Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Тема: Наш символ і оберіг. В.Скуратівський «Калина».

Літературне читання

Для кого: 2 Клас

15.01.2022

72

2

0

Опис документу:

Тема: Наш символ і оберіг. В.Скуратівський «Калина».

Мета: познайомити з темою урока, розширити знання учнів про калину як символ України й оберіг; навчити визначати пізнавальну інформацію у прочитаному творі, удосконалити читацькі навички; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати їхній словниковий запас; розширювати світогляд учнів.

Обладнання: портрет В.Скуратівського,складові таблиці,аудіозапис пісні про калину,скоромовки,чистомовки,словникова робота, предметні малюнки, ілюстрації, прислів’я,мовні вправи.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок літературного читання

Тема: Наш символ і оберіг. В.Скуратівський «Калина».

Мета: познайомити з темою урока, розширити знання учнів про калину як символ України й оберіг; навчити визначати пізнавальну інформацію у прочитаному творі, удосконалити читацькі навички; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати їхній словниковий запас; розширювати світогляд учнів.

Обладнання: портрет В.Скуратівського,складові таблиці,аудіозапис пісні про калину,скоромовки,чистомовки,словникова робота, предметні малюнки, ілюстрації, прислів’я,мовні вправи.

Хід уроку

І.Організація класу

1.Організаційний момент

Добрий день! Добрий час!

Рада діти бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався-

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлопятка!

2.Психологічна настанова на урок. Вправа «Смайлик»

3.Девіз уроку.

ІІ. Підготовчі вправи

  1. Читання складових таблиць.

  2. Скоромовка

  3. Чистомовка

  4. Вправа «Впізнай і прочитай слова з відсутніми голосними літерами».

В_Т_Р

Х_Л_Д

М_Р_З

С_НЦ_

Т_М_Н

ІІІ.Перевірка домашнього завдання

IV. Робота над темою урока.

1.Загадки

І червона,й соковита

Та гірка вона все літо.

Припече мороз-вона

Стала добра і смачна. (КАЛИНА)

  • За якими ознаками здогадалися, що це калина?

Демонстрації калини в різні пори року.

2. Вправа « Асоціація»

КАЛИНА

3.Вправа «Знаємо.Хочемо дізнатися.Дізналися».

4. Повідомлення теми та завдань уроку.

5. Додаткова інформація про В.Скуратівського.

6. Фізкультхвилинка рухлива.

7.Робота над текстом В.Скуратівським

1. Читає вчитель.

2.Перевірка по сприйманню змісту.

3. Словникова робота.

Богдан Хмельницький – гетьман України,полководець і державний діяч.

Насамкінець – під кінець.

4.Читання в парах «Обличчям до обличчя».

5.Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.

-Які дерева є символами України?

-Як ви розумієте вислів з давніх-давен?

-Чому українці так дбайливо охороняли й доглядали калину?

-Коли цвіте калина?

-Знайдіть і прочитайте абзац, у якому є прислів’я.

-Які заборони згадуються в тексті?

6.Самостійне читання тексту

7.Вправа «Гронування»

V.Заключна частина

-Рефлексія

А)Прослухати пісню про калину

Б)Розфарбувати малюнок калини .

Домашня робота.

1.Читати і переказувати стр.52

2.Читати і переказувати стр.52 прислів’я та малюнок калини

3. Читати і переказувати стр.52 прислів’я та малюнок калини

Вивчити пісню чи вірш про калину.



Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили