Які ж висновки ви для себе зробили?

  • Що ж таке довкілля?

  • Чому треба піклуватися про довкілля?

  • Чи будете ви й надалі піклуватися про довкілля?

  • Що вам сьогодні найбільше сподобалось?

2. Оцінювання
- Ви сьогодні гарно постарались, у кого 8 або більше жетончиків той отримує-11 балів, у кого 5-7 жетончика отримує 10 балів, у кого 3-5 той отримує 9 балів, а всі інші я сподіваюсь наступного разу будуть краще працювати.
3. Домашнє завдання
- Відкрийте ваші щоденники і запишіть домашнє завдання, підручник сторінки 81-84-читати і в зошиті сторінка 38 завдання №3.
3. Прощання
- Наш урок добіг кінця, прошу всіх встати.
- До побачення, до нових зустрічей!

Опис документу:
Мета: вчити учнів аналізувати свої вчинки і вчинки оточення, виявляти турботу про довкілля; розвивати пізнавальну активність учнів, мислення, пам`ять; виховувати людяність, чемність, культуру спілкування, бережливе ставлення до природи і до навколишнього середовища Обладнання: тема на дошку, підручник, зошит, картка, зображення дерева, листочки, жетони, слова на дошку, зображення по темі. Тип уроку: комбінований

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти