• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • НУШ
  • Тема. Як поводитися у транспорті? Конспект уроку з предмету " Я досліджую світ " по Грущинській І.

Тема. Як поводитися у транспорті? Конспект уроку з предмету " Я досліджую світ " по Грущинській І.

Опис документу:
Урок має на меті формування таких предметних компетентностей: поглибити знання дітей про різні види громадського транспорту та правила поведінки у них ; та формування ключових компетентностей: уміння вчитися: дослідити важливість правил користування транспортом,розвивати вміння коригувати свої дії відповідно до ситуації;розвивати пізнавальний інтерес дітей;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Як поводитися у транспорті?

Мета:

формування предметних компетентностей: поглибити знання дітей про різні види громадського транспорту та правила поведінки у них ;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: дослідити важливість правил користування транспортом, розвивати вміння коригувати свої дії відповідно до ситуації; розвивати пізнавальний інтерес дітей; 

комунікативної: створити дружню атмосферу, розвивати вміння орієнтуватися у різноманітних ситуаціях спілкування, навчати висловлювати свою думку розвивати навички самостійно робити висновки;

соціальної: формувати вміння співпрацювати в парах, групах, колективі

загальнокультурної : виховувати культуру поведінки у громадському транспорті, культури спілкування.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, відео, картки для груп, малюнки

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1.1Вітання.

Привіт, друже! (Кивок голови одному сусідові.)

Привіт, друже! (Кивок голови іншому сусідові.)

Руку мені дай, і я тобі дам! (Простягає руку одному й іншому.)

І буде весело нам.

Скажемо ми дружно

На весь білий світ:

Сонце, привіт!

Друже, привіт!

1.2 Новини дня. Помічник вчителя (учень) подає інформацію за допомогою піктограми або шаблону про дату дня, назву тижня, погоду, кількість присутніх.

1.3. Обмін інформацією

Як діти добралися до школи? ( Відповідь кожної дитини)

1.4 Групове заняття

Гра « Впізнай транспорт»

Якщо знайомі з цим видом транспорту, то підстрибнути, якщо про цей вид транспорту чують вперше- плеснути в долоні.

Послухайте уважно та відгадайте загадки:

Дім по вулиці повзе,

На роботу всіх везе

Не на курячих ногах,

У гумових чобітках. (Автобус)

Летить птах

В небесах.

Бензину нап’ється,

Світами женеться —

Скоро так,

Гучно так,

А зоветься… (літак).

Маленькі будиночки

Містом біжать,

Хлопчики й дівчатка

В будиночках сидять. (Трамвай)

Полотно,а не доріжка

Кінь біжить− стоніжка.(Поїзд)

Замість рейок дві дротини

Визначають рух машини,

Щоби взуті в гуму ноги

Не збивалися з дороги.

(Тролейбус)

Його можна осідлати,

Можна і за роги взяти,

Та щоб міг тебе везти,

Слід йому допомогти.

(Велосипед)

Як назвати слова - відгадки одним словом?

Крісло автора

Цікавинка:

Слово «транспорт» увійшло у нашу мову в 1720 році, коли російський цар Петро І уклав перший Морський устав (правила для моряків). Тоді транспортами називали кораблі для перевезення вантажу. Тепер транспортом ми називаємо не лише вантажні кораблі, а й іншу техніку для перевезення вантажів і пасажирів. Транспорт буває водний, повітряний, залізничний та автомобільний, а ще буває підземний транспорт.

Загадка

Під землею – дивне місто:

Все в огнях, як у намисті.

В нім будинки не стоять,

По залізних рейках мчать.

(Метро)

Загадка

Думав, сходами я піду,

А насправді сходи … їдуть.

Де це відбувається?

Як це називається?

(Метро, ескалатор)

ІІІ. Оголошення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності учнів

Сьогодні у нас незвичайний урок

Бо правила в транспорті вчимо на зубок.

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

4.1Робота з підручником. с. 94

Щоб проїзд наш був безпечним,

Вивчити правила доречно.

4.2 Робота в групах

Діти складають правила за малюнками

Заходь в транспорт не поспішаючи, не штовхайся, намагайся не наступати людям на ноги.

Не заважати пасажирам.

Поступайся місцем старшим і дівчаткам, вживаючи «чарівні» слова.

У транспорті не їж морозиво, тістечка.

Вчасно заходь в автобус.

У салоні не розмовляй голосно, не висовуйся з вікна

При вході в автобус хлопчик пропускає дівчинку, але виходить він першим і зупиняється справа, готовий допомогти їй зійти. Мамі, вчительці, старшій сестрі і іншим дорослим подає при цьому руку

Стояти слід так, щоб не заважати тим, хто виходить, тримаючись за поручні.

Фізхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу.

5.1 Робота з віршами. Складання правил.

1.Костя на зупинці автобус чекав,
Голосно сміявся, весело стрибав.
Наче так і треба, оком не змигнув —
Зачепив бабусю, дідуся штовхнув.
Обурилися люди: «Що ж це за хлоп'я?
Ти хіба не знаєш, поводитися як?»

Слід на зупинці спокійно стояти,

Людям, що поруч, не заважати!


2. Як заходити у транспорт
Зупиняється трамвай,
Двері відчиняються,
Вже Михайлик та Іван
На сходах штовхаються:
Кожен хоче першим влізти,
Щоб біля віконця сісти.
«Хлопці, хлопці, ви куди?
Трохи постривайте,
Хай спочатку вийдуть всі,
А тоді сідайте!»

Щоб тисняви уникнути —
До правил треба звикнути:
Тих, хто виходить, — пропусти
Тоді спокійно зайдеш ти!

3. На автобусній зупинці їв морозиво Антон,
А коли прийшов автобус —
Прямо з ним зайшов в салон.
У Антона липнуть руки,
В плямах вся сорочка й брюки.
Уже морозиво розтануло,
Капати додолу стало,
Тут водій загальмував,
Ледве Тоша не упав,
А морозиво упало —
І на жіночку якраз!
Жінка сукню витирає
І Антону промовляє:
«Хоч поїздка в нас і дальня,
Це автобус, не їдальня!»


Якщо ти зібрався їсти,

В транспорт не потрібно лізти
Щоб нікого не бруднити
Й через це не червоніти!

4. Їхали в трамваї Катря і Дмитро,
Увійшла бабуся із важким відром
Катря підхопилася,
Місцем поступилася,
А неввічливий Дмитро
Задивився у вікно.


Ще з дитинства вчать нас мами
Поступатися місцями,
Бо бабусям, дідусям
Важко вже стояти,
Вік похилий над усе
Треба поважати!

5. Юля в трамваї насіння лузала,
Чорні лушпайки додолу плювала,
їй зауваження жінка зробила:
«Дівчинко, як же ти тут насмітила!
Ось уяви, якщо кожен із нас
Кинув додолу сміття хоч би раз —
В салоні було б неохайно та брудно,
Тому і кажу я сьогодні прилюдно:
«Чисто не там, де весь час прибирають
А там, де не смітять і не накидають!»
Соромно й совісно дівчинці стало
І Юля лушпиння своє все прибрала.

Не сміти в транспорті.

6. Хлопчик у трамвай сідає,
Зразу місце він займає,
Потім він питає у своєї мами
«Можна на сидіння влізти
із ногами?
Каже мама: «Не вигадуй!
На взутті у тебе бруд,
Після тебе сядуть люди
І брудним їх одяг буде!»

Не брудни сидіння

Коли сідаєш у тролейбус,
Автобус чи трамвай,
Ти сидіння не замазуй
І про інших пам'ятай!

7.
Їхали в автобусі Антоніна й Алла.
У салоні гучно

Розмова їх лунала.
Пасажири всі дізнались,
Яка сукня є у Алли,
І почули, що у Ніни
Будуть завтра іменини,
А у Каті та у Олі
Вийшла сварка прямо
в школі.
Людям нікуди діватись,
Починають посміхатись:
«Від безглуздих балачок
Відпочити дайте!
У міському транспорті
Тихіше розмовляйте!»
Тож у транспорті нечемно
Розмовляти гучно,
Бо чужі проблеми людям
Слухати незручно!

Не розмовляй дуже голосно


8.Своєчасно готуйся до виходу
У транспорті людей багато,
Нелегко до дверей пройти,
Тому до виходу, мій друже,
Завчасно приготуйся йти.
Щоб не проїхати зупинку,
Щоб не штовхатися тобі,
Заздалегідь в людей запитуй:
Вони виходять тут чи ні?



9.Їхав хлопець у трамваї,
Величезний цвях тримав,
Безсоромно «Тут був Жора»
Він на стінці написав.
І сидіння він пошкрябав,
Щось і там намалював,
Раптом чоловік поважний
Дуже голосно сказав:
«Що ти робиш і навіщо?
Транспорт треба берегти,
Адже він брудний лиш тільки
Завдяки таким, як ти!»
Бережіть салон, малята,
Прошу я сьогодні вас,
І тоді він нам прослужить
Іще довгий-довгий час.
Бережи транспорт
10.Ігор їхав у трамваї,
З водієм розмови вів:
Розказав і про бабусю,
І про те, як він хворів,
І про те, як він у парку
Влітку з гойдалки упав,
Раптом хтось із пасажирів
Строго хлопчику сказав:
«Під час руху з водієм
Не треба розмовляти,
І своїми балачками
Його відволікати.
Припини та відійди,
Щоб не сталося біди!»

Не відволікай водія розмовами

5.2 Гра «Так чи ні», використовуючи цеглинки «Лєго»


Гра «Так чи ні»

• Якщо дитина поводить себе правильно, показуємо зелену цеглинку, якщо ні – червону.

• Михайлик сидить і дивиться у вікно. Біля нього стоїть бабуся. Їй важко стояти. Михайлик не поступається місцем. (Поводиться неправильно.)

• Оксанка поступається місцем дідусю. (Вона поводиться правильно.)

• Дмитрик біжить по салону до виходу.( Він поводиться неправильно.)

• Даринка стоїть, бо немає вільних місць. (Вона поводиться правильно.)

• Наталка смітить у салоні. (Вона поводиться неправильно. )

• Сашко допомагає бабусі увійти. (Він поводиться правильно.)

— Як чините ви? Наведіть власні приклади.

– Отже, зробимо висновок: завжди виконуй правила поведінки у громадському транспорті.

VІ. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу

1.Гра «Доповни правила» поведінки в тролейбусі, автобусі, трамваї, маршрутному таксі.
• Чекаючи транспорт, не можна стояти... (на краю тротуару).
• Під час посадки не можна... (штовхатися).
• Поступайся місцем людям... (похилого віку).
• Якщо в салоні немає вільних місць, тримайся за... (поручні).
• Обов'язково потрібно оплачувати... (проїзд).
• (Не можна) … галасувати в салоні, висовувати руки та голову у відчинені вікна.
• Під час руху... (не можна) стояти на східцях і притулятися до дверей.
2. Обєднання в групи за типом транспорту.( автобус, тролейбус, метро, літак)

Завдання з підручника на с. 95.Складання інструкції та презентація роботи груп.

VІІ Підсумок уроку.

VІІІ. Рефлексія

Учні діляться враженнями про те, що найбільше сподобалося, що викликало труднощі.

  • Назвіть вид транспорту, який починається на ту саму літеру, що й імя ваше, і назвіть правило, що найбільше запам’яталося.

Як їдеш у громадському транспорті шануй пасажирів
Тролейбус, трамвай та маршрутне таксі
Щоденно в нагоді стають нам
усі:
Ми їдемо в гості або в магазин,
Батьки на роботу, до школи їх син.
Куди б не хотіли поїхати люди —
Нам транспорт міський допоможе усюди!
Коли один одного ми поважаємо,
Не кричимо і не заважаємо,
То гарно і затишно в транспорті всім,
Мерщій розкажи про це друзям своїм!





Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
2
2
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!