Технологія виготовлення виробів технікою «печворк без голки – кінусайга »

Трудове навчання

Для кого: Дорослі

21.08.2020

721

30

0

Опис документу:
«Печворк без голки»- це не тільки рукоділля, але і в більшій мірі духовне заняття, що вимагає вміння бачити і розуміти красу. Виконуючи картини або панно, учні оволодівають технікою печворк, отримують знання композиції, кольорознавства, дізнаються основи дизайну та художнього оформлення. Крім того, роботи дітей носять практичний характер, оскільки використовуються в оформленні інтер'єру своєї кімнати, школи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Печворк без голки – популярний вид рукоділля в усьому світі.

Такі види японського мистецтва: цумамі канзаші, кусудами і таке модне сьогодні орігамі, це лише маленька частина у величезному достатку видів рукоділля, яку подарував нам великий японський народ. Наприклад, в Японії дуже поширений такий вид мистецтва, як картини з клаптиків шовку. Такий вид мистецтва називається кинусайга, в Європі таке мистецтво називають печворк без голки. Просто дивно, як європейські любителі рукоділля переробили на свій лад цей японський вид мистецтва!

Він широко застосовують не тільки для створення картин, але і для декору різних побутових предметів і сувенірів. Техніка кинусайга існує не дуже давно, але вона вже встигла завоювати своїх шанувальників. Її ще називають методом інкрустації в клаптиковому шитті. Основою цієї техніки є аплікація. Технологія схожа на кинусайге тим, що клаптики накладають на об'ємну або плоску поверхню, а краї заправляють у прорізані заздалегідь канавки, в підсумку виходить якесь зображення. Декором для печворку є всілякі стрічки, шнури або тасьма.

Для чого використовується такий вид мистецтва, як печворк без голки?

В першу чергу, для різних панно, картин, що прикрашають інтер'єр. Таку цікаву аплікацію використовують також і для декору сувенірних коробочок, шкатулок, обкладинок блокнотів, альбомів і книг. Також ця технологія отримала визнання і в області виготовлення іграшок для прикраси новорічної ялинки, яєць на Велику Пасху, валентинок на День закоханих. Печворк широко використовується і для декору меблів і абажурів.

Для роботи потрібні:

Заготовка з пінопласту

Для того щоб розрізати тканину – ножиці.

Клей, бажано типу ПВА, щоб приклеїти малюнок або тканину до пінопласту. Пензлик.

Олівець, щоб завдати малюнок.

Копіювальний папір.

Ніж канцелярський, щоб акуратно зуміти вирізати контури малюнка.

Стек для того, щоб заправляти в прорізі краю тканини. Можна також використовувати будь-який інший схожий інструмент, наприклад пилку для нігтів.

Різні тканини. Для цього можна використовувати абсолютно будь-який вид матеріалу: оксамит, шовк, шерсть, сатин, велюр та ін. Розміри і кольори клаптиків можуть використовуватися абсолютно будь-які, це залежить тільки від вашого задуму та малюнка.

Виготовлення виробів технікою «печворк без голки»

Беремо заготовку з пінопласту, відзначаємо олівцем межі малюнка, переносимо малюнок за допомогою копіювального паперу. Наступний крок - це вирізування з клаптиків тканини, схожі за формою,трохи більше. Канцелярським ножем прорізаємо контури малюнка. Після цього накладаємо перший шматочок тканини на пінопластову заготівлю і обережно заправляємо краї тканини, злегка розправляємо і натягуємо. Перший елемент виконаний. Таким же чином працюємо і з іншими елементами. Оформлюємо рамку.

Ось який, надзвичайно легкий спосіб виготовлення чудових сувенірів. Печворк без голки допомогає дітям реалізувати свій творчий потенціал. Це відмінний спосіб рукоділля, навіть якщо вони не люблять займатися шиттям або не вміють цього робити!

КАРТИНА КИНУСАЙГА – РІДКІСНЕ І ДИВОВИЖНЕ ВИТВІР МИСТЕЦТВА.

СМІЛИВІШЕ ВТІЛЮЙТЕ В ЖИТТЯ СВОЇ ІДЕЇ,

ОТРИМУЙТЕ ЗАДОВОЛЕННЯ, ТВОРІТЬ ДЛЯ СЕБЕ І БЛИЗЬКИХ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.