Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Тема. Як змінюється життя звірів восени?

Природознавство

Для кого: 2 Клас

10.10.2018

1439

17

0

Опис документу:
Урок природознавства
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Як змінюється життя звірів восени?

Мета. Ознайомити учнів із життям звірів восени, зі змінами, що відбуваються

в їх житті; пов язувати зміни в неживій та живій природі; вчити

наводити приклади тварин, які змінюють забарвлення хутра; готують

запаси кормів; готуються до зимової сплячки; розвивати

спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати

любов до природи, дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: презентація, картки з завданнями для роботи в групах, навчальні відеоролики про тварин.

Хід уроку

І. Організація класу

Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Поверніться до гостей,

Скажем дружно «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.Фенологічні спостереження

- Давайте перевіримо, чи були ви спостережливі під час дороги до школи.

  • Який сьогодні стан неба? (Ясно, хмарно, похмуро)

  • Чи були зранку опади?

  • Чи є сьогодні вітер? (Слабкий, помірний, сильний)

  • Яка температура повітря?

  • 2. З ясування змін у природіґ

  • Тепер з'ясуємо, які зміни відбулися в живій природі?

  • Що змінилося в житті рослин?

  • Які зміни відбулися в житті тварин?

  • 3. Перевірка домашнього завдання

  • Тест

  • 1. Риби в холодній воді …

  • а) повільно плавають; б) швидко плавають ; в) вмирають.

  • 2. Птахи , які відлітають у теплі краї називаються …

  • а) відлітні; б) зимуючі; в) перелітні.

  • 3. Хто не відноситься до комах?

  • а) короп; попелиця; в) муха.

  • 4. Хто з цих птахів залишається зимувати?

  • а) зозуля; б)горобець; в) лелека.

  • 3.Конкурс капітанів.

  • На дошці у довільному порядку картки з певними ознаками: мають 6 ніг , малят вигодовують молоком, тіло вкрите лускою , мають крила , тіло вкрите шерстю , мають плавники , тіло складається з трьох частин (голова, груди, черевце) , тіло вкрите пір ям.

  • -До якої групи тварин відносяться дані ознаки? ( За виконання завдання капітани отримують відповідні смайлики)

  • На дошці є написи:

  • КОМАХИ РИБИ ПТАХИ ЗВІРІ

  • - Пригадаймо де зимують комахи?

  • -Що ви пам ятаєте про життя риб взимку?

  • - Назвіть перелітних птахів? Зимуючих? ( За правильні відповіді команди отримують смайлики)

  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Гра « Хто зайвий?»

  • У кожної команди є картка із завданням.

  • 1 Муха , оса , їжак , колорадський жук , попелиця.

  • 2 Окунь , плітка , лось , короп , карась.

  • 3 Дятел , горобець , голуб , ворона , кабан.

  • 4 Лелека , ластівка , шпак , мишка , зозуля.

  • - Як одним словом можна назвати «зайвих» тварин? (звірі)

  • ІV. Повідомлення теми і мети уроку

  • — Багато клопоту восени не тільки у птахів, комах, але й у звірів. І сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як звірі готуються до зими. І для цього ми з вами відправляємося до лісу.

  • V. Вивчення мовного матеріалу

  • - Розгляньте картину в художній галереї Матінки-Природи. Яку осінь зобразив художник?

  • Відеоролик

  • Восени врожай збирають

  • На городах і в садках.

  • Груші, яблука звисають

  • На тонесеньких гілках.

  • В лісі білочка руденька

  • Під пеньком знайшла грибок.

  • Ухопила — та хутенько

  • Заховала в теремок.

  • Вовк осінньою порою

  • Примостився під сосною –

  • Шиє валянки вовчисько,

  • Бурмотить: «Зима вже близько.

  • Шубу теплу власну маю,

  • Лапи в валянки сховаю.

  • Ще пошию рукавиці

  • Вовченятам і вовчиці».

  • Білочки зимують у своєму дуплі. Але навіть взимку вона виходить із теплої схованки , щоб попоїсти запаси. Це і ягоди , і гриби , і жолуді , і горіхи. Осінь – дуже важка пора року для білочки , адже вона невтомно працю , бо готує запаси на довгу і холодну зиму. Мало хто знає , що білочка на зиму змінює свою шубку. Влітку у неї шубка жовтогарячого кольору , а от на зиму стає сіренькою.

  • Зайці восени не працювали , не готували запасів. Тому всю зиму вони під снігом шукають корінці росли , замерзлу траву , тоненькі гілки дерев. А ще зайці – бешкетники полюбляють обгризати кору молоденьких яблунь. Для захисту свого саду люди обмотують стовбурі дерев. У зайця є своя нірка. Тут він відпочиває та ховається від лисиці та вовка.І свою сіреньку шубку , що носив ціле літо , теж уже замінив на біленьку. Вона така сама біленька і пухнаста як сніжок.

  • Про лисицю і вовка кажуть , що їх ноги годують. Вони теж восени не роблять запасів , а тому змушені шукати собі поживу. Лисиця шукає нори гризунів : мишей , сурків , сусликів. А ще може підходити близько до селе , бо любить поласувати курочкою. Зимує лисиця не у норі , а у лігві в снігу.

  • Вовк пробігає за день кілька десятків кілометрів. Він шукає диких кабанів , зайців , козуль. Вовки взимку збираються цілими зграями , щоб легко і швидко вполювати здобич.

  • А от ведмідь залягає у сплячку. Головне його завдання восени – це багато їсти. Він запасається жиром для того , щоб не відчувати голоду взимку. В барлозі у січні ведмедиця народжує малят і годує їх аж до весни. Малята теж сплять , тому майже не ростуть , а тільки вкриваються шерстю.

  • Перед тим , як залягти у сплячку їжачок теж запасається жиром. Спить він , скрутившись у клубочок, бо так тепліше. Ми з вами знаємо , що їжак не їсть яблук. А їсть ріних жуків , гусениців , гризунів.І коли взимку вони ховаються , йому немає що їсти , тому їжак залягає у сплячку.

  • Козулі взимку збираються в табунці. Живляться молодими пагонами кущів і дерев. Для відпочинку розгрібають копитами сніг і верхній шар землі та лягають на деякій відстані одна від одної. Так краще вберегтися від ворога.

  • Від морозів диких кабанів захищає густе хутро і запас жиру. Вони добувають з-під снігу бульби, корінці рослин, жолуді.

  • Польві миші роблять глибокі нірки , щоб було тепло. Там вони роблять запаси. Миші можуть виходити зі своїх схованок , але тут часто полює на них лисиця.

  • Фізкультхвилинка

  • VІ. Робота з підручником.

  • 1. Читання тексту підручника.

  • - Ось що нам розповів Їжачок Хитрячок.

  • Накопичення запасів жиру та линяння – це осінні явища у житті звірів. Так вони готуються до зими.

  • 2. Гра « Допоможи підготуватись до зими»

  • Кожна команда отримує картку із завданням. З єднай стрілками.

  • Ведмідь горіхи, гриби, дупло.

  • Білочка сухе листя, запаси жиру.

  • Їжак запас жиру, барліг.

  • 3. Продовження опрацювання тексту підручника.

  • - Відгадайте загадку.

  • Маленький,чорненький, сліпенький, горбатенький,

  • все поле переорав. (Кріт)

  • Вчитель читає текст, діти луною повторюють. (с. 61 за підручником Ірини Грущинської)

  • - Чому легко знайти місця поселення крота? Де він живе? Коли найактивніше риє? Яка улюблена страва крота? Чи впадає кріт у зимову сплячку?

  • VІІ. Узагальнення і систематизація знань

  • 1. Гра «Чи віриш ти?»

  • - З настанням холодів всі звірі готуються до зими. +

  • - У лісі всі звірі лягають спати до весни. -

  • - Їжак запасів на зиму не робить. +

  • - Узимку вовк може з’їсти навіть мишу і птаха. +

  • - Заєць їсть узимку моркву і капусту. –

  • - Лисиця часто підкрадається в село за домашньою птицею. +

  • 2. Гра «Збери речення»

  • Всю зиму ведмідь спить у барлозі.

  • Восени білка запасається грибами і горішками.

  • Заєць взимку змінює сіру шубку на білу.

  • Взимку вовки збираються зграями і полюють .

  • VІІІ. Підбиття підсумків. Оцінювання.

  • - Чи сподобався вам урок?

  • - Що нового ви дізналися про звірів?

  • ІХ. Домашнє завдання.

  • Відеоролик

  • Ранньої весни ворухнулася раптом суха бур янина, похиталася і впала. А на тому місці, де вона стояла, зробилася нора.У норі хось важко посапував і сердито бурмотів. А трохи згодом з-під землі виткнувся гострий писок, за ним – сердитющі настовбурчені вуса, а за вусами і вся голова. Вона була припорошена пилом , з маленькими ямочками замість вух.Кріт понюхав туман і прислухався. У бур янах було тихо.Тоді підземельник повільно підняв угору дві заслінки побіля вух. З-під них вигулькнуло на світ двоє маленьких очей. «Гм, де це я опинився?» - подумав кріт сердито. Бойому дуже хотілося їсти і він вибрався із нори. Кріт був кволий після зимового сну, тому ледве переставляв ноги.Наткнувшись на щось вогке підземельник злякано присів. Принюхавшись , він зрозумів , що то був мох і лизьнув його язиком. Як добре стало одразу! Кріт повеселішав!

  • Ви подивилися казку «Як просипається кріт навесні». А ваше домашнє завдання на с.61 ( за підручником Ірини Грущинської)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.