МЕТА: Закріпити поняття про тиждень, місяць. Познайомити з календарями та користуванням ними. Продовжувати вчити лічити предмети в межах 10, розміщених згори-вниз, знизу-вгору, по діагоналі. Вчити вмінню порівнювати числа в межах 10; визначати суміжні числа. Розвивати увагу. Виховувати позитивне ставлення до занять математичною діяльністю.
Матеріал: демонстраційний - три картини для лічби по діагоналі, згори-вниз, знизу-вгору; іграшки, зображення квітів, прикріплених на нитці, різні види календарів; роздавальний - картка з цифрою, картка для визначення суміжних чисел.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь демонструє різні види календарів.
- Що це? - Які ви знаєте календарі?
Які календарі є в дитячому садочку?
- Для чого призначені календарі? По календарю ми дізнаємося, який день тижня, яке число, який місяць і який рік.
Дидактична гра «Хто знає, нехай називає»
Правила гри: вихователь називає день тижня, діти повинні назвати наступний день тижня. В кінці гри діти називають всі дні тижня за порядком.
Лічба предметів в межах 10
Вихователь використовує три картини:
1. 10 туристів йдуть під гору.
2. 10 мавп спускаються на ліані з пальми.
3. 10 кущів ростуть по діагоналі.
Діти лічать зображені об’єкти (знизу-вгору, згори-вниз, по діагоналі). Вихователь виставляє на столі 10 іграшок по діагоналі і просить дітей їх полічити.
На нитці згори-вниз прикріплено зображення квітів. (Діти лічать їх згори-вниз, знизу-вгору).
Фізкультхвилинка
Діти виконують рухи відповідно до змісту тексту.
І чого таке сонце червоне?
І не втомлюється, і не холоне?
А того, що вмивається в морі
Ще тоді, коли світяться зорі.
Витирається білим туманом,
Щоб завжди йому бути рум’яним.
Дидактична гра «Знайди своїх сусідів»
Завдання: у клітинки поставити суміжні цифри і назвати їх.
Матеріал: картки з цифрами.
Правила гри: вихователь роздає дітям одну картку з цифрою. За сигналом вихователя діти повинні знайти «своїх сусідів», тобто суміжні цифри. Закріплюється, що кожне попереднє число менше на одиницю, а кожне наступне число більше на одиницю.
Дидактична гра «Назви сусідів»
Правила гри: вихователь називає число, а діти називають суміжні числа.
Підсумок заняття