Тема. Слухання віршів П. Ребро «Оксанчин дитсадок» та Н. Забіли «Ясоччин садок»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

25.03.2020

1258

0

43

Опис документу:
Тема. Слухання віршів П. Ребро «Оксанчин дитсадок» та Н. Забіли «Ясоччин садок» Мета: розширювати знання дітей про дитячий садок; учити розуміти зміст віршованого художнього твору; формувати вміння емоційно відгукуватися на образний зміст і поетичну форму вірша; розвивати вміння промовляти задані фрази чітко, не поспішаючи; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; збагачувати словниковий запас словами-синонімами; розвивати уяву, фантазію, мислення;
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАНЯТТЯ 1
Тема. Слухання віршів П. Ребро «Оксанчин дитсадок»
та Н. Забіли «Ясоччин садок»
Мета: розширювати знання дітей про дитячий садок; учити розуміти зміст віршованого художнього твору; формувати вміння емоційно відгукуватися на образний
зміст і поетичну форму вірша; розвивати вміння промовляти задані фрази чітко, не
поспішаючи; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; збагачувати
словниковий запас словами-синонімами; розвивати уяву, фантазію, мислення; виховувати пізнавальний інтерес до довкілля.
Попередня робота: бесіди про дитячий садок; розглядання ілюстрацій діяльності
дітей у садку; читання віршів.
Матеріал: ілюстрації до віршів.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Вихователь пропонує дітям утворити коло.
Психогімнастика «Різні настрої»
— У людей бувають різні настрої. Іноді буває сумно. Покажіть, як вам сумно. (Діти роблять сумне обличчя.) Трапляється, що ви плачете. Покажіть,
як ви плачете. (Діти зображують плач.) А буває дуже весело. Покажіть, як вам
весело. (Діти посміхаються.)
ІІ. Основна частина
— Діти, з яким настроєм ви йшли сьогодні до дитячого садка? Чому? У дитячому садку гарно, весело. Ось як про дитячий садок написав український
письменник Петро Ребро.
ОКСАНЧИН ДИТСАДОК
Чий такий красивий дім?
Грають промені на нім.
Сяє напис «Колобок».
Це Оксанчин дитсадок.
Чий такий співучий дім?
Цілий день пісні у нім.
Кличе музика в танок.
Це Оксанчин дитсадок.
Чий такий веселий дім?
Не змовкає сміх у нім.
А малечі — мов квіток!
Це Оксанчин дитсадок.
Бесіда за змістом вірша
— Хто запам’ятав, як називається дитячий садок? Що лунає у садку? Який
дитячий садок? Зараз прослухали вірш. Чому цей художній твір називають
вір шем? Тому що слова римуються, тобто мають схоже закінчення, наприклад
«дім — нім». Послухайте рядки і скажіть, які ви почули римовані слова.
Сяє напис «Колобок».
Це Оксанчин дитсадок.
— Тут рима: «Колобок» — «дитсадок». А тепер послухайте ще рядочки, де
слова римуються зі словом «дитсадок».
Кличе музика в танок —
Це Оксанчин дитсадок.
А малечі — мов квіток!
Це Оксанчин дитсадок.
Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов нам спочивати.
Тож піднімемо руки вгору,
І поглянемо на зорі.
А тепер всі — руки в боки!
Як зайчата — скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім —
Час за парти нам усім.
— А тепер послухайте твір Наталі Забіли.
ЯСОЧЧИН САДОК
За вікном сьогодні вітер, вітер —
Аж в кімнаті чути, як гуде.
В дитсадок давно пішли всі діти,
А маленька Ясочка не йде
Наша Яся нині трохи хвора,
Все кахика й носик витира.
Застудилась, мабуть, Яся вчора,
Як ліпила бабу дітвора.
Вірно, Яся промочила ніжки
Там, де бабу вчора ліпила дітвора.
На роботу вже поїхав тато,
Мама вийшла —
Й довго щось не чуть…
Може, Яся буде сумувати?
Може, слізки рясно потечуть?
Ні! Ясюня не така вдалася!
В неї досить іграшок, ляльок.
У своїй кімнаті наша Яся
Улаштує власний дитсадок.
Діти будуть — лялька та ведмедик,
Та конячка сіра без сідла,
І собачка Бум, така кумедна,
Що угору вухо підвела.
Ще Ясюня посадила й кішку,
А вона стрибнула у куток!
Ну й сиди собі сама під ліжком,
Не візьму тебе у дитсадок!
От усі в кутку
Біля канапи посідали:
— Тихо, не шуміть!
А чому в ведмедя чорні лапи?
Мабуть, вранці їх забув помить?
Зараз я будинок вам збудую
Із великих татових книжок!
І обідом добрим нагодую —
Дам цукерки вам і пиріжок.
А тоді візьму цікаву книжку,
Покажу своє знайоме «о»!
Яся певна, що ведмедик Мишка
Хоче знати літери давно.
Потім Яся хусточку розстелить
На вовнянім теплім килимку.
Ну, лягайте, діточки, в постелю!
Так і ми спимо у дитсадку!
У куточку сплять слухняні діти:
І ведмедик з лялькою, і кінь.
За віконцем виє вітер, вітер,
А в кімнатці тиша і теплінь.
От і мама двері відчинила
І на руки Ясю підійма.
Ой, яка ж у мене доня мила,
Що так добре грається сама!
Бесіда за змістом вірша
— Чому Яся не пішла в дитячий садок? Що Яся вирішили? Кого Яся зробила дітками? Як вона грала з іграшками? Що матуся сказала Ясі? Як ви вважаєте, чому саме у дитячий садок грала Яся? Вона сумувала за садком чи ні?
Чому Яся сумувала за дитячим садком? А ви сумуєте вдома, коли хворієте і не
відвідуєте дитсадок? Розкажіть про це.
ІІІ. Підсумок
— У дитячому садочку весело. Тут дітки грають, співають, малюють.
Додатковий матеріал
Взяла Яся олівець, олівець-малювець.
(З’єднують великий, вказівний і середній пальці правої руки.)
Сіла Яся біля столу, (Ліва долонька в кулачок, права — зверху.)
Розгорнула папірець. (З’єднують розгорнуті долоньки.)
Треба тут намалювати отаку здорову хату! (Розводять руки в сторони.)
Вікна, (Руки в боки — «віконця».)
Дах, (З’єднують усі пальці під кутом.)
Димар на нім. (Кулачок, вказівний палець угору.)
З димаря — великий дим!
(Піднімають руки над головою, з’єднуючи пальці у вигляді даху.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця