Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Тема. Які бувають школи? Володимир Фетисов. Хто чого вчиться. Степан Жупанин. У лісовій музичній школі. Марія Чумарна. Хто сьогодні зірка в класі?

Українська література

Для кого: 2 Клас

23.04.2019

914

3

0

Опис документу:
Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, уміння аналізувати прочитане, порівнювати твори, близькі за темою; виховувати інтерес до пізнання нового. Обладнання: складові таблиці, предметні малюнки (соловей, дятел) Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Які бувають школи? Володимир Фетисов. Хто чого вчиться. Степан Жупанин. У лісовій музичній школі. Марія Чумарна. Хто сьогодні зірка в класі?

Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, уміння аналізувати прочитане, порівнювати твори, близькі за темою; виховувати інтерес до пізнання нового.

Обладнання: складові таблиці, предметні малюнки (соловей, дятел)

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок

Хід уроку

І. Організація класу.

II. Актуалізація знань.

1. Мовленнєва розминка.

● Робота з чистомовкою.

Ла-ла-ла: Алла дівчинка мала.

Ли-ли-ли: В гості ми до неї йшли.

Ло-ло-ло: В Алли тісто підійшло.

Ла-ла-ла: Пирогів вона спекла.

Л’є-л’є-л’є: Чаю Аллочка нал’є.

Лі-лі-лі: Ось лимони на столі.

● Читання складової таблиці.

● Робота з скоромовкою.

Співаків багато в лісі,

Кує зозуля на узліссі.

І солов’я пташиний спів

З зелених чути нам гаїв.

2. Перевірка домашнього завдання.

● Робота в парах. Читання вірша Д. Павличка «Школа»

● Читання «дощиком» вірша-загадки Л. Глібова

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Розв'язування проблемних питань

— Кому потрібно навчатися?

— Якими бувають школи?

— Чи потрібно навчатися тваринам?

— Сьогодні почитаємо про те, як навчаються тварини.

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

1. Опрацювання вірша Володимира Фетисова «Хто чого вчиться» (с.6)

● Читання вірша вчителем.

● Словникова робота.

Хащі — густий, непрохідний ліс, чагарник.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Хащі виростають

риби плавають

птиці бродять

звірі літають

— На які питання відповідають слова першого стовпчика? другого?

● Робота над виразним читанням вірша.

● Читання вірша «ланцюжком» за строфами.

— Що сказано у вірші про людину? Прочитайте.

— Як ви розумієте виділене речення?

— Читаючи вголос, звертайте увагу, де речення починається, а де — завер¬шується. Яку інтонацію підказує знак оклику?

● Гра «Я почну, а ти завершуй».

● Гра «Оркестр». (Читання вірша індивідуально і хором.)

2. Опрацювання рубрики «Вчися працювати з підручником» (с. 7)

3. Фізкультхвилинка

4. Опрацювання вірша Степана Жупанина «У лісовій музичній школі» (с. 7-8)

● Робота над загадками.

— Разом зі Степаном Жупаниним ми побуваємо у лісовій музичній школі. Хто є її головними героями, ви дізнаєтеся, відгадавши загадки.

• Не лікар, а дерева лікує. * Сам вечірньої години

З дерева лунає звук: Заховався в кущ малини.

Хто там стукає: тук-тук? (Дятел) Та на дуду голосну

Грає пісню чарівну. (Соловей)

● Читання вірша вчителем.

— Хто навчається у лісовій музичній школі?

● Прослуховування запису голосів птахів.

— Чий голосок ви впізнали?

● Гра «Повтори голосок».

Учні імітують стукіт дятла, спів солов'я.

● Читання вірша учнями. Гра «Бджілки».

● Словникова робота.

Ритміка — рівномірне чергування звукових елементів.

● Читання вірша за строфами.

● Добирання рими.

Голосок — (урок); пташат — (влад); солов'їв — (школярів); голосів — (всі).

● Робота над змістом вірша, відповіді на запитання.

5. Опрацювання вірша Марії Чумарної «Хто сьогодні зірка в класі?» (с. 7)

● Виразне читання вірша вчителем.

— Поміркуйте разом над виділеним реченням.

— Чи згодні ви з думкою поетеси?

— Як тоді б ви назвали вірш?

● Робота над виразним читанням вірша.

Читання вірша «луною» за вчителем.

— З якою інтонацією слід читати речення першої строфи? (Перелічення)

— Яким за інтонацією є останнє речення?

● Творча робота.

— Спробуйте змінити вірш, уставляючи у текст імена учнів вашого класу.

V. Підсумок уроку.

— Якою темою об'єднані опрацьовані на уроці вірші?

— Яка школа вам найбільше сподобалася? Чим?

— Чи сподобався вам наш урок? Яким він був?

VI. Домашнє завдання.

Читати вірші. Відповідати на запитання (с. 6—8).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.