Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Тема. Історії зі шкільного життя. Лариса Вахніна. Кордон

Українська література

Для кого: 2 Клас

23.04.2019

460

2

0

Опис документу:
Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; учити розрізняти справжніх друзів, бути добрими, чуйними. Очікувані результати: учні повинні знати значення нових слів; вміти правильно, свідомо, виразно читати, аналізувати прочитаний твір. Обладнання: картка зі словами для гри «Блискавка».
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата:

Тема. Історії зі шкільного життя. Лариса Вахніна. Кордон

Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; учити розрізняти справжніх друзів, бути добрими, чуйними.

Очікувані результати: учні повинні знати значення нових слів; вміти правильно, свідомо, виразно читати, аналізувати прочитаний твір.

Обладнання: картка зі словами для гри «Блискавка».

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок

Хід уроку

І. Організація класу.

II. Актуалізація знань.

1. Мовленнєва розминка.

● Мовленнєва зарядка

— Як гуде джміль?

— Прилетів комарик.

— Дмухнемо на кульбабу.

— Замовкнемо!

● Робота над скоромовкою

Ішла баба дубнячком,

Зачепилась гапличком,

Сюди смик, туди смик —

Одчепися, мій гаплик.

2. Читання складової таблиці

3. Перевірка домашнього завдання.

— Назвіть автора і твір.

• 3 соловейком позмагатись

Захотіли птахи всі. (Степан Жупанин «У лісовій музичній школі»)

• А людина виростає —

їздить! Плаває! Літає! (Володимир Фетисов «Хто чого вчиться»)

• Хай сяє, мов небо, наш зоряний клас. (Марія Чумарна «Хто сьогодні зірка в класі?»)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

— Про які школи читали на попередньому уроці?

— Хто в них навчається?

— Сьогодні прочитаємо історію зі шкільного життя.

— Тільки справжній друг може допомогти подолати недоліки в поведінці, справедливо підкаже вихід із незручної ситуації.

— Чи можуть бути друзями хлопчики і дівчатка?

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

Опрацювання оповідання Л.Вахніної «Кордон».

1. Читання оповідання вчителем

2. Перевірка первинного сприймання

— Назвіть головних дійових осіб оповідання.

3. Словникова робота

Нишпорить — шукає.

Кордон — межа, рубіж; лінія, яка щось розділяє.

Читання «луною» за вчителем слів: звертається, повелося, дівчиськом, нишпорить, самісінький.

Діти читають напівголосно слова першого і другого стовпчиків.

гумка дошка нишпорить

пенал крейда викликала

ручка риска блискучий

зошит парта дівчисько

— Як можна назвати одним словом слова першого стовпчика? (Навчальне приладдя)

— У другому стовпчику назвіть слово з м'яким приголосним. (Крейда)

Слова третього стовпчика учні читають «луною» за вчителем.

4. Гра «Блискавка»

— Назвіть «зайве» слово.

Учитель демонструє картку протягом 3 секунд.

парта сіла

парта сила

карта сіла

парта сіла

5. Фізкультхвилинка

6. Читання тексту учнями за логічно завершеними частинами

Колективний поділ тексту на три частини.

7. Характеристика дійових осіб оповідання з елементами вибіркового читання

— Де відбуваються події?

— Як Наталя звертається до Сашка?

— Які ввічливі слова вживає?

— Про яку рису характеру дівчинки це свідчить?

— Як повелася Наталя, коли помітила, що у Сашка немає ручки?

— Чому вона вчинила саме так?

— Чи хотіла вона сваритися з Сашком?

— Якою була Наталя? (Доброю, увічливою, делікатною, розумною, кміт¬ливою)

— Як Сашко говорив з Наталею?

— Як він називав дівчинку?

— Навіщо намалював на парті кордон?

— Чому Сашко так ставився до Наталі?

— Чи заслуговувала вона на таке ставлення?

— Яким був Сашко? (Грубим, упертим)

— Чи взяв Сашко ручку, яку поклала Наталя?

— Чи відразу він витер кордон?

8. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота за малюнком

— Розгляньте малюнок. Знайдіть абзац, що відповідає малюнку.

 Чим різ¬няться вирази облич Сашка і Наталі?

2. Робота в групах. Складання власної кінцівки оповідання

VІ. Підсумок уроку.

— Чи сподобався урок?

— Хто з дійових осіб прочитаного твору сподобався, а хто — ні? Чому?

— Що є повчального в цих оповіданнях?

— Школа — це не лише уроки, а й людські стосунки.

VІI. Домашнє завдання.

Виразно читати с. 9 - 10. Дібрати до оповідання «Кордон» свій заголовок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.