Тема "ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ! НАТАЛЯ ЗАБІЛА. ДРЕВНІЙ КИЇВ"

Опис документу:
Мета: навчати учнів виразно читати віршовані й прозові твори, аналізувати прочитане; поглиблювати знання учнів про місто Київ, його історію; виховувати ціннісне ставлення до Батьківщини, гордості за неї. Тип уроку: засвоєння нових знань Обладання: підручник О.Я. Савченко «Літературне читання» 2 клас, магнітофон, таблиця Шульте, складова таблиця, мультимедійна презентація уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема  ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ! НАТАЛЯ ЗАБІЛА.

ДРЕВНІЙ КИЇВ

Мета: навчати учнів виразно читати віршовані й прозові твори, аналізувати
прочитане; поглиблювати знання учнів про місто Київ, його історію;
виховувати ціннісне ставлення до Батьківщини, гордості за неї.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладання: підручник О.Я. Савченко «Літературне читання» 2 клас,
магнітофон, таблиця Шульте, складова таблиця, мультимедійна
презентація уроку.

ХІД УРОКУ

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.     Робота над скоромовкою

Через грядку гріб тхір ямку.

2.     Робота над чистомовкою

Ець-ець-ець - подув сильний вітерець,

Аї-аї-аї - облітає листя в гаї,

Гооо - ми збираємо його,

Ас-ас-ас - принесемо листя в клас.

3.     Розчитування за складовою таблицею

4. Таблиця Шульте

4.     Гра «Відновіть вірш»

У вс_м св_т_— «_ж_н зн_:

С Б_тьк_вщ_н_ л_ш___дн_.

І в н_с в_н_ _ди_ — єд_н_ — Це н_ш_ сл_вн_ Укр__н_.

III.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні читають вірш Анатолія Костецького «Батьківщина» напам'ять.

IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

-  Сьогодні ми подорожуватимемо. Куди? Дізнаємося, коли розгадаємо ребус.

ІООлиця (Столиця)

- Саме так, ми побуваємо з вами у столиці нашої Вітчизни.

- Яке місто є столицею України?

- Помандруймо до Києва?

-  Чим можна дістатися з нашого міста до столиці?

- Умощуємося зручно у крісла і вирушаємо.

Ось і Київ, любі діти.                                     Опис гарний історичний.

Серце нашої Вітчизни!                                   Місто це - немов казкове.

Хочу вам я розповісти.                                  Старовинне і мов нове.

(Демонстрування слайдів або малюнків.)

На берегах Дніпра крутих.                            Наш Київ розіслався

Весь помережений садами.                            На горах над Дніпром,

Стоїть у сяйві днів нових                              Садами заквітчався.

Наш рідний Київ перед нами.                       Мов дівчина вінком.

Звучить пісня «Києве мій» (муз. П. Майбороди.сл. М. Луценка). Під час звучання пісні учитель демонструє слайди про Київ.

Перед вами Андріївський собор.                   Він великий і могутній

Йому вже майже триста років!                      Та ще й разом із тим казковий,

Він нас чарус знов і знов.                              З голубими куполами

Височить він над будинками,                        Із чарівними, як в казці,

Куполами вгору лине                                     Розписними воротами.

І мов небо підпирає,                                       Вабить око всіх людей

Що над нами завжди синіє.                           Палац Марийський!

Ось з'явився перед вами                                Тут прийма своїх гостей

Собор Володимирський суворий.               Президент український.

-  Київ - місто-красень, місто-сад. Особливо славиться він каштанами. Це дерево зображено на гербі міста.

Звучить пісня «Білі каштани» (муз. П. Майбороди, сл. А. Малишка).

- Київ - це одне з найдревніших міст, йому понад 1500 років. Звідки саме походить назва міста? Повернемося до наших підручників і ознайомимося з легендою, яку переказала нам письменниця Наталя Забіла.

V.  СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ НАТАЛІ ЗАБІЛИ «ДРЕВНІЙ КИЇВ»

(с 67-68)

1.    Читання оповідання вчителем

- Про кого йдеться в легенді?

2.    Словникова робота

Поляни                    Кий                   Київ

дрімучі                    Щек                  Щековиця

працьовиті              Хорив               Хоревиця

поселився               Либідь              Либідь

- Що означають слова другого, третього стовпчиків?

- Чи є ці слова родичами?

Фізкультхвилинка під музичний супровід

3.    Читання оповідання учнями «ланцюжком»

4.    Робота над аналізом змісту оповідання

- Як називали давній народ, який оселився над Дніпром?

- Як жили поляни?

- Де поселилися троє братів та їх сестра?

- На чию честь назвали Київ?

- Якою була місцевість навколо міста у давні часи?

- Чи схожа ця розповідь на казку? Чим?

-  Уперше про походження Києва згадано у літописі «Повість минулих літ». Записав цю легенду монах Києво-Печерського монастиря Нестор. (Демон- стрування ілюстрацій Києво-Печерської лаври.)

- Легенда - це народне оповідання про певні події чи життя людей з елементами казковості, фантастики.

5.    Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.

Вправи для очей

  1. ПІДСУМОК УРОКУ

Помалу підходить до закінчення наша мандрівка, вже час повертатися додому. Це ми зможемо зробити вмить, якщо всі разом прочитаємо вислів. А з’явиться він тоді, коли правильно розгадаємо кросворд.

Кросворд «Київ - … України»

1

с

е

с

т

р

а

2

н

е

с

т

о

р

п

о

л

я

н

и

6

4

5

л

и

б

і

д

ь

к

и

й

щ

е

к

а

в

и

ц

я

х

о

р

е

в

и

ц

я

  1. Ким доводиться Либідь Кию, Щеку і Хориву?

  2. Хто вперше записав легенду про створення Києва?

  3. Як називається давній народ, який оселився над Дніпром?

  4. Як звали сестру?

  5. Як звали першого брата?

  6. Як називалася друга гора?

  7. Як називалася гора, на якій поселився Хорив?

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

- Знайдіть у книгах, журналах відомості про сучасний Київ. Підготуйтеся про це розповісти у класі.

VIIІ.  ВЕРБАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.