Тема. Іменник як частина мови. Поняття істоти неістоти.
Мета: формувати поняття про іменник як частину мови; удосконалювати вміння розпізнавати іменники в тексті та самостійно ставити питання до іменників, вчити будувати сполучення іменників з іншими словами; розвивати вміння розрізняти іменники – назви істот і неістот, розвивати уважність,спритність, наполегливість; виховувати бажання пізнавати нове.
Обладнання: робочий зошит, підручник, предметні малюнки, цеглинки LEGO
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Створення позитивного настрою.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Робота із « Чарівним мішечком»
Які частини мови ви вже знаєте?
Що таке префікс?
З яких частин складається слово?
Які слова називають спільнокореневими?
Які службові частини мови ви знаєте?
Каліграфічна хвилинка
Учні записують число і класна робота.
Б біб тек р ліо кр бібліотекар
Вправа «Склади речення» ( скласти речення із словом бібліотекар)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
У нашій українській мові є дуже багато різних слів,одні слова нам допомагають називати предмети, інші допомагають називати дію,яку виконують ці предмети, а інші називають ознаки предметів. Сьогодні на уроці ми поговоримо про частинку мови, яка допомагає нам називати усі предмети. І ця частина мови є ІМЕННИК. А ще будемо вчитися розпізнавати назви істот та неістот.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота з мовним матеріалом
(на дошці малюнки різних предметів)
Діти, назвіть предмети зображені на дошці?
Діти, яка частина мови допомагає називати нам ці предмети?
Чому цю частину мови назвали іменником?
На які питання відповідає іменник?
В нашій мові є іменники ,які називають живі предмети-істоти і вони відповідають на питання хто? і є іменники ,які називають неживі предмети- неістоти і відповідають на питання що?
Робота в групах
Зараз ми будемо ділити слова на групи істоти і неістоти.(Виконують завдання біля дошки)
НЕЙРОХВИЛИНКА
Робота у підручнику с. 97,вправа 1.
Робота у парах
Випиши іменники – назви неістот.
Доброта, ромашка, слон, олень, шофер, програма, флешка, дизайнерка, фермер, чесність, ожеледь, оповідання, крапка.
V. Підсумок уроку
Гра- онлайн.
Рефлексія
- Що таке іменник? На які питають іменники, що є назвами істот (неістот)?
Самооцінка кубики LEGO
мені було легко
були труднощі
було складно
VІ.Домашнє завдання .
С. 98, виконати письмово вправу 5.












