Тема. Слухання вірша С. Жупаніна «Помідорчик»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

25.03.2020

515

0

15

Опис документу:
Тема. Слухання вірша С. Жупаніна «Помідорчик» Мета: продовжувати ознайомлюти дітей з творами дитячої художньої літератури; формувати вміння дітей уважно слухати і розуміти віршовані твори; спонукати дітей давати зв’язну відповідь на запитання вихователя за змістом почутого; учити додавати слова за римою; розвивати пам’ять, мислення, творчу уяву; виховувати інтерес до слухання поетичних творів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код


Тема. Слухання вірша С. Жупаніна «Помідорчик»
Мета: продовжувати ознайомлюти дітей з творами дитячої художньої літератури;
формувати вміння дітей уважно слухати і розуміти віршовані твори; спонукати дітей
давати зв’язну відповідь на запитання вихователя за змістом почутого; учити додавати слова за римою; розвивати пам’ять, мислення, творчу уяву; виховувати інтерес
до слухання поетичних творів.
Попередня робота: розглядання овочів, картин із зображенням городу; дидактична
гра «Магазин».
Матеріал: справжні або муляжі овочів.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Психогімнастика «Різні настрої»
— У людей бувають різні настрої. Іноді буває сумно. Покажіть, як вам
сумно. (Діти роблять сумні обличчя.) Трапляється, що ви плачете. Покажіть,
як ви плачете. (Діти зображують плач.) А буває дуже весело. Покажіть, як вам
весело. (Діти посміхаються.)
ІІ. Основна частина
— Я сьогодні знайшла біля нашої двері кошик з овочами. Тут є записка.
Послухайте що тут написано: «Любі мої дітки! Я, Осінь-господиня, дарую вам
плоди мого щедрого урожаю. У кошику багато плодів, а які саме, відгадайте із
загадок, що я вам написала».
— Відгадайте загадки, щоб дізнатися, що Осінь надіслала нам у подарунок.
Ці загадки не прості. Потрібно уважно слухати і добирати відповідне словориму, щоб утворився віршик.
На городі в нас грядки,
На грядках —
Рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі… (огірки).
Є сусідонька в морквиці,
Худорлява, блідолиця.
Добре знають борщ і юшка,
Що сусідку звуть… (петрушка).
На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?.. (Гарбуз).
Він овальну форму має,
На городі виростає.
Ґаздині його консервують,
І рагу смачне готують.
Цей фіалковий пан —
Тонкошкурий… (баклажан).
Борщ із нього варить ненька,
В нього шкурочка тоненька,
Солодкуватий він на смак,
Фіолетовий… (буряк).
Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть… (морквину).
Вихователь дістає справжні овочі або муляжі після того, як діти відгадали
загадки.
— Ви молодці, правильно відгадали і слова дібрали. Як гарно вони звучать:
малюки — огірки,
юшка — петрушка,
карапуз — гарбуз,
пан — баклажан,
смак — буряк,
дитину — морквину.
— Ці слова однаково закінчуються і складно звучать. Їх називають римами.
Так пишуть вірші.
Фізкультхвилинка «Ми пололи грядки»
Діти у колі плещуть у долоні.
Ладусі-ладком,
Ми пололи грядки.
Ми пололи самі,
Своїми руками.
У городі нашому
Виросли на грядках
Ось такі огірки!
(Показують руками.)
Ось такі помідори!
Ось такий буряк!
Ось така капуста!
А без капусти
Борщ буде пустий!
— Послухайте вірш Степана Жупаніна.
ПОМІДОРЧИК
Помідорчик народивсь,
В зелений одяг нарядивсь.
Вихваляє він щодня
Чепурне своє вбрання:
— Хто красою чарівною
Порівняється зі мною?
Дужче сонечко з гори
Гріло літньої пори,
Чи хотів, чи не хотів —
Помідорчик пожовтів.
Виставляти став нараз
Новий колір напоказ:
— Хто красою чарівною
Порівняється зі мною?
А минуло кілька днів,
Помідор почервонів,
Гордо голову підняв,
Не сказав, а проспівав:
— Хто красою чарівною
Порівняється зі мною?
Бесіда за змістом вірша
— Якого кольору був спочатку помідорчик, яким став згодом, якого кольору набув остаточно? Що ще росте на городі зеленого кольору? (Огірки) Жовтого? (Диня) Червоного? (Перець) Чи насправді помідор був найгарнішим? Чому
він так уважав? (Помідор був хвалько.) Якого би кольору він не був, щоразу говорив, що він найгарніший. Чого ви навчилися завдяки цьому віршу? (Вихвалятися негарно.) Поважаймо одне одного і не вихваляймося.
ІІІ. Підсумок
— Ми вдячні Осені за подарунки. Що з них можна приготувати? Віднесемо
їх на кухню, нам приготують смачні страви.
Додатковий матеріал
Динамічна гра «Горох»
Діти йдуть і кажуть:
По дорозі Петя йшов, йшов, йшов
І горошину знайшов.
(Зупиняються, удають, що піднімають.)
А горошина впала,
Покотилася і пропала.
Ох! Ох! Ох! —
Десь виросте горох. (Розводять руками.)
На городі працювали,
Ріпу, моркву виривали.
(Нахиляються і «висмикують» овочі.)
І в садочку ми бували —
Груші, яблука збирали.
(Піднімають руки вгору, удають, що зривають фрукти.)
Гарний урожай зібрали,
Всі раділи — танцювали.
Звучить весела музика, діти виконують вільні танцювальні рухи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця