Тема. Іван Малкович. «Золотий павучок. Різдвяна історія»

Опис документу:
Даний ресурс представляє собою конспект уроку Іван Малкович. «Золотий павучок. Різдвяна історія», який введено в коло читання оновленої програми з курсу «Літературне читання» (затвердженої Колегією Міністерства освіти і науки 4 серпня 2016 року), знайомить учнів з новим автором, цікавим твором і роботою над ним на уроці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Іван Малкович. «Золотий павучок. Різдвяна історія»

Мета: Слайд 1

  • формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом І. Малковича, з його твором; навчати уважно вслухатися у звучання слів; формувати читацькі вміння і навички; розвивати зв’язне мовлення школярів, творчу уяву, спостережливість; збагачувати їхній лексичний запас, виховувати увагу до звучання слова, любов до ближнього.

  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати й виконувати необхідні дії, контролювати свої результати;

комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування;

інформаційної: учити здобувати з підручника необхідну інформацію;

соціальної: формувати здатність працювати в парі, у групі, з усіма в колективі;

загальнокультурної: сприяти дотримання норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.

Тип уроку: урок набуття нових знань.

Міжпредметні зв’язки: українська мова, природознавство.

Обладнання: книжки різних видань із творами Івана Малковича; Хрестоматія сучасної української літератури для читання в 1, 2 класах (2016р.), портрет І. Малковича; уривок з аудіохрестоматії «Золотий павучок. Різдвяна історія», презентація «Іван Малкович. Золотий павучок. Різдвяна історія».

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент. Емоційна готовність учнів до уроку

1). Зачитати епіграф уроку Слайд 2

На Святвечір панує казка,

Та всілякі дива й пригоди…

На Різдво всі погратися прагнуть,

Добрі чари стають у пригоді…

М.Бойко

2. Розвиток читацьких умінь і навичок

1). Мовленнєва розминка.  Вправа «Пірамідка». Слайд 3

Рік мороз

но . вий злі . пимо .

зимо . нька щед . рівка

снігу . ронька коля . дка

біло гру . дочка кожу . шок

2). Логічна вправа «Додай слово». Слайд 4

Святий вечір, зірка, коляда, кутя – це свято …

Це свято святкують (пора року) ….

3). Прочитати в особах діалог-інтригу. Слайд 5

  • Сашко, ти любиш Різдво і всілякі дива?

  • Так, Катерино, люблю.

  • Очевидно, тобі подобаються подарунки, які ти отримуєш. А знаєш, які чудеса можуть відбуватися у різдвяну ніч?

  • Мені б дуже хотілося про це дізнатися.

  • Тоді тобі просто необхідно прочитати книгу, у якій ти побачиш багато дивовижного і цікавого.

ІІ. Основна частина

  1. Дотекстова діяльність та підготовка учнів до сприймання змісту тексту

1). Робота в командах. Вправа «Асоціативний кущ». Слайд 6

Різдво Колядки Ялинка

Ангели Подарунки

Святвечір Вечірня зоря

Вертеп

Ісус

Іграшки

2). Повідомлення теми та завдань уроку.

- Отже, сьогодні читатимемо казку Івана Малковича «Золотий павучок. Різдвяна історія». Перегляд слайдів 7 - 12

3). Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом поета.

- Погляньте на портрет Івана Малковича. Ми бачимо відкрите обличчя, ніжна, майже дитяча усмішка, світло-русяве волосся, що спадає на плечі

з-під капелюха, довгі пальці музиканта. А ще делікатність в усьому: у жестах, у розмові. Це - Іван Антонович Малкович.

  • Народився 10 травня 1961 року в Березові Нижньому на Івано-Франківщині.

  • Закінчив скрипковий клас Івано-Франківського музучилища та філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Шевченка.

  • Член Спілки письменників з 1986 р.

  • Власник, директор і головний редактор дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Поетичні книги:

«Білий камінь» (1984) , «Ключ» (1988), «Вірші» (1992), «Із янголом на плечі» (1997), «Вірші на зиму» (2006), «Все поруч» (2010).

У 1992 році у створеному власному видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» видає першу книжку — «Українську абетку». Того ж року виходить третя поетична збірка «Вірші» . У 1994 році у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» виходить перше видання «Улюблених віршів». У 1997 році побачила світ четверта книга поета «Із янголом на плечі».

- «Любі хлопчики й дівчатка, зайченятка і каченятка! Невже серед вас є такі, що й досі не знають хто видає найкращі українські дитячі книжечки? Так, звичайно! Ви не помилилися! Це дитяче видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Фізкультхвилинка

Звірі в лісі проживають

І роботу також мають.

Тож виходять на полянку

І зарядку роблять зранку.

Встали й ми побіля парт.

Встали всі.

- Мерщій на старт!

Лапки вгору, лапки вниз,

Землі-матінці вклонись.

Сонцю руки простягни.

До проміння поверни.

А тепер прогнімо спини,

І замремо на хвилину.

Розігнулись, пострибали.

Потім трішки політали

І за парти посідали.

  1. Первинне сприймання учнями змісту тексту

Слайд 13 - 14

1). Слухання казки з аудіохрестоматії «Золотий павучок. Різдвяна історія» у виконанні автора.

2). Словникова робота. Вправа «Тлумачний словничок».

Бричка – старовинний різновид візка для перевезення людей, в який запрягали коней.

Стаєнька, стайня – спеціальне приміщення для коней.

  1. Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту

1). Читання казки учнями. Вправа «Ланцюжок».

- Читайте казку, уявляючи себе на місці одного з дійових осіб.

2). Поділіть казку на частини відповідно плану. Прочитайте кожну частину в групах. Слайд -15

План

  1. Тато пішов захищати рідний край.

  2. Обмін ялинкових прикрас на картоплю.

  3. Діти колядують.

  4. Золотий павучок прикрасив ялинку.

  5. Різдвяні гостинці від тата.

3). Вибіркове читання Слайд 16

-       Знайти у казці  і  зачитати:

-       Яке диво сталося на Різдво?

-       Як сім’я святкувала кожного року Різдво?

-       Які костюми одягли діти на свято?

- Зачитайте зачин казки?

- Хто є автором твору «Золотий павучок. Різдвяна історія»?

ІІІ. Заключна частина

1). Міні-вікторина «Засвіти ялинку». Слайд 17 - 18

Робота в парах.

- При правильній відповіді буде загорятись іграшка на ялинці.

  1. Хто є автором різдвяної історії «Золотий павучок»? (Іван Малкович)

  2. Куди пішов тато? (Захищати рідний край)

  3. Як звали дітей, про яких розповідав Іван Малкович у казці? (Настуся, Ільчик, Тарасик)

  4. Що було на різдвяному столі сім’ї? (Чотири картоплини і чай)

  5. Хто першим побачив золотого павучка? (Маленький Ільчик)

  6. Якому диву, що сталося в родині  на Святвечір, більше зраділи діти? (Тато повернувся з війни)

  7. Хто таємниче підморгував дітям з ялинки? (Золотий павучок)

2). Рефлексний аналіз змісту прочитаного

Вправа «Незакінчене речення». Слайд 19

  • Сьогоднішній урок мені запам’ятався …

  • Я дізнався (дізналася) …

  • Сьогодні на уроці я вперше …

  • Мене вразили …

  • Я хочу …

3). Інструктаж щодо виконання домашнього завдання Слайд 20

Прочитати казку; підготуватися переказувати казку від імені автора; за бажанням намалювати ілюстрації.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

Література:

1. Аралова О.Е. Літературне читання 2 клас (за підручником О. Я. Савченко. Видавнича група «Основа»; 2017 (серія «Початкова школа. Мій конспект»).

2. Інноваційні технології навчання в початковій школі / Автори – упорядники: В. П. Телячук, О. В. Лесіна. – Х.; Вид. група «Основа», 2007.

3. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/ [авт. – І 73 упор. Дівакова І. І.]. – Тернопіль: Мандрівець, 2012.

4. Кривошапко О. Б. Групові форми роботи в початковій школі. – Х.; Вид. група «Основа», 2008.

5. Оновлена навчальна програма (у редакції 2016р.) з курсу «Літературне читання» (затвердженої Колегією Міністерства освіти і науки 4 серпня 2016 року).

6. Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах серії «Шкільна бібліотека»/ укладач, автор передмови Стус Т. В. – Львів: Видавництва Старого Лева, 2016, - 159с.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.