Тема: Дзвінкі і глухі приголосні звуки

Опис документу:
Мета: навчати учнів правильно вимовляти дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати орфоепічну чіткість; виховувати уважність, старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Хвилинка каліграфії Гл ух дз дз ін Дзвінкі глухі 2. Вправи на повторення — Спишіть слова. Поставте наголос. Підкресліть букви, що позначають приголосні

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова

Урок 22

Тема: Дзвінкі і глухі приголосні звуки

Мета: навчати учнів правильно вимовляти дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати орфоепічну чіткість; виховувати уважність, старанність.

Хід уроку

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.     Хвилинка каліграфії

Гл ух дз дз ін Дзвінкі глухі

2.     Вправи на повторення

—  Спишіть слова. Поставте наголос. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.

Хвалько, хвалиться, хвала, хвіст, хвіртка, хвилина.

— Прочитайте речення. Підкресліть слова, в яких є буква ф. Фарбувала Фрося вікна. Федір їй допомагав.

III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти приголосні звуки [хв] та [ф] і правильно позначати їх буквами.

IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 33-34)

Вправа 1

— Прочитайте загадки.

— Запишіть відгадки.

— Якими звуками відрізняються ці слова?

—   Підкресліть  букви,   які   позначають дзвінкі  звуки  однією  рискою, глухі — двома.

Вправа 2

— Прочитайте. З'єднайте слова з їхніми значеннями. Спишіть.

— Правильно вимовляйте звуки, які позначають підкреслені букви. Порівняйте вимову цих звуків із звуком [ф].

Вправа З

— Прочитайте текст. Про що в ньому розповідається?

— Спишіть текст, уставляючи слова з довідки.

Фізкультхвилинка

Ось до лісу ми дійшли, 

Потім ми лісочком йшли 

І грибочок там знайшли. 

Нагнулися, підняли, 

У кошик поклали 

І рушили далі.

Ми лісочком йшли, 

Малинку знайшли. 

Дотягнулися, зірвали, 

У кошик поклали 

І рушили далі.

Ми лісочком йшли. 

Пташеня знайшли. 

Нахилилися, підняли, 

В гніздечко поклали І

 рушили далі.

V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.    Гра «Ф чи хв»

..іалка,   ..іст,  ..ея,  ..утбол,  ..ороба,  ..ортеця,  ..иля,  ..илина,  ..онтан, сара..ан, ..оя.

— Прочитайте утворені слова, правильно вимовляючи звук [ф].

2.    Робота в парах

— Прочитайте вірш. Знайдіть пари слів, що розрізняються дзвінкими і глухими приголосними.

В дощ шукав у лісі гриб,

Й захворів тепер на грип.

Лікував я довго зуб,

На обід поїв лиш суп.

Д. Чередниченко

(Гриб — грип, зуб — суп)

VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

Наведіть приклади слів зі звуками [х] і [хв].

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 34, вправа 3.

—  У вписаних словах підкресліть букви, які позначають глухі приголосні звуки.

— Спишіть слова: лінійка, олівець, папір. Запам'ятайте правопис цих слів.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!