Тема. Слухання вірша Н. Карпенко «Будова тіла» та оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

25.03.2020

1762

0

61

Опис документу:
Тема. Слухання вірша Н. Карпенко «Будова тіла» та оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників» Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з прозовими та віршованими художніми творами; підтримувати бажання спілкуватися одне з одним, з дорослим, слухати
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАНЯТТЯ 3
Тема. Слухання вірша Н. Карпенко «Будова тіла»
та оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з прозовими та віршованими художніми
творами; підтримувати бажання спілкуватися одне з одним, з дорослим, слухати
й розуміти запитання; учити будувати відповідь до поставленого запитання; створювати розвивальне мовленнєве середовище, що занурювало б дитину в активну
мовленнєву практику; продовжувати формувати культуру мовлення; активізувати
та збагачувати словниковий запас дітей; розвивати фонематичний слух, увагу,
пам’ять, мислення; спонукати повторювати окремі слова та вирази з відповідною
інтонацією; виховувати дружні взаємини, цікавість до всього, що оточує дитину,
інтерес до художніх творів.
Попередня робота: розглядання предметних та сюжетних картинок за темою «Будова
тіла».
Матеріал: лялька Оксанка.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Вихователь пропонує дітям утворити коло. Читає рядки вірша, а діти під час
читання показують на собі ті частини тіла та обличчя, про які йдеться у вірші.
ЯК У НАШИХ У МАЛЯТОК
Як у наших у маляток
Дуже гарні оченята,
Вушечка чистенькі,
Брівочки довгенькі,
Носики у них чуткі,
Губки всміхнені такі,
Та ще щічки непогані —
І пухкенькі, і рум’яні!
Психогімнастика «Сонечко»
— Заплющить очі, витягніть руки. Уявіть, що на долоньках у вас — маленькі сонечка. У них багато тепла і світла. Вони дарують своє тепла вам. Через
пальчики, як промінці сонечка, іде тепло по всій руці. Руки заспокоїлися, відпочивають. Тепер сонячні зайчики зігрівають стопи, пальці. Ми стаємо світлішими, добрішими, красивішими.
ІІ. Основна частина
— До нас завітала лялька Оксанка. Вона багато чого хоче навчитися. Її
дуже зацікавило, як люди все вміють робити і все встигають. Розкажемо їй про
людей.
БУДОВА ТІЛА
Познайомтесь, я дитина,
Хоч маленька, а людина.
Всі частини тіла знаю,
Визначаю й називаю.
Є у мене голова
І вона творить дива,
Шия голову тримає,
Повертає, нахиляє.
Є у мене дві руки,
Це мої помічники.
А непосидючі ноги
Прокладають в світ дороги.
Тулуб з’єднує частини,
Є живіт у мене й спина.
І всьому хребет опора,
Ось така моя будова.
(Н. Карпенко)
Бесіда за змістом вірша
— Про що йдеться у вірші? Хто про себе розповідає у вірші — дорослий чи
дитина? Чому ви так уважаєте? Про які частини тіла йдеться у вірші? Чим важлива кожна частина тіла?
Фізкультхвилинка
Я — твій друг! (Показують на себе.)
І ти — мій друг! (Показують на дитину, яка стоїть поруч.)
І друзі навколо. (Розводять руки в сторони.)
В мене ніс, (Торкаються до своїх носиків.)
І в тебе ніс. (Злегка торкаються носика товариша.)
В нас носи чудові! (Плескають у долоньки.)
В мене щічки (Погладжують свої щічки.)
Й в тебе щічки. (Злегка гладять щічки товариша.)
Гарні та гладенькі. Я — твій друг! (Показують на себе.)
І ти — мій друг! (Показують на товариша.)
Ми — друзі рідненькі! (Обіймають одне одного.)
— Різні частини тіла дуже потрібні людини. Вони — наші помічники. Послухайте художній твір.
ДЕСЯТЬ РОБІТНИКІВ
Зайшов я колись до однієї жінки в хату — Одаркою звали жінку. Дивлюсь,
а у неї в хаті так чисто, гарно так: діти умиті, чисто одягнені, обід зварений.
— Як ви встигаєте все зробити? — питаю я в Одарки.
А вона каже:
— Як же мені не встигнути! У мене служать аж десять добрих робітників.
Вони мене слухають: що не скажу — зроблять, один одному помагають!..
— Які ж то у вас робітники?
— А ось вони! — засміялась Одарка і поклала на стіл своїх десять пальців.
(М. Коцюбинський)
Бесіда за змістом оповідання
— Хто така Одарка? Як у неї було в домі? Чи багато справ вона встигала зробити? Хто їй допомагав? Хто були її десятеро помічників?
Фізкультхвилинка «Рухаємося жваво»
Вихователь промовляє віршовані рядки, діти виконують рухи за змістом.
Ми тупочемо ногами,
Ми плескаємо руками.
Ручки вгору підняли,
Ручки опустили.
В сторони голівкою
Трішки покрутили.
Ручки за спину сховали,
Крокуємо вперед
В нас малята не сумують,
Жваво-весело крокують.
— Художній твір М. Коцюбинського «Десять робітників» — казка чи оповідання? Чому це не казка? Хто запам’ятав автора цього оповідання? Твір написав
Микола Коцюбинський. Чи запам’ятали ви запитання чоловіка до Одарки,
коли побачив її оселю, діток: «Як ви встигаєте все зробити?» Яким тоном він
запитав? Він був дуже здивований. Повторімо це запитання тоном здивування:
«Як ви встигаєте все зробити?» Яким тоном сказала Одарка про своїх десятьох
помічників: «А ось вони!» Вона весело це сказала. Повторімо цю фразу таким
веселим тоном: «А ось вони!»
ІІІ. Підсумок
— Ляльці Оксанці дуже сподобалися ваші розповіді про будову людини, про
працьовитість людських рук. Вона хоче дізнатися, що ви вмієте робити своїми
маленькими ручками. Після заняття зможете їй показати, як ви ручками ліпите, малюєте, миєте, граєте.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця