Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Тема. Множення багатоцифрового числа на одноцифрове. Самостійна робота 4 клас

Математика

Для кого: 4 Клас

19.01.2022

337

22

0

Опис документу:

Мета: удосконалювати множення багатоцифрового числа на одноцифрове, розв'язувати задачі; вчити обчислю­вати площу складної фігури; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; виховувати товариськість; стимулювати інтерес до вивчення математики.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Множення багатоцифрового числа на одноцифрове. Самостійна робота

Мета: удосконалювати множення багатоцифрового числа на одноцифрове, розв'язувати задачі; вчити обчислю­вати площу складної фігури; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; виховувати товариськість; стимулювати інтерес до вивчення математики.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, кольорові цеглинки.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

І. Вступна частина

  1. Організація класу

Щоб успішно працювала автоматика,

Безперечно, знадобиться математика.

І щоб рухались верстати,

І щоб гроші рахувати,

Продавати й купувати,

Треба добре її знати.

  1. Перевірка домашнього завдання (с. 18, №82,83)

  • Поясніть розв’язання задачі.

  • Яким способом виконували дії з іменованими числами?

  1. Усні обчислення

  • Зменште число 360 у 4 рази. (90.)

  • Знайдіть частку чисел 280 і 7. (40.)

  • Знайдіть частку чисел 2800 і 100. (28.)

  • Яке число треба розділити на 4, щоб отримати 20? (80.)

  • Яке число в 12 разів більше 5? (60.)

  • Чому дорівнює добуток чисел 14 і 5? (70.)

  1. Каліграфічна хвилинка

  • Використовуючи цифри 4, 9, 1, 7 лише один раз у кожному числі, запиши:

  • Найбільше можливе трицифрове число;

  • Найменше можливе трицифрове число.

  1. Геометрична хвилинка

  • Угадай фігуру за підказками.

  • Фігура має 4 сторони;

  • Усі кути фігури 90°;

  • Усі сторони рівні. (Квадрат,.)-,

  • Фігура має 3 вершини;

  • Фігура має 3 сторони. (Трикутник.)

  1. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Формування обчислювальних навичок

  1. Виконання завдання 84 (с. 18).

  • Обчисліть вирази, використовуючи закони дії множення.

  1. Виконання завдання 85 (с. 18).

  • Обчисліть значення виразів зручним для вас способом.

  1. Формування вмінь розв'язувати задачі

1) Виконання завдання 86 (с. 18).

— Про що йдеться в задачі? Скільки цукру купили для приготування варення? Скільки коштує один кілограм цукру? Скільки купили малини? Скільки заплатили за всю покупку? Що запитується в задачі?


Ціна

Кількість

Вартість

Цукор

15 грн

8 кг

330 грн

Малина

?

6 кг


Розв’язання

  1. 8·15=120 (грн) – заплатили за цукор;

  2. 330-120=210 (грн) – заплатили за малину;

  3. 210:6=35 (грн) – ціна малини.

Відповідь: ціна малини 35 грн.

Фізкультхвилинка «Геометричні фігури»


Підстрибують почергово на правій і лівій нозі Руками показують форму дзьоба Руками зображують коло Імітують підкидання млинця на сковорідці Складають долоньки над головою у формі трикутника Рухаються на місці

Пальчиком «малюють» у повітрі трикутник Підіймають погляд догори Швидко рухаються на місці Руками «малюють» у повітрі чотирикутник Присідають, заплющують очі

На яблуневій скаче гілці

веселий круглий горобець.

На круглій мама сковорідці

кругленький смажить нам млинець.

В трикутній шапці в двір піду я,

побігаю там залюбки

і у повітрі намалюю трикутник,

друзі, ось такий.

Та час біжить, темніє небо,

пора у ліжко вже мені.

Чотирикутна ковдра тепла

приємно гріє уві сні.

2) Виконання завдання 87 (с. 19).

  • Про що йдеться в задачі? Скільки стільців купила сім’я? Скільки столів? Скільки шаф? Які шафи? Розгляньте схему. Скільки коштує один стілець? Що відомо про один стіл? Скільки коштує книжкова шафа? Що відомо про шафу для одягу? Що запитується в задачі?

  • Скільки коштів заплатили за 4 стільця? Скільки коштує один стіл, якщо він у 4 рази дорожчий стільця? Скільки коштів заплатили за 2 столи? Скільки коштує шафа для одягу, якщо вона дорожча за книжкову шафу вдвічі? Скільки заплатили за 2 шафи для одягу? Яка вартість усієї покупки?

Розв’язання

  1. 560·4=2240 (грн.) – коштують чотири стільці;

  2. 560·4=2240 (грн.) – коштує один стіл;

  3. 2240 ·2 = 4480 (грн.) – коштують два столи;

  4. 630·2 = 9260 (грн.) – коштує шафа для одягу;

  5. 9260·2=18 520(грн.) – коштують дві шафи для одягу;

  6. 2240 + 4480 + 4630 + 18 520 = 29 870 (грн) – вартість всієї покупки.

Відповідь: 29 870 гривень.

  1. Удосконалення вмінь порівнювати вирази. Робота з кольоровими цеглинками

1) Виконання завдання 88 (с.19).

— Порівняйте вирази. Відповідь покажіть кольоровими цеглинками.

Шифр

>

<

г=

червоний

жовтий

голубий




  1. Формування логічного мислення (с. 18, №90)

  • Розгляньте перший стовпчик. Як збільшується перший множник? (Праворуч дописують число . порядку зростання.) Що можна сказати про другий множник? (Він однаковий.) Чи однаковий доданок додають? (Ні; у кожному виразі він збільшується на один.) Чи однакові будуть результати? і Ні.)

  • Розгляньте другий стовпчик. Як збільшується перший множник? (Праворуч дописують число у порядку спадання.) Що можна сказати про другий множник? (Він однаковий.) Чи однаковий доданок додають? (Ні; у кожному виразі він зменшується на один.)

  • Обчисліть вирази. Складіть подібні.

  1. Розвиток умінь обчислювати площу фігури (с. 19, №91)

  • За зазначеними розмірами обчисліть площу фігури.

60 • 35 - (60 - 10 - 10 - 10) • 25 = 2100 - 750 = 1350 (см2) — площа фігури.

  1. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  1. Самостійна робота

1.Виконай письмове множення.

1068·4 34 800·6

12 905·9 187·400

2.Виконай множення іменованих чисел.

132грн70коп. · 5

30см5мм · 8

3.Розв’яжи задачу.

Маса однієї деталі становить 48 г. яка маса 3 000 таких деталей?

  1. Пояснення домашнього завдання (с.20,№92; 93)

  2. Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення»

  • Продовжте речення: «Знаю... Можу... Навчився(лася) краще... Потренуюся ще...».











Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.