Тема. Причини і форми порушення здоров'я. Шкідливі звички

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Причини і форми порушення здоров'я. Шкідливі звички

 1. Екологічне забруднення навколишнього природного середовища негатив­но впливає на діяльність усіх систем і органів людини. Воно є причиною бага­тьох захворювань і передчасної смерті.

 2. Тривале перебування в закритому непровітрюваному приміщенні при­
  зводить до кисневого голодування, що негативно впливає на організм дитини,
  органи дихання, серцево-судинну систему та інші органи людини.

 3. Недосипання, сон у непровітрюваному приміщенні, неспокійний сон (від
  пізньої і ситної вечері, наявності зовнішніх подразників — світла, шуму, розмов
  та інше) негативно впливають на нервову систему. Можливі головні болі,
  знервованість тощо.

 4. Навчальне перевантаження читанням та писанням без перерв, тривале
  сидіння біля телевізора чи комп'ютера призводять до перевтоми нервової системи.

 5. Малорухливий спосіб життя веде до зменшення фізичних навантажень,
  наслідком є недостатній фізичний розвиток, слабке серце ("серце ледаря").

 6. Шкідливі звички. Шкідливими їх назвали тому, що вони шкодять здоров'ю. Наприклад, шкідливо смоктати і гризти різні предмети, пальці і нігті, адже на
  них міститься різний бруд, а в ньому — збудники багатьох хвороб. Особливо
  багато їх на руках.

Не гарно човгати ногами. Шкідливою є звичка горбитися, при цьому викрив­ляється скелет, що погіршує роботу органів кровообігу, дихання, травлення. Здавна вважали, що коріння всіх недуг знаходиться у поставі.

Шкідливий вплив тютюну, алкоголю та жуйки на травлення

Відомо, що нікотин, який знаходиться в тютюні, всмоктується у кров, попа­дає у судини, які є в стінках шлунка. Це викликає їх спазм, внаслідок чого тканини шлунка погано постачаються кров'ю, киснем та іншими необхідними речови­нами, що призводить до гастриту та виразки шлунка.

Добре відомо, що при горінні тютюну утворюються речовини, дуже шкідли­ві для здоров'я: нікотин, аміак, вуглекислий газ, радіоактивний елемент полоній-210, які сприяють злоякісному переродженню клітин, а також пошкоджують слизову оболонку дихальних шляхів. Тим самим створюються сприятливі умови для роз­множення хвороботворних мікроорганізмів, і тому у курців частіше бувають хронічні захворювання органів дихання.

У курців і навіть у тих, хто змушений дихати повітрям, насиченим тютюно­вим димом, відзначається постійний дефіцит вітаміну С. Особливо негативно впливає куріння на здоров'я дітей, бо в період росту їх організм дуже чутливий до нестачі вітамінів.

Шкідливо позначається куріння, як і алкоголь, на статевих функціях чоловіків. У них знижується функція залоз внутрішньої секреції, особливо чутливими є сім'яники, а це негативно впливає на потенцію. Куріння залишає помітний слід і на здоров'ї жінки: під час вагітності і годування дітей отрута тютюну потрапляє в організм дитини, і вона розвивається ослабленою. Негативний вплив має ку­ріння і на зовнішній вплив жінки: живлення шкіри затримується, обличчя набу­ває землистого кольору, шкіра втрачає еластичність.

Алкоголь, як і нікотин, подразнює слизову оболонку шлунка, викликає гастрити, виразки. В печінці слідом за ожирінням розвивається гепатит—запа­лення печінки. Потім клітини печінки гинуть, причому без болю, замінюючись сполучною тканиною, наступає важкий, дуже болючий безповоротний етап — цироз печінки.

П'яним людям завжди гаряче, розширені судини виводять з тіла тепло, обличчя стає червоним.

Згубно діє алкоголь на потомство. Статистика свідчить: щороку в нашій кра­їні народжується 700 тис. дітей з психічними та фізичними вадами, які є наслід­ком алкоголізму батьків.

Спирт—наркотична отрута, яка затримується в організмі до двох діб, а в моз­ку — до 15 днів. Алкоголь є також депресуючим фактором. Він викликає обман­ливе розслаблення, бо ні м'язове, ні нервове навантаження не зменшується.

Порушується механізм глюкозного обміну мозкової тканини. У людини з'являється психічна неврівноваженість, нездатність контактувати з оточуючи­ми, не контролюються спалахи гніву. Проти спирту в організмі людини є фермен­тативні системи, які виробились у процесі еволюції.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!