Тема: Історія написання “Зачарованої Десни”, автобіографічна основа
Мета: предметні: з’ясовувати історію написання «Зачарованої Десни», аналізувати зміст, художньо-стильові особливості твору; оперувати поняттями «кіноповість», «автобіографічний твір», «автобіографія»; вказувати на риси автобіографічності в кіноповісті;
ключові: навички пізнавальної діяльності, критичне мислення та вміння оцінювати культурно-мистецькі явища;
комунікативну: вміння працювати в колективі, навички спілкування та толерантне ставлення до думок інших;
інформаційну: вміння знаходити й систематизувати інформацію з різних джерел для виконання завдань;
загальнокультурну: виховання почуття патріотизму, пошани до українських митців європейського рівня.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з використанням ІКТ
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день усім присутнім.
Дорогі діти, сьогодні ми раді вітати на нашому уроці гостей. Тому прошу вас одинадцятикласники дружньо привітатися.
Антична мудрість стверджує «Знання – це сила». На мою думку, знання – це одна із сходинок до успіху в майбутньому. І сьогодні ми будемо плідно працювати, щоб досягнути мети.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Учитель. Чи можна ж говорити про твір, не згадавши письменника, не замислившись, чому саме цю тему він захотів розкрити.
Ітерактивна вправа “Мозковий штурм”
1. У якій родині народився Олександр Довженко? (В родині неписьменних селян)
2. Який вищий навчальний заклад закінчив спочатку Довженко? (Глухівський вчительський інститут)
3. Чому письменник мріяв навчатися в Академії мистецтв?(Відчував потяг до малярства)
4. У яких містах перебував Олександр Довженко,перебуваючи на дипломатичній службі? (У Варшаві, Парижі, Лондоні, Берліні).
5. Ким став Довженко, повернувшись в Україну? (Художником-ілюстратором)
6. Що було природною стихією письменника? (Кіно)
7. Який фільм приніс митцю світову славу? («Земля»)
8. Над якою темою розмірковує О. Довженко у “Щоденнику”? (національними і загальнолюдськими проблемами, поєднує особистісне, виражальне начало з публіцистикою)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку




