Тема. Скрапбукінг та кардмейкінг: матеріали, інструменти, технологія.

Трудове навчання

Для кого: 8 Клас

28.01.2020

769

20

0

Опис документу:
Урок трудового навчання . 8 клас (варіативний модуль ) . складений за програмою для 5-9 (10) класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушенням інтелектуального розвитку . Конспект + відеоматеріал .
Оберіть документ з архіву для перегляду:
5,243 Мб
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Скрапбукінг та кардмейкінг: матеріали, інструменти, технологія

Практична робота. Виготовлення коробочки для пасхального набору і оздоблення її в техніці кардмейкінг.

Мета уроку. Формування здібності учнів до нового способу дії. Розширення понятійної бази за рахунок включення нових елементів.

Розширення уявлень про текстильні матеріали та папір, інструменти та пристосування для робіт з ними; збагачення уявлень щодо різноманітності видів рукоділля.

Розвиток зорового, тактильного сприймання на основі формування перцептивних дій; розвиток точності рухів рук та пальців, розвиток окоміру.

Вдосконалення трудових навичок, формування художнього смаку і здібностей дітей; виховання уважності, посидючості, терпіння і акуратності, формування культури праці, вміння бережно й економно використовувати матеріал.

Обладнання, матеріали та наочність. Презентаційне відео, авторський картон, фурнітура, клей, скоч, степлер, ножиці або ніж для розрізання паперу,

стрічки, мереживо, тасьма, елементи декору, фігурні дироколи, нитки, тканина.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку, наявності робочого одягу.

  1. Актуалізація опорних знань учнів

1

в

и

ш

и

в

К

а

2

і

з

о

н

и

т

к

А

3

т

в

о

Р

ч

і

с

т

ь

4

п

о

Д

о

р

о

ж

н

и

ц я

я

5

М

а

л

ю

н

о

к

6

б

і

с

Е

р

7

м

а

Й

с

т

е

р

н

я

8

в

и

т

и

н

а

н

К

а

9

в

и

к

Р

І

й

к

а

10

0

т

к

а

Н

и

н

а

11

Г

о

л

к

а

Загадки.

  1. Кусок тканини на якому за допомогою нитки і голки малюють картину( вишивка).

  2. Техніка вишивання на картоні (ізонитка).

  3. Діяльність людини, спрямована на створення матеріальних або духовних цінностей (творчість).

  4. Лялькаоберіг яку дають людині в дорогу (подорожниця).

  5. Що утворюється за допомогою фарб на папері (малюнок).

  6. Маленькі намистинки за допомогою яких створюють картини на тканині (бісер).

  7. Приміщення в якому проводяться уроки праці (майстерня).

  8. Картини створені на папері за допомогою ножиць(витинанка).

  9. Зразок вирізаний з паперу або картону за якими викроюють одяг (викрійка).

  10. Матеріал з якого шиють одяг (тканина).

  11. А ця пані дуже дивна — для людей уміє шити, а сама по всіх тканинах любить голою ходити (голка

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (формування позитивного
ставлення до навчальної діяльності на уроці).

Інсценізація «Великдує кругла паска»

Ведуча

Вередує кругла паска...

Паска

Гей, посуньтеся, будь ласка,

І заграйте мені марша,

Я ж між вами тут найстарша.

Ведуча

На це каже ковбаса:

Ковбаса
Затанцюю гоп-са-са,

Розступіться, вліво, вправо.

Тут сьогодні маю право.

Ведуча
Обізвались молодички

  • Писаночки невеличкі.

Писанки

Хоч хвалитися і гріх

  • Ми найкращі від усіх.

Ведуча

А ось масло промовляє

  • Собі ціну добре знає.

Масло

Милі крашаночки ясні,

Я, вклонившись, вам поясню,

Що і моя роль чимала,

Аби паска була вдала.

Ведуча А тут сир шумить:

«Ого! Як без мене тут було?

Як же Пасху без мандриці,

Дорогенькі молодиці?»

Ведуча. Обізвалась знову паска.

Паска

Прошу тихше всі, будь ласка.

Хай сім’я сіда до столу,

  • Міцна буде і здорова

  1. Повідомлення теми уроку.

  1. Визначення завдань для учнів на урок.

  • Збагачення уявлень щодо різноманітності видів рукоділля.

  • Розширення уявлень про текстильні матеріали та папір.

  • Вдосконалення трудових навичок

  • Сформувати вміння бережно й економно використовувати матеріал.

  • Оволодіти технікою кардмейкінгу та скрапбукінгу.

  1. Вивчення нового матеріалу

Скрапбукінг, скрепбукінг (англ. Sсrарbоокіпg, від англ. Sсгарbоок: sсгар - вирізка, Ьоок - книга, букв, «книга з вирізок») - вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фото альбомів. Цей вид творчості являє собою спосіб зберігання особистої та сімейної історії у вигляді фотографій, газетних вирізок, малюнків, записів та інших пам'ятних дрібниць, використовуючи своєрідний спосіб збереження і передачі окремих історій за допомогою особливих візуальних і тактильних прийомів замість звичайної розповіді.

Основна ідея скрапбукінгу — зберегти фотографії та інші пам'ятні речі про якісь події на тривалий термін для майбутніх поколінь.

В англо-російських словниках зазвичай наводиться ширший переклад терміну скрапбук: альбом для наклеювання вирізок або альбом для вирізок з друкованих видань, зображень, фотографій, але зазвичай цей термін прийнято відносити саме до особливим чином декорованих фотоальбомів, що складаються з окремих аркушів, кожен з яких представляє закінчену думку, виражену фотоколажем. Такі альбоми
можуть охоплювати найрізноманітніші теми: весілля, ювілей, народження дитини,
канікули на морі тощо.

Роботу зі створення скрапбуків спрощує безліч шаблонів, заготовок найрізноманітніших форм, які використовують різні види кріплень (кільця, стрічки, пружинки). Можна й самому виготовити заготовку, вирізавши її з щільного картону, у вигляді силуетів сердечка, замку, будиночка, квіточки та інших декоративних елементів

КАРДМЕЙКІНГ

Філософія кардмейкінга побудована на простій заповіді: хочеш привітати людини дійсно від душі - вклади до привітання душу.

Виготовлення листівок, або кардмейкінг (сагd - карта, листівка, mаке - робити, виготовляти)- це ремесло, вид діяльності і хобі. До речі, старовинне! Історія виникнення листівок сягає Давнього Єгипту. А у Стародавньому Китаї до Нового Року було прийнято дарували листівки, звісно виготовлені власноруч.

У 1400 році листівка, зроблена власноруч, потрапила до Європи і стала надзвичайно популярною. Аж до середини XIX століття в усіх куточках Європи люди вітали один одного саме за допомогою саморобних листівок. Пізніше з’явилися друкувальні пристрої, активно почали розвиватися комунікації, в усіх сферах був помітний прогрес. Але листівка ручної роботи, як і раніше була дорогим і пам’ятним подарунком. Її виготовленням займалися художники, майстри своєї справи. Унікальність кардмейкінга була ще й у тому, що виробник листівки не просто штампував черговий шаблон, а до кожної роботи підходив індивідуально, з душею, проявляючи свою майстерність і фантазію.

Матеріали для кардмейкінгу:

Папір. Це, мабуть, основний матеріал для виготовлення листівок. Можна використовувати кольоровий папір, картон (білий або кольоровий, залежно від задумки), фольгу. Сьогодні в магазинах можна побачити велике розмаїття паперу та картону. На них може бути нанесений не тільки колір, але й малюнок. Окрім звичайного паперу, можна побачити папір із глянцевим покриттям. Все це розмаїття лише додає яскравості, барвистості листівкам. Головне, проявити свою фантазію та вигадку.

Ножиці або ніж для різання паперу;

Елементи декору: намистинки, бісер, стрази, пайєтки, ґудзики, брадси тощо Вигадці майстра немає меж, саме тому дуже часто зараз на листівках у якості прикраси можна побачити зерна кави, крупи, висушені травинки, палички ванілі тощо.;

Клей (можна використовувати ПВА, а також клей-олівець);

Двосторонній скоч. Така клейка стрічка просто незамінна, якщо потрібно приклеїти дрібні деталі. Це позбавить вас від такої неприємності, як клей, що розтікся або сліди клею, які виглядають неакуратно;

Скоби, дирокол. Сьогодні можна знайти в продажу кольорові скоби й фігурні дироколи. Це дуже велика допомога для тих, хто займається кардмейкінгом. Вибір фігурних дироколів настільки великий, що він задовольнить навіть найвибагливіших майстрів;

Шпильки; степлер, стрічки, мережива, тасьма, нитки, тканина.

Стилі кардмейкінгу.

У листівкарстві (кардмейкінгу) використовуються різні стильові напрямки. Вибір стилю залежить від призначення листівки.

Гранж. Цей напрямок дуже поширений в музиці, моді, культурі, а тепер його використовують ще й у паперовому мистецтві. У кардмейкінгу цей стиль характеризується свободою творчості, не обмеженою певними рамками. Листівки такого стилю можуть бути з рваними краями, з елементами потертості. Кольори, як правило, неяскраві, темні: коричневий, сірий, чорний. Цей стиль частіше застосовується при виготовленні листівок для чоловіків.

Вінтаж. Слово французького походження, в перекладі означає «добре витримане вино». Листівки в цьому стилі зроблені під старовину, в бляклих відтінках. Це свого роду ретро-стиль. Отже, і елементи декору листівки асоціюються із минулим. Використовують старі ґудзики, пожовклі тканини і мереживо. Часто у вінтажному стилі «старять» папір. Така техніка називається дістрессінг.

Міні-листівка. Листівки цього стилю невеликі за розміром (це зрозуміло із назви), відрізняються простотою виконання. Дуже часто їх використовують як доповнення до букету квітів.

Крім названих стилів, в кардмейкінгу можна зустріти запозичені з техніки скрапбукінгу стилі: класичний, фрістайл та ін. Можна навіть зробити листівку в скрап-стилі. За дизайном вона буде нагадувати сторінку з фотоальбому. На ній доречна буде навіть наявність фотографії.

Техніки кардмейкінгу

На листівках ручної роботи можна зустріти елементи різних технік. Найчастіше використовуються:

Орігамі — спосіб виготовлення елементів декору для листівки шляхом згинання паперу в різних напрямках.

Вишивка на листівках часто використовується як декоративний елемент.

Квіллінг — спеціальний спосіб скручування паперу в спіралі. Завдяки цій техніці на листівках можна зробити паперові квіти, пелюстки, фігурні елементи тощо.

Рор-ир — об’ємні паперові зображення.

Фізкультхвилинка «Хто мене чує...» (Опис прийому. У класі стоїть шум, у цьому випадку неважливо який це шум - робочий або неробочий, але вчителеві потрібна увага.

Не намагаючись перекричати шум, а навпаки, дуже тихо, собі «під ніс» учитель говорить майже пошепки: «Хто мене чує... підніміть ліву руку». Деякі почнуть прислухатися.

Учитель продовжує: «Хто мене чує... погладьте себе по плечу». Кілька рук миготять у повітрі, з’являються посмішки.

«Хто мене чує...- так само тихо, злегка розтягуючи ударні голосні, бубонить він,- постукайте по столу три рази». Лунає рикошет легких постукувань, які насторожують навіть тих, кого й гучним голосом не докличешся.

«Хто мене чує... встаньте». Всі одностайно встають. У класі ідеальна тиша.

«Хто мене чує... сядьте. Увага на мене!» Усі сідають, клас зібраний і готовий до роботи.)

  1. Осмислення учнями вивченого матеріалу.

Відео - презентація корзинка для писанки

  1. Формування умінь та навичок учнів.

Практична робота.

  1. Аналіз завдань практичної роботи.

  2. Забезпечення необхідними матеріалами та інструментами.

  3. Правила безпечної праці, організації робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.

  4. Робота з квадратом Воскобовича.

  5. Виготовлення коробочки за кресленням. (Індивідуальна робота з Шимченко К, та Філенко Н.)

  6. Оздоблення коробочки в стилі кардмейкінг та скрапбукінг.

  7. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.

  8. Поточний інструктаж (індивідуальний, та колективний).

  9. Самоконтроль та взаємоконтроль учнів .

  10. Підбиття підсумків практичної роботи:

-демонстрація кращих робіт;

-аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;

  • оцінювання результатів практичної роботи.

  1. Рефлексія.

  • Яке завдання ставили на уроці?

  • Чи вдалося розв'язати поставлене завдання?

  • У який спосіб?

  • Які результати отримали?

  • Що необхідно ще зробити?

  • Де можна використати нові знання?

  • Що на уроці у вас добре виходило?

  • Над чим ще необхідно працювати?

  1. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.

  2. Прибирання робочого місця

Додаток

Робота з квадратом Воскобовича. Виготовлення коробочки за кресленням.

Оздоблення коробочки в стилі кардмейкінг та скрапбукінг.

Наші роботи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.