Урок № 4Тема: Органічні молекули. Біологічні макромолекули – біополімерии. Мета уроку:
Освітня. Ознайомити учнів із різноманіттям і функціями органічних молекул; проаналізувати особливості будови й хімічні властивості органічних молекул, які дозволяють їм ефективно виконувати свої функції; звернути увагу на значення органічних молекул для життєдіяльності живих організмів; розглянути процеси утворення з малих органічних молекул макромолекул.
Розвиваюча. Розвивати уміння логічно мислити, спостерігати та робити відповідні висновки.
Виховна. Виховувати позитивне ставлення до навчання.
Тип уроку. Вивчення нових знань.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, робота з підручником та м\медійною дошкою;
б)наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН.
Прийоми навчання: : виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно-пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схематичних малюнків.
5.Сугестивний: застосування різних видів мистецтва
6.Релаксопедичний: фізкультхвилинка.
Міжпредметні зв язки: ботаніка, зоологія, хімія.
Матеріали та обладнання: таблиці, які ілюструють особливості будови, різноманіття та функції малих органічних молекул і процеси утворення макромолекул, або мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка, на яких ці таблиці можна демонструвати; моделі малих органічних молекул; підручники біології.
Основні поняття та терміни: моносахариди, амінокислоти, нуклеотиди, вуглеводи, ліпіди, білки, нуклеїнові кислоти.
Хід уроку
1.Організаційний етап
1.1. Привітання.
1.2. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка присутності учнів: кількість за списком __, кількість присутніх на уроці , відсутніх __.
2. Актуалізація опорних знань учнів
Питання для бесіди
1. Які елементи трапляються в живих організмах частіше, ніж у сполуках неживої природи?
2. Які функції в живих організмах виконує вода?
3. Навіщо живим організмам потрібні мінеральні речовини?
3. Мотивація навчальної діяльності
4. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
4.1. Повідомлення теми уроку.
4. 2. Формулювання учнями самостійно мети і визначення завдань уроку. Учитель записує їх на дошці та коригує пропозиції учнів.
Завдання уроку:
Ознайомитися із різноманіттям і функціями органічних молекул; проаналізувати особливості будови й хімічні властивості органічних молекул, які дозволяють їм ефективно виконувати свої функції; на значення органічних молекул для життєдіяльності живих організмів; процеси утворення з малих органічних молекул макромолекул.














