Тема: Цікавинки про книжку

Опис документу:
Цікавинки про книжку. 1. З метою дбайливого ставлення до книжки люди почали використовувати закладки. Перша згадка про закладку датована 1584 роком коли королівський друкар Крістофер Баркер подарував королеві Єлизаветі 1 шовкову закладку з каймою. У 18 – 19 ст. значного поширення набули вузькі шовкові стрічки, які закріплювали на обкладинці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікавинки про книжку закладки. Перша згадка про закладку датована 1584 роком

  1. З метою дбайливого ставлення до книжки люди почали використовувати закладки. Перша згадка про закладку датована 1584 роком коли королівський друкар Крістофер Баркер подарував королеві Єлизаветі 1 шовкову закладку з каймою. У 18 – 19 ст. значного поширення набули вузькі шовкові стрічки, які закріплювали на обкладинці.

  2. З другої половини 17 – початку 18 ст. виробництво рукописних книжок в Україні поступово занепало і змінилося книгодрукуванням. Перша друкарня відкрилася в Чернівцях в 1799 році. Її власником був Петер Екхарт.

  3. Вже багато століть найзнаменитішою і найпопулярнішою серед книг вважають Біблію. Вона також очолює список книг, які перекладено на найбільше мов світу (на2036 мов і діалектів). У 21 ст. тираж Святого Письма перевищив 6 млрд примірників.

  4. Книжка «Птахи Америки» вважається найкращою у світі книгою про птахів. Головна її цінність – ілюстрації, виконані Джоном Джеймсом Одубоном – знаменитим американським натуралістом, орнітологом, художником, який передав у них не лише свій талант, а й велику любов до природи. Книжка містить 435 малюнків, що зображують птахів у натуральну величину. Після виходу з друку (1827-1838) її продавали за ціною 800 доларів США, а в 2000 році на аукціоні Крісті її придбали за 8,8 млн доларів. Цікаво, що тираж становив лише 200 примірників. Відомо, що збереглося 119 книжок, 108 з них – у сховищах бібліотек, університетів, музеїв по всьому світу, 11 – у колекціях.

  5. При вході до бібліотек Арабського Халіфату було джерело, у якому відвідувач зобов’язаний був умитися і лише потім увійти. Книжки знаходилися на розстелених на долівці килимах, де і ознайомлювалися з ним читачі.

  6. Стіни храму у Фівах є своєрідною книжкою, найбільшою в світі за розмірами, кам’яні сторінки якої сягають 40 м завширшки. На сторінках цієї книжки висвічено древній літопис.

  7. Книжка завширшки 3 м, завтовшки 1 м зберігається в одній із бібліотек Нью-Йорка. Гортати її можна тільки за допомогою спеціальної апаратури.

  8. Найбільша в світі книжка – 3 на 4 – «видана» у Франції 150 років тому. Її обсяг – 20 сторінок по 200 кг кожна. Ця книжка-велетень містить інформацію про видатних людей Франції – артистів, політиків, учених та ін.. А щоб зручно було гортати сторінки, книжку ставлять вертикально.

  9. Мода на мініатюрні книжки бере свій початок із 18 ст. коли королева Франції Марія-Антуанетта захотіла носити свої улюблені книжки з собою – в рукавичці. Одна із найменших книжок видана в 1896 році в італійському місті Падуя. Її розмір 16 мм на 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книжці надруковано лист Галілео Галілея.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.