Технологія оздоблення листівки декупажем. Захист проекту

Опис документу:
Конспект заняття в 5 класі до проекту "Листівка" на тему "Технологія оздоблення листівки декупажем. Захист проекту". Основна технологія виготовлення: технологія обробки деревинних матеріалів (ДВП, фанера). Додаткова технологія: технологія декупажу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Технологія оздоблення листівки деку пажем. Захист проекту

Мета: навчальна: розширити та систематизувати знання учнів про способи художнього оздоблення виробів технікою деку паж; навчити оцінювати власний виріб; оцінити рівень знань та виявити недоліки під час роботи над творчим проектом; навчити презентувати свій виріб, захищати проект за запитаннями;

Розвиваюча: активізувати творчу уяву учнів; розвивати пізнавальну діяльність на основі формування загально трудових умінь; розвивати мовлення на основі збагачення словника назвами трудових операцій; розвивати зорове, тактильне сприймання, дрібну моторику пальців рук; окомір; розвивати спостережливість, художній смак; розвивати технологічну компетентність;

Виховна: сприяти вихованню в учнів культури праці, наполегливості, уважності, інтересу до виробів декоративно – ужиткового мистецтва, виховувати комунікативні здібності; виховувати доброзичливість, уміння поважати думку інших.

Ключові поняття: декупаж, декупажна карта.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор; зразки виробів, оздоблених технікою декупаж; пензлик; склянка з водою; декупажна карти; клей; губка, творчі проекти

Тип заняття: комбінований

Хід заняття:

І. Організація учнів до заняття

Привітання з учнями. Перевірка присутніх. Перевірка наявності в учнів необхідного приладдя для уроку. Призначення чергових.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Якою технікою ми виготовляли листівку?

А якою будемо оздоблювати її?

Які матеріали застосовуються в роботі з оздоблення технікою декупажу?

Скільки етапів необхідно розглянути та опрацювати, працюючи над творчим проектом?

Як називаються ці етапи та чим вони характеризуються?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Для того щоб кінцевий результат був саме таким, який ми хочемо, потрібно добре попрацювати! Тільки завдяки наполегливій праці ми зможемо досягти успіхів у навчанні, створюючи власними руками красиві, оригінальні та корисні речі, а якщо людині ще й і подобається те, чим вона займається і це приносить їй задоволення, то таку людину можна назвати щасливою.

Як ви гадаєте, від чого залежить якість виготовлених виробів?

Велике значення має уміння контролювати якість готових виробів, аналізувати допущені помилки.

ІV. Повідомлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів

Тема нашого уроку: Технологія оздоблення листівки деку пажем. Захист проекту

V. Вивчення нового матеріалу

Віта́льна листі́вка, також листі́вка — коротка листівка на цупкому прямокутному аркуші паперу, що зазвичай містить вітальне повідомлення. Вітальні листівки є поширеним способом привітання колег, рідних та друзів зі святами.

Функція листівки полягає у її призначенні приносити задоволення (естетичне, емоційне – від того, що листівка є самобутнім подарунком, призначеним конкретній людині), створювати ефект емоційного піднесення, сприяти духовному очищенню, прикрашати побут.

Листівка має бути легкою у виготовленні,складатися з легкодоступних матеріалів та бути якісно виготовленою.

    Листівка повинна бути оригінальною та мати естетично-привабливий вигляд.

    Витрати на виготовлення листівки повинні бути незначні. Слід використовувати недорогі матеріали, а тому листівка має бути легкою у виготовленні.

У першій половині XIX століття кількість вітальних листівок уже обчислюється десятками мільйонів, вони заповнюють усі європейські країни.Спочатку на листівках найчастіше зображувалася дитина Христос у яслах або інші релігійні сюжети. Пізніше з'являється Санта-Клаус і конструкції з букетів, гілок і ялинкових прикрас.
   У Росію та Україну листівки перший час привозили з за кордону, в основному з Німеччини. 
   Це були не просто листівки, а твори мистецтва, що представляли таких художників як Маковский, Бенуа, Білібін, Бакст, Рерих і ін. Не дивно, що ці листівки коштували дуже дорого. Громада св. Євгенії, що випускала їх, зайняла провідне місце серед видавничих будинків. Але вона не була єдиним виробником листівок, у тодішній Росії  та Україні налічувалося безліч великих і дрібних видавництв, завдяки чому асортименти листівок важався одним з найрізноманітніших у Європі.
   Що стосується сюжетів, то отут панував російський стиль із засніженими хатинками, церквами, лихими трійками й ошатними селянськими дітьми. Кінець усій цій пишноті поклала Перша світова війна.
   Після 1917 року випуск вітальних листівок був визнаний буржуйським забобоном і повністю зупинений. Але звичай посилати святкові поздоровлення продовжував існувати. Для цього використовувалися будь-які намальовані зображення, або вирізані картинки.
   Із приводу появи перших радянських новорічних карток існують деякі розбіжності. Можливо, вони повернулися разом з дозволом святкування Нового Року. Або видавалися обмеженим тиражем до Нового, 1945 року.
   Можливо, що першими після перерви в нашу країну потрапили знову листівки із заходу - у грудні 1944 зі звільнених від фашизму країн Європи наші воїни стали надсилати своїй родичці небачені досі барвисті іноземні новорічні листівки. Це могло змусити парткерівництво налагодити виробництво власної, «патріотично настроєної» продукції. Як б то не було, але масовий випуск новорічних листівок почався тільки наприкінці 50-х. На перших радянських новорічних листівках зображувалися щасливі родини й керівництво країни, пізніше до них приєдналися персонажі з мультфільмів. А вже через якийсь час промисловість випускала найширший асортименти листівок, що приємно радували очі на вітринах магазинів, заповнених традиційно мінімалістично оформленою друкованою продукцією. І хоча якість печатки і яскравість фарб радянських листівок поступалися імпортним, але доступність і близькість тем це підкупляло.
   З вітальними листівками відбулося те ж, що й з радянською мультиплікацією якщо в інших сферах життя СРСР панували стандарти й догми, то тут, навпаки, спостерігалося «творче безладдя».

Матеріал для виготовлення листівки може бути різноманітним, але, в нашому випадку - це фанера або ДВП. Оздоблювати листівку ми будемо технікою декупажу.

Декоративне оздоблення – це процес нанесення спеціальних покриттів або образотворчих елементів з метою надання певних властивостей виробам та поліпшення їх зовнішнього вигляду.

Після оздоблення виробу ми будемо захищати його.

Складові вимог до оцінювання якості виготовленого виробу:

  • Естетична відповідність;

  • Екологічна оцінка;

  • Ергономічна оцінка;

  • Економічна оцінка;

VІ. Закріплення нових знань

Практична робота

Завдання 1. Оздоблення листівки технікою декупаж

  1. Підготовка інструментів та матеріалів до виконання практичної роботи:

Заготовка листівки, клей ПВА, пензлик, декупажна карти, ножиці

  1. Повторення правил безпечної праці

  2. Демонстрація виконання основного етапу роботи:

  1. Вирізати елементи з декупажної карти ножицями по контуру;

  2. Нанести пензликом розведений клей ПВА по центру заготовки, обережно притискаючи та розрівнюючи паперовий елемент;

  3. Таким самий чином прикріплюємо інші елементи;

  4. Просушуємо виріб;

  1. Пояснення виконання заключного етапу роботи:

  1. Покриваємо всю поверхню виробу акриловим лаком;

  2. Наносимо 2-3 нашарування;

  3. Після кожного нанесення просушуємо виріб

Завдання 2.Оцінка якості виготовленого виробу

  1. Оцінка якості виготовленого виробу

    з/п

    Критерії оцінювання

    Бал

    1.

    Оригінальність конструкції

    1

    2.

    Точність дотримання розмірів

    2

    3.

    Чистота й акуратність

    3

    4.

    Доступність виготовлення

    1

    5.

    Відповідність функціональним вимогам

    1

    6.

    Естетичність оздоблення

    2

    7.

    Відповідність виробу ескізу

    2

    Усього:

    12

  2. Висновки щодо виконання проекту.

  3. Захист проекту за запитаннями:

  • Чи відповідає виріб задуму?

  • Які матеріальні затрати, скільки часу виготовлявся виріб?

  • Які труднощі виникали під час виконання творчого проекту, шляхи їх подолання?

  • Чому отримали саме такий результат?

VII. Підбиття підсумків заняття

  1. Що нового ви дізналися на уроці?

  2. Що зацікавило вас на уроці?

  3. Чого навчилися? Яку роботу виконали?

  4. Які труднощі виникали під час виконання роботи і як їх долали?

  5. Що потрібно зробити для того, щоб мати кращий результат роботи?

  6. Де знадобляться набуті знання та вміння?

  • Загальна оцінка виконаної роботи.

  • Відмітити кращі роботи, прояв ініціативи, оригінальність ідей;

  • Виставлення і мотивація оцінок.

VIII. Прибирання робочого місця

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись