Тема. Бібліотека-книжчин дім

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Бібліотека-книжчин дім

Мета. Прищепити юним читачам любов до книги, вміння самостійно вибирати книги, виховати у дітей культуру читання.

Час проведення гри: квітень, травень.

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

А двері широкі відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Діти! В який би дім ви не зайшли, в якій би родині не побували, скрізь обов'язково побачите книги: в шафі, на поли­цях, на столі, в шкільному ранці, а у декого, навіть, під по­душкою.

Книги порівнюють з ріками, які напувають планету мудрістю. Книга — вікно в світ. Ніщо по силі не може порівнятись з нею. Але, щоб зрозуміти книжки, своїх улюб­лених поетів і письменників, потрібно постійно працювати і не шкодувати на це ні часу, ні сил.

Уміння вдумливо читати кожну книгу збагатить ваше жит­тя, зробить його більш цікавим і наповненим. А навчать вас цьому не тільки ваші батьки або вчителі, а й господарі цього будинку, що зветься бібліотека. Що ж таке бібліотека? Сло­во «Бібліотека» грецького походження, а перекладається так: «бїбліо.» — книга, «тека» — зберігання. Ото ж — місце, де зберігаються книжки, які зібрали одна чи більше людей, зібрали і бережуть. Чи замислювались ви скільки книг по­винно бути у власній бібліотеці? «Інтелігентній людині до­статньо мати бібліотеку в сто книг, але ці сто книг потрібно вибирати все життя». Ці слова належать російському пись­меннику О.Блоку.

Поряд з художніми книгами повинні бути довідники і словники, науково-популярні книги, які ми називаємо пізнавальними. Збирати книги справа не проста: вимагає ерудиції, знань, культури. Видається дуже багато різних книг. Купити всі неможливо, та й не обов'язково. У нас до­статньо хороших бібліотек. Наприклад, наша бібліотека по­над 50 років служить юним читачам, які приходять до бібліотеки дошкільнятами, тримаючись за руку дідуся чи ба­бусі, мами чи татка, а прощаються з нею після закінчення школи. Фонд налічує 150000 примірників книг. Є багато ди­тячої періодики, тобто газет і журналів.

Діти! Кожен з вас с читачем нашої бібліотеки уже декілька років. Ці роки були наповнені у кожного з вас цікавими зустрічами з письменниками, поетами, ви брали участь у проведенні фольклорних свят, літературних іграх, віктори­нах, побували на виставах лялькового театру «Буратіно». Не­забаром ви станете п'ятикласниками. У відділ обслуговуван­ня читачів (учнів 5-9 класів) ви повинні прийти підготовле­ними читачами, які самостійно вміють орієнтуватись при ви­борі книг в бібліотеці.

Сьогодні ми хочемо пересвідчитись, чи готові ви до цього. Тому вирішили провести для вас гру «Чарівне коло» під наз­вою «Бібліотека — книжчин дім». Правила нашої гри ви, сподіваюсь, ще не забули?

За допомогою запитань визначимо трійку гравців першого туру. Слухайте уважно. Хто дасть правильну відповідь, той і буде мати право грати в першому турі чи в наступних.

  1. Де починається життя книги? (В лісі)

  2. Що допомагає швидко знайти в книзі потрібний вірш, оповідання, казку? (Зміст)

  3. Як називається переписана від руки книга? (Рукопис)

4. Чого боїться книга? (Дощу, снігу, брудних рук)
Завдання першій трійці гравців.

Назвіть відділ, де видають книги додому. (Абонемент)

Абонемент — французьке слово — означає право користу­ватись чим-небудь на визначений термін. Право користува­тися абонементом раніше коштувало грошей. В деяких країнах бібліотечний абонемент до цього часу платний. Другий тур.

  1. В школі ти школяр, школярка, а хто ти в бібліотеці? (Читач, читачка)

  2. Як називають забудькуватих читачів? (Боржник)

  3. З чого починається книга? (З обкладинки)

4. Назвіть дитячі журнали. (Барвінок, Пізнайко, Чомусик, Дзвіночок і т.д.)

Завдання. За допомогою чого знайомлять дітей з бібліоте­кою? (Екскурсія)

Екскурсія колективне відвідування. (Латинське)

Третій тур.

  1. На чому в бібліотеці розставлені книги? (На стелажах)

  2. Куди приносить письменник рукопис? (У видавництво)

  3. Для чого потрібні в бібліотеці книжкові виставки? (Для розкриття фонду)

4. Скільки днів можна читати бібліотечну книгу? (15 днів)
Завдання. Назвіть книги, які знають все? (Енциклопедія)
Енциклопедія — з грецької мови перекладається — коло знань.

Науково-довідкове видання, що дає систематичне (за ал­фавітом або по темах) завдання знань.

А тепер гра з глядачами.

Що у всіх книжок спільне? (Назва)

Фінальна гра.

Жодна людина не в змозі прочитати всі книги, які вида­ються у нас, або за рубежем. Потрібно вибрати найцікавіші і найнеобхідніші. Це ви зумієте зробити, якщо дізнаєтесь про секрет «золотого ключика». В кожній бібліотеці є такий ключ до книг. Назвіть його. (Каталог).

Каталог — систематичний перелік предметів, книг. Ката­лог складається із карток. На кожній прізвище автора книги, її назва, прізвище художника, місто, де вона надрукована. Код, випуск. На деяких картках є малюнки із книг й корот­ке оповідання про неї.

Супер-гра.

Що допоможе читачеві швидко вибрати книгу в бібліотеці? (Анотація)

Анотація короткий зміст книги. Декілька рядків, най­частіше маленьким шрифтом на першій, чи на останній сторінці книги. Звичка користуватися анотацією — одна із головних звичок вдумливого читача. Поля письменник-агроном Засіяв буквами-зерном, Отож, читачу, поспішай, Зібрати мудрий урожай. (Книга)

Після кожного відгаданого слова бібліотекар роз'яснює його значення, ілюструючи показом книг, журналів, ката­логу.

Вільний сектор (де стрілка) — назвати літеру

(+) — відкрити будь-яку літеру

(0) — перехід ходу до іншого гравця

Скрипковий ключ — концертний номер (виконують діти)

(П) — приз

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!