Тема: «Моя Україна барвиста і гарна»

Виховна робота

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

06.09.2020

373

9

0

Опис документу:
Конспект заняття Мета: розвивати у дітей вміння розуміти про те, що ми український народ (українці), мовленнєві здібності, уміння уважно слухати; ознайомити дітей з українським віночком; формувати бажання передавати свої знання про Україну шляхом розповідання віршів та пісень; навчати дітей викладати прапор України, як символ нашої держави, двома кольорами; сприяти опануванню традицій, звичаїв українського народу; розвивати художнє мислення і смак.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

3

Конспект заняття - подорож в молодшій групі.

Тема: «Моя Україна барвиста і гарна »

Мета: розвивати у дітей вміння розуміти про те, що ми український народ (українці), мовленнєві здібності, уміння уважно слухати; ознайомити дітей з українським віночком; формувати бажання передавати свої знання про Україну шляхом розповідання віршів та пісень; навчати дітей викладати прапор України, як символ нашої держави, двома кольорами; сприяти опануванню традицій, звичаїв українського народу; розвивати художнє мислення і смак; розширювати, поглиблювати і систематизувати знання дітей про народні рослини-обереги, їх зовнішній вигляд, місце зростання, корисні властивості; виховувати цікавість до народних традицій, патріотичні почуття, любов до Батьківщини.

Попередня робота: ознайомити дітей з калиною, читати художню літературу про Україну: «Народна скарбничка», П. Тичина «Добрий день, Україно моя!», Я. Скидан «Рідне», А. Камінчук «Це моя Україна».

Матеріали: український віночок, муляжі квітів, хустка, зображення Герба України, жовто-блакитний прапор, запис державного гімна, національній одяг, прямокутники блакитного та жовтого кольору.

Хід заняття

  1. Дітки ви любите подорожувати?

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати чарівною країною.

На нашій карті 4 зупинки, ну що вирушаємо?

  1. Перша зупинка слухання вірша:

УКРАЇНА

Україна —

Рідний край.

Поле. Річка.

Зелен гай.

Любо стежкою

Іти -Тут живемо

Я і ти!

Дітки, так як називається країна, в якій ми живемо? (Україна)

  1. Друга наша зупинка перегляд презентації

Державні символи, народні символи, український одяг.

Герб – це символ влади. Тризуб нагадує маму, тата й дитину. Вони символізують силу, любов, мудрість.

Гімн – найголовніша пісня України. Вона має назву « Ще не вмерла Україна».

Прапор – символ незалежної держави. На прапорі дві смуги – жовта та блакитна. Блакитний – колір чистого мирного неба. Жовтий колір – колір пшениці, сонця, хліба.

Діти розглядають прапор України.

Калина і Україна нероздільні... Калина подобається українська земля, а народ України шанує її за гарну вроду й цілющі властивості.

- А чи знаєте ви, які на смак ягоди калини? (…) Вони кислі і трохи гіркуваті, але дуже корисні. Ягоди лікують багато хвороб: кашель, запальні процеси шлунка і кишечника, допомагають людям у яких хворе серце. Свіжозрізану кору калини кладуть на кровоточиві місця для швидкого загоювання. А ще, діти, з калини готують багато смачних страв: пироги, кисіль, варення.

Вінок — це своєрідний оберіг, «знахар» душі, в ньому є така сила, що біль знімає і береже волосся. Найпочесніше місце у віночку належало деревію. Ось ці дрібненькі біленькі квіточки здалеку нагадують одну велику квітку. Коли квіти відцвітають вітер, розносить насіння далеко-далеко. Та хоч би де проросла ця рослина, вона завжди цвіте. Тому вплітали її в віночок як символ нескореності. А може, хтось знає, які ще квіти тут є? Так, правильно, це барвінок.

Українське народне вбрання — національний одяг українців.

Національний одяг – це вияв святкового, врочисто піднесеного настрою. Це культурно-історична спадщина наших славних старокняжих і козацьких часів.

  1. Третя зупинка Рухлива гра «Передай віночок» фізхвилинка

Діти стають у коло. Під веселу українську мелодію передають віночок одне одному. Коли музика зупиняється, дитина, у чиїх руках опинився віночок, виходить на середину і танцює з віночком на голові довільні рухи. Коли це хлопчик, то він вибирає собі дівчинку і танцюють удвох. Решта дітей весело плескають у долоні. Гра повторюється 3 рази.

  1. Четверта зупинка «складання Державного прапора»

Сьогодні діти ми з вами будемо викладати прапор України. Прапор України нас складається з двох кольорів: блакитного та жовтого. Верхня смуга в нас блакитного кольору, як небо, нижня - жовтого, як пшениця

(діти працюють самостійно).

  1. Повернення додому.

Підсумок заняття:

Про що ми сьогодні з вами говорили? Так, про Україну.

А якщо ми живемо на Україні, то ми хто? Так, українці.

Які символи України ви запам’ятали? Так, це герб, гімн та прапор.

Якого кольору наш прапор? Так, він жовто-блакитний.

А що означають кольори на прапорі? Так, блакитний – небо, а жовтий – пшениця.

Що сподобалось вам на занятті?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.