Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Тема: «Ми любимо гратися в піску» ранній дошкільний вік (3-й рік життя)

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

02.02.2020

340

7

0

Опис документу:
Продовжувати закріплювати властивості сухого піску (сухий пісок розсипається, сиплеться з рук, не залишаються сліди рук, зображення). Познайомити з властивостями кінетичного піску (чітко видно сліди від рук, малюнки). Вправляти малюків в умінні робити з піску гірку, ямку (заглиблення), візерунку; робити сліди від рук, вправляти у формуванні піску у «пиріжки». Формувати звичку до чистоти та охайності, обачності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: «Ми любимо гратися в піску» ранній дошкільний вік (3-й рік життя)

Мета Розвивати мовлення, увагу, пам’ять та мислення, зосередженість, дрібну моторику рук, тактильне відчуття, сенсорну сферу дітей, тренування пам’яті та мислення, сприяти психоемоційному розвантаження. Виховувати пізнавальний інтерес до ігор, самостійність, вміння працювати разом, любов до рідної природи. Викликати радісні переживання від ігор з піском. Створити комфортне, психологічно безпечне середовище. Продовжувати закріплювати властивості сухого піску (сухий пісок розсипається, сиплеться з рук, не залишаються сліди рук, зображення). Познайомити з властивостями кінетичного піску(чітко видно сліди від рук, малюнки). Вправляти малюків в умінні робити з піску гірку, ямку (заглиблення), візерунку; робити сліди від рук, вправляти у формуванні піску у «пиріжки». Формувати звичку до чистоти та охайності, обачності. Демонстраційний матеріал: іграшка колобок, панно із зображенням сонця, пісок в сенсорній коробці. Роздатковий матеріал: повітряні кульки червоного і синього кольору, іграшки невеликих розмірів, лоточки з «живим» піском, 0,5л пляшечки (з-під води) наповненні жовтим піском, формочки для піску, серветки.                           

 Організаційна частина Вітання в колі друзів: Доброго ранку! – мовлю за звичаєм. Доброго ранку! – всім ми вам зичимо. За лісами, за морями Відчиняє сонце Браму А за брамами отими Чарівними, золотими. Диво казка походжає Нас гостинно зустрічає. Діти, подивіться, хто до нас в гості завітав? Так, це Колобок… Подивіться, який він гарненький… (розглядаємо) Колобок: Здрастуйте, хлопчики і дівчатка! (вітаємося) Я прийшов до вас у гості, аби запросити у казку.
Хочете потрапити в казку?
Діти: Так, хочемо!
Колобок: Але в казку можна потрапити тільки на повітряних кулях. В руках у мене сині й червоні кулі, дівчатка беруть червоні, а хлопчики сині. Готові - полетіли... (один за одним побігли по колу, зупинилися, випустили кулі з рук). 
Ось і прилетіли.

Основна частина

Колобок: Але в казці я живу не один. Ви не бачили моїх друзів? Вих.: Вони напевно заховалися від нас.  Скажіть, малята, що це?

 Це – пісок. Ми багато разів вже гралися пісочком і влітку в пісочниці, і тут, в «пісочному дворику».

Пригадаємо, як потрібно гратися з піском: гратися обережно, щоб не обсипатися пісочком, щоб не запорошити ні собі, ні дітям очі; висипати пісок із пісочниці не потрібно; гратися охайно; наводити лад після гри; Давайте привітаємося з пісочком: «Привіт, наш любий пісочок!»  Пісочок хороший. Доторкнемося до пісочку руками, який він? (М’який, холодний, гладенький, сухий). Poзправимо гірку піску. Наберемо в кулак, висипали. Що робить пісок? Доторкнулися внутрішньою стороною долоні, а потім–зовнішньою. Стрибають зайчики (пучками пальців по піску.) Йдуть ведмежата (кулачками переставляють) Повзуть змії (пальцем.) Біжать жучки (усіма пальцями) спочатку на поверхні піску. А може в піску заховалися друзі нашого Колобка. Давайте їх пошукаємо (занурюємо долоньки в пісок і шукаємо, запитуємо в дітей, хто кого знайшов). (витираємо руки серветками) Тварини люблять, коли сонечко світить і дарує їм своє тепло. Погляньте малята на наше сонечко. Давайте домалюємо сонечку промінчики, щоб воно посміхалося до нас і зігріло своїм теплом. (Висипання жовтого піску з пластмасової пляшки по лініях на панно) (грає спокійна мелодія) А ви із Колобком хочете погуляти?

Тож усі в рядок ставайте

І за мною поспішайте.

Ось ідуть малята

У лісок гуляти.

Діти не сумують –

Весело крокують.

(ходьба в колоні один за одним)

Тихо-тихо ви ступайте.

Всі на пальчики ставайте.

Гарно спинку випрямляйте,

І за мною поспішайте.

(ходьба на носочках)

Пострибайте як зайчата.

Стриб, стриб, стриб, мої малята!

(Стрибки на обох ногах з просуванням вперед)

А тепер побіжимо –

Не впіймає нас ніхто.

Ми пробігли і пішли,

Ой, що ж ми тут знайшли?

Підійдемо до нашого чарівного піску. І для наших друзів спечемо тістечка

Будем тісто ми місити – ось так, ось так ( кулачками) Тісто треба розділяти – ось так, ось так (ребром долоні), Тісто треба розплескати – ось так, ось так (долонями розплескують)

І гарненько розрівняти – так, так, саме так (долонями по піску).

Приготуємо смачні наші тістечка (видавлюють формочки)

І на тацю покладем (кладуть «пиріжки» на тацю. Руки діти труть долоньку об долоньку і протирають вологими серветками). Підсумок На долоньки свої подивимося,- Мудрішими стали вони! Спасибі, любий пісочок, Ти допоміг нам підрости! Скажемо для нашого Колобка: «До побачення!»       

Колобок: Дякую вам друзі за цікаву подорож.

Ми сьогодні з вами в казці побували. І багато нового дізнались. Всі старались, працювали, втілювали свої фантазії, творили і отримували задоволення. Молодці!                                                                          

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.