і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Тема: Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Напрямки руху

Тема: Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Напрямки руху

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 2-3

Тема: Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Напрямки руху (зліва направо, справа наліво, знизу вгору, зверху вниз, вище від, нижче від, між, по центру, лівіше від, правіше від, наліво, направо, прямо, по колу).

Мета: познайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та в просторі з використанням слів ближче, далі, зліва, справа, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ВСТУПНА БЕСІДА

— Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Говорять, що математика — це королева наук, гімнастика для розуму.

Вивчати математику допоможе вам підручник, який називається «Математика».

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення з підручником

— Візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книжка — ваш перший підручник з математики. Звісно, що ви потоваришуєте з нею.

— Чим вона розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.

— Про що розповідає обкладинка підручника «Математика»?

— Чи подобається вам малюнок на ній?

— Хто мандруватиме разом із вами країною Математика?

2. Робота за підручником («Дидактичний матеріал» Будна)

Завдання 1

— Хто намальований? Порахуйте, скільки тварин?

— Хто ближче? Хто — далі? Хто — зліва? Хто — справа?

Завдання 2

— Що робить півник?

— Кого він намагається побачити?

— Скільки звірят?

— Кого побачив півник у бінокль?

— Кого не побачив?

Завдання 3

— Що ви бачите?

— Де це відбувається?

— Хто виступає на арені цирку?

— Опишіть малюнок, використовуючи слова: у, на, під, над, внизу, попереду, позаду, зліва, справа, між, за.

Завдання 4

Робота в зошиті. Письмо паличок за зразком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за предметними малюнками

— Які предмети на дошці виставлені ліворуч? Які — праворуч?

— Порахуйте спочатку кошенят, а потім — цуценят.

Учитель виставляє три ряди білочок.

— Скільки білочок у кожному рядку?

— Скільки білочок у верхньому рядку?

— Скільки у нижньому?

— Скільки білочок у третьому згори рядку?

2. Гра на увагу «День, ніч»

— Запам’ятайте тварин на кораблику. «Ніч» — заплющте оченята. (Учитель прибирає 1 малюнок.) «День» — розплющте оченята. Яка тварина зникла?

3. Гра «Склади узор»

У дітей лежать три круги — зелений, жовтий, червоний і два квадрати — синій, оранжевий.

Робота виконується під диктовку вчителя.

— Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, а жовтий — між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч — оранжевий квадрат.

— Вийшла квіточка.

— Подивіться, як розташовані кружечки.

— Який колір угорі? по центру? внизу?

— Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)

— Що позначає червоний колір? жовтий? зелений?

4. Вправа на закріплення

— Підніміть угору праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.

— Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?

Учитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої — м’яч.

— Що розташоване праворуч від Буратіно? Що — ліворуч?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

— Ми рахували? Ми грали? Малювали?

— Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей в країні Математика.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    381
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    AL555279
  • Вподобань
    0
Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь