Тема: Я буду успішною людиною,НУШ,1клас

Опис документу:
Мета: сприяти первинній професійній орієнтації дітей, формувати їхню готовність до творчої самореалізації, сформувати поняття про успіх і звички, які допомагають у його досягненні, вдосконалювати навички роботи в групі, уміння слухати інших, щоб висловити і довести свою точку зору,розвивати спостережливість,працьовитість, цікавість,формувати соціальні та комунікативні компетенції, виховувати бажання вчитися.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Я буду успішною людиною

Мета: сприяти первинній професійній орієнтації дітей, формувати їхню готовність до творчої самореалізації, сформувати поняття про успіх і звички, які допомагають у його досягненні, вдосконалювати навички роботи в групі, уміння слухати інших, щоб висловити і довести свою точку зору,розвивати спостережливість,працьовитість, цікавість,формувати соціальні та комунікативні компетенції, виховувати бажання вчитися.

Результати навчання:Учні наприкінці заняття вміють:

-називати риси характеру людини, які допомагають їй опановувати професію

-розповідати про видатних успішних українців

-пояснювати важливість навчання для опанування професією.

Обладнання:кросворд,плакат «Сходинки до успіху», картки із рисами характеру для складання портрета успішної людини, картка «Віднайди відповідність»,картки для індивідуального тесту.

Хід уроку

І.Організаційний момент. Ранкова зустріч

1.Вітання

  • Доброго ранку, дівчата милі!

Доброго ранку, хлопчата сильні!

Настрій свій добрий мені передайте

Долоньку до долоньки всі разом зєднайте!

  • Діти, мені дуже цікаво дізнатися, ким ви хочете стати, коли станете дорослими. Є безліч професій, на деяких з них працюють і ваші батьки.

  • Привітаймося таким чином: по черзі називаєте своє імя і говорите, ким ви хочете стати. Якщо у якоїсь дитини така ж мрія ви об’єднуєтеся, тобто ставайте поруч. (Діти таким чином бачать, що всі вони різні і мрії різні, але у деяких учнів вони збігаються, що говорить про те, що зараз у них однакові вподобання. Вчитель робить висновок).

2.Групове заняття

  • Любі діти, візьмемо три професії: вчитель, лікар і водій. (Вчитель підходить до дітей по колу, бере їх за руку і каже дитині професію, по черзі: вчитель, лікар, водій). А тепер, діти, обєднайтеся у групи.

Зєднайте професію з малюнком, оберіть одну професію та розкажіть про неї.

Вчитель

Лікар

Будівельник

Пілот

Художник

Пожежник

3. Обмін інформацією

Гра «Ми з тобою…».

  • Діточки, подумайте разом з другом (дитина, що стоїть справа), яку професію ви хочете показати. Треба тільки показувати жестами. А інші діти повинні відгадати.

  • Вправа «Крісло автора».

Дитина розповідає про цікаву професію когось з родичів.

4. Щоденні новини.

Учень – помічник вчителя на календарику сьогодення виставляє дату, назву тижня, назву місяця, кількість присутніх, погоду.

  • Я розкажу вам про деякі цікаві професії.

  • Повідомлення про нову професію: Копірайтер — це майстер з написання текстів. Він завжди пише на замовлення, більше того, копірайтер пише свої тексти за певними правилами. Моделі ходять по сцені в новій одежі, представляють її.

  • А ще є фотомоделі, яких фотографують, а потім викладають на обкладинки журналів.

  • А ось для хлопчиків цікава професія – це водії або машиністи. Вони дуже полюбляють машини, а деякі хотіли б їздити на потязі. Уявіть, як це складно, але якщо навчитися, то це буде цікаво і просто!Діти, а чи знаєте ви, що музиканту в день концерту потрібно встати тільки з правої ноги, тоді виступ буде вдалим. Є дуже багато цікавого серед професій, які нас оточують.

ІІ.Актуалізація знань учнів

1.Гра «Доповніть словечко»!

Він новий дім

Збудував на радість всім. (Будівельник)

Електропраску,

Відремонтуйте нам, будь ласка!(Електрик)

Він запрошує всіх на обід,

Страви смачні - пообідати слід!(Кухар)

Він уважно огляне дитину,

Каже: «Потрібні тобі вітаміни!»(Лікар)

Він чаклує в перукарні –

Зачіски всім робить гарні!(Перукар)

Крутиться коло гончарне невпинно.

Зробить він гарний глечик із глини!(Гончар)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Розгадування кросворда

Учні слухають різні ситуації з життя дітей, дають відповіді на запитання одним словом – про яку рису характеру йдеться?

2

3

1


1.Володя самостійно приймає рішення та виконує їх. Яка риса характеру притаманна хлопчикові?(Рішучість)

2.Ненароком Андрійко розбив улюблену мамину чашку. Хлопець дуже злякався. «А може краще не признатися мамі?». Увечері,коли мама повернулася з роботи, син побіг до матусі і промови «Пробач мені,матусю, я ненароком розбив твою улюблену чашку». Вона навіть не розсердилася, а погладила хлопчика по голівці і сказала «Спасибі,мій хлопчику». – «За що?» - не зрозумів син. – «За правду». (Чесність)

3.Дідусь Максим копає грядку. Він дуже старенький, йому піт заливає очі. Це побачив онук. Він швидко побіг до дідуся, забрав лопату і докопав грядку. (Працьовитість)

4. Мама попросила Олю підмести кімнату, але вона вирішила, що краще перегляне мультфільм по телевізору, а кімнату підмете бабуся. (Лінь)

5.Віка, коли приходить зі школи, миє руки, перодягається, складає речі і обовязково витирає взуття. (Охайність)

-Яке ключове слово? (Успіх)

2.Повідомлення теми уроку.

_Усі люди чогось прагнуть. Хтось мріє стати лікарем, хтось художником, хтось вчителем. Мрія надихає людину, дає сили у досягненні мети. Сьогодні ми спробуємо зрозуміти, чому одні люди успішні, а інші – ні, як досягти успіху, якими мають бути ваші перші сходинки до того, щоб стати успішними в майбутньому.

З’ясувати, що потрібно для того , щоб досягти успіху, нам допоможе «Карта успіху».

- Що ви на ній бачите? (острови). Ці острови невідомі. Відкриваючи їх, ми зрозуміємо, які умови допомагають досягти успіхів. Отже, вирушаємо у подорож! - Ми зупинились на 1 острові.

3.Робота з підручником. Опрацювання вірша. (с.33 завд.2)

-Про кого йдеться у вірші?

-Ким мріють стати діти?

-Що вони мають робити для здійснення своїх мрій?

-Що ви для себе зрозуміли із цього вірша? («Добре вчитися»)

- Перший острів назвемо «Знання» (запис)

- Знання – це одна з умов для досягнення успіхів. Знання , які щедро дає нам школа, самі до вас не прийдуть. Їх потрібно здобувати наполегливою працею, пошуками, творчістю, долаючи іноді значні труднощі. І якщо ви не докладете зусиль, то нічого не матиме.

- Наступна зупинка – 2 острів.

4.Складання «Дерева успіху»»(робота в групах)

- Зараз ми з вами складемо дерево успіху.

- У вас на листочках записані риси характеру. Кожен член групи бере картку, і всі обговорюють, як допоможе ця риса на шляху до успіху. Підібрані риси приклеюються на дерево.

5.Робота з підручником

-Прочитайте слова. Які риси характеру допоможуть вам у майбутньому опанувати улюблену професія? Які з них уже властиві вам?

6.Вправа «Мозковий штурм»

-Що робити, якщо цих рис характеру у вас нема?

Отже як назвемо 2 острів? ( виховання самого себе.)

- Вирушаємо далі. Ми зупиняємось на 3 острові. Увага на екран! (відео)

7.Вправа «Віднайди відповідність» (робота в парах)

Діти розглядають світлини відомих успішних людей України (П.с.34 завд.4) і виконують у парі завдання на картці, де повинні встановити відповідність.

Зразок картки

Ліна Костенко співачка,переможниця пісенного конкурсу «Євробачення»

Джамала боксер,чемпіон України,Європи та світу

Олександр Усик відома письменниця

Леонід Каденюк перший український космонавт

-Яких ще відомих людей України ви знаєте?

-Випадкових перемог не буває. Успіх приходить до тих, хто багато працює, рухається вперед. Народна мудрість говорить «Хочеш бути щасливим – не будь лінивим». Бо все у світі здобувається людською працею – зводяться будинки, будуються мости, вирощується хліб і до хліба.

8.Робота в зошиті (с.21,завд.2)

- Як назвемо 3 острів? «Наполегливість і працьовитість"

ІV. Закріплення та осмислення нового матеріалу

1.Тест «Про мене» (цеглинки ЛЕГО)

«Завжди» - зелена

«Інколи» - жовта

«Ніколи» - червона

-Ходжу до школи з бажанням вчитися

-Читаю не тільки те, що задають у школі.

-Займаюсь спортом

-Роблю фізичну зарядку

-У вільний час займаюся корисними справами

-Доводжу до кінця розпочату справу

-Дружньо спілкуюся з однолітками

-Старанно виконую доручення дорослих

-Прислухаюся до порад батьків та вчителів

Якщо більшість разів ви піднімали зелену цеглинку , то ви на правильному шляху, щоб стати успішною людиною,жовту – у вас є якості, які заважають на шляху до успіху, червону – треба змінюватися.

2.Робота в зошиті (с.22)

3.Вправа «Мій шлях до успіху»

Я знаю, що у кожного з вас є певні бажання , думки про майбутнє. Усі ви мрієте про те, що б хотіли мати, вміти, ким бути,чого досягти в житті. Намалюйте себе через 20 років.

V. Підсумок уроку

- Наша подорож підходить до кінця.

Які умови необхідні, щоб досягти успіхів?

-Яких людей називають успішними?

- -Що потрібно робити, щоб досягти успіху?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»