Технологічна послідовність розкроювання виробу.

Опис документу:
Ознайомити учнів із загальними відомостями про крій та шиття; навчити правилами підготовки тканини до розкро¬ювання, розкладанню деталей викрійки на тканині; припуски та розкрій деталей, готувати деталі крою до обробки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Технологічна послідовність розкроювання виробу.

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів із загальними відомостями про крій та шиття; навчити

правилами підготовки тканини до розкро­ювання, розкладанню деталей викрійки на

тканині; припуски та розкрій деталей, готувати деталі крою до обробки.

Розвивальна: сприяти розвиткові комплексу умілості під час розкроювання швейного виробу, технічного мислення учнів, просторової уяви, розвивати увагу, точність, память.

Виховна: сприяти економічному вихованню учнів, виховувати ощадливе ставлення

до матеріальних цінностей, акуратність і точність під час виконання розкроювання

виробу, формувати в учнів інтерес до професії закрійника.

Обладнання: плакат із зображенням настилання тканини і розкладки лекал «Розкладання викрійки на тканині», «Дефекти тканини», «Правила безпечної роботи», викрійки деталей, інструкційні картки.

Інструменти та матеріали: тканина, крейда (мило), олівець, лінійка, деталі викрійки, робочі коробки (нитки контрастного до тканини кольору, ножиці, булавки, сантиметрова стрічка, гольниці тощо)

Тип уроку: комбінований.

Структура заняття

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань та вмінь.

1. Розв'язання кросвордів.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Тема та мета уроку.

2. Мотивація навчальної діяльності.

3. Пояснення нового матеріалу.

3.1 Поняття «розкроювання», «деталі крою».

3.2 Певні вимоги при розкроюванні виробу.

IV. Закріплення нового матеріалу.

V. Практична робота.

Розкроювання деталей м'якої іграшки.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

V. Домашнє завдання.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

(перевірка наявності учнів, готовності учнів до уроку, наявності робочого одягу).

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

  • Перш, ніж почати пояснення нового матеріалу, пропоную вам, дівчата, розв’язати кросворд і пригадати деякі поняття, які вам вже знайомі, а потім перевіримо. Кожний ряд вирішує окремий кросворд.

(учні виконують завдання)

1 ряд

1.

м'

и

л

о

2.

п

і

т

к

а

н

н

я

3.

в

и

к

р

і

й

к

а

4.

в

а

т

а

  1. Для нанесення ліній на тканину можна використовувати …

  2. Нитки, що розташовані поперек тканини.

  3. Вирізані з паперу кресленики деталей.

  4. Наповнювач м'якої іграшки.

2 ряд

1.

в

и

в

о

р

і

т

н

и

й

2.

г

о

л

к

а

3.

х

у

т

р

о

4.

б

а

в

о

в

н

а

5.

ш

а

б

л

о

н

6.

п

р

а

с

к

а

7.

н

а

п

е

р

с

т

о

к

  1. Бік тканини, який має матовий не яскравий колір.

  2. Тонкий металевий стержень з гострим кінцем і вушком.

  3. Матеріал з ворсом.

  4. Тканина рослинного походження.

  5. Вирізаний з картону або щільного паперу деталь іграшки.

  6. Обладнання для прасування тканини.

  7. Пристосування для захисту рук від поранення при шитті.

  • Давайте перевіримо ваші відповіді. (учитель зачитує питання, учні дають відповіді)

  • Якщо ви були уважні, то у кросворді ви знайдете приховані слова. Які?

  • Правильно: М'яка іграшка.

  • Дівчата, ми продовжуємо з вами вивчати розділ «М'яка іграшка».

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Давайте визначимо, що необхідно для того, щоб виготовлена іграшка була красивою та привабливою?

(відповіді дітей: яскрава тканина, якісно зшита, цікава)

- Так, але саме для того, щоб іграшка мала добрий зовнішній вигляд її треба якісно виготовити. Для цього необхідно правильно зробити шаблони деталей, вирізати деталі із тканини, охайно і міцно зшити, оздобити іграшку. Коли всі ці складові виконати якісно, то іграшка буде приємно радувати вас.

- На минулому уроці, ви вже виготовили паперові шаблони деталей іграшки.

- А сьогодні ми продовжимо виготовляти м'яку іграшку.

2. Тема та мета уроку.

Тема сьогоднішнього уроку: Технологічна послідовність розкроювання виробу.

Мета: На уроці ви повинні навчитися правилам підготовки тканини до розкро­ювання,

способам розкладання деталей викрійки на тканині; самостійно зробите припуски та

розкроювання деталей виробу.

3. Пояснення нового матеріалу.

Розкроювання – це процес розрізання тканини на деталі відповідної форми та розміру

для пошиття виробу.

Деталі з тканини, які отримано під час розкроювання називаються – деталями крою.

- Отже, розкроювання деталей виробу є відповідальним етапом виготовлення іграшки. Під час виконання цієї технологічної операції треба чітко дотримуватися певних вимог.

- А саме:

1. Визначають лицьовий та виворітний боки тканини. Обведення шаблонів іграшки виконується на виворітному боці.

2. Визначають напрямок ниток основи. Це необхідно для того, щоб у готовому вигляді виріб не втратив естетичні властивості і форму.

3. Настилання тканини на столі здійснюється двома способами:

А. «у розгортку», коли тканина розкладена на столі за всією шириною; (для хутра та товстої тканини)

Б. «у згин» (для парних деталей), коли тканина складена вздовж удвоє, лицьовим

боком усередину.

4. Розкладання викрійки на тканину. Розкладають викрійки на тканину з виворітного боку. Спочатку більші за розміром, а потім – дрібніші. Розкладання викрійок виконують економно, щоб відходів було менше.

5. Викрійки деталей виробу приколюють до тканини шпильками, щоб вони не зсовувались. Обводять олівцем по контуру.

6. Відкладання припусків. Від контуру відкладають припуски на шви від 0,5 см до 1 см, проводять другу лінію контуру. Ширина припусків залежіть від того, як тканина осипається на зрізах. Чим легше осипається, тим припуск більше.

7. Розкроювання деталей іграшки. Спочатку вирізаються більші деталі, а потім дрібніші. Розкроювання треба виконувати чітко по лінії другого контуру, з урахуванням припусків. Під час розкроювання тканину не можна піднімати та пересовувати.

8. Під час розкроювання треба уважно виконувати Правила безпечної праці з шпильками та ножицями.

IV. Закріплення нового матеріалу.

1. Як визначити лицьовий та виворітний бік у тканини? (лицьовий бік яскравіше малюнок, на тканині без малюнку на виворітному боці є вузлики та ворсинки)

2. Якими способами здійснюється настилання тканини? (у згин, у розгортку)

3. Які викрійки за розміром розкладають спочатку? (більші)

4. Від чого залежіть ширина припусків? (від осипаємося тканини)

5. Які правила безпечної праці треба виконувати під час розкроювання? (з шпильками, ножицями).

V. Практична робота. Розкроювання деталей м'якої іграшки.

5.1. Зміст завдання:

На практичній частині ви повинні виконати розкроювання деталей з урахуванням певних вимог, які ми з вами вивчали на уроці.

5.2. Вступний інструктаж:
Для виконання цієї роботи нам необхідне робоче місце на якому розташовані: інструкційна картка, олівець, тканина, шаблони - викрійки, ножиці.

Критерії оцінювання за практичну роботу наступні: правильність і чіткість виконання розкроювання, економне використання тканини, завершеність роботи, виконання правил безпечної праці.

5.3. Поточний інструктаж:

1)Зміст роботи учнів – розкроювання деталей майбутнього виробу.

2)Форма організації праці учнів – фронтальна.

Під час роботи здійснюю поточний інструктаж:

- перевірка правильності організації робочого місця;

- контроль якості виконуваних робіт із дотриманням правил безпеки.

- вказівки на недоліки в роботі і шляхи їх усунення.

5.4. Заключний інструктаж:

Аналіз завершеності та якості виконаної роботи.

Оцінювання роботи.

(Якщо учні виконали роботу і залишився час, пропонувати тренувальні вправи на виготовлення ручних швів: уперед голку, назад голку)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Отже, урок підходить до кінця і прошу дати відповіді на такі запитання:

  • Яку тему ми сьогодні вивчали?

  • Що було легким на уроці?

  • Що було важко виконати на уроці?

  • Як ви вважаєте розкроювання - це важливо операція під час виготовлення виробу і чому?

V. Домашнє завдання.

Принести деталі крою м'якої іграшки. Нитки, ножиці. Потренуватися у виконання ручних швів «уперед голку», «назад голку».

Пояс

От + 6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
9
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!