Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Тарас Шевченко – талановитий письменник України

Українська література

Для кого: 9 Клас

10.09.2019

639

2

0

Опис документу:
У кожного народу є талановиті митці, письменники, поети. Саме вони прославляють свою країну, звеличують її серед інших націй світу. 9 березня 1814 року у родині простих селян-кріпаків народився Тарас Шевченко, якого вважають основоположником української літературної мови. Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашу літературу та культуру. Це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати та творити.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тарас Шевченко – талановитий письменник України

У кожного народу є талановиті митці, письменники, поети. Саме вони прославляють свою країну, звеличують її серед інших націй світу. 9 березня 1814 року у родині простих селян-кріпаків народився Тарас Шевченко, якого вважають основоположником української літературної мови.

Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашу літературу та культуру. Це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати та творити.

Шевченко змусив світ не лише почути красу української літератури, а й пройнятись повагою до неї, до українського народу, оскільки довгі роки українців не сприймали як самодостатню націю з власною богатою мовою та історією, але йому вдалося зламати цей стереотип. "...Так сміються ж з України стороннії люди! Не смійтеся, чужі люде! Церков-домовина розвалиться... і з-під неї встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить, і помоляться на волі невольничі діти!" ("Великий льох")

Найбільш відомою книгою Шевченка є «Кобзар», де зібрані вірші перекладені багатьма мовами світу. Це збірка поетичних творів, яка дійсно шанобливо вважається багатьма українцями «святинею». До неї увійшли вісім творів: « Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Тарасова ніч». Вже самою назвою автор засвідчив, що він виступає співцем народних мас.

Його ім'я відоме за межами нашої країни. У світі встановлено аж 1384 пам'ятники Шевченку. З них в Україні – 1256. Інші монументи прикрашають міста в Бразилії, Китаї та Америці.

Перебуваючи у членстві Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченко висував ідеї автономного статусу України та інших слов'янських держав, і столицею такої багатонаціональної держави він бачив місто Київ.

Тарас Шевченко був дуже різносторонньою особистістю. Незважаючи на свої національні та патріотичні переконання, серед його друзів були і росіяни.

Крім тяги до письменництва, він володів багатьма іншими талантами, одним із яких було малювання. Вже пройшло багато років і його творчість стала частиною сучасного українського народу. Багато його цитат стали народними, а люди, перечитуючи твори, знаходять в них новий прихований сенс.

З самого дитинства він зіткнувся з усіма негараздами, спочатку втратив матір, потім батька. Будучи сильною людиною він не скоряється обставинам, а навпаки, починає боротися. Виступає борцем за права, свободи та справедливість в складних умовах, а саме в умовах кріпацтва.

Життя кобзаря можна вважати справжнім подвигом у літературі, бо він віддав усі сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив шлях у майбутнє.

Його з впевненістю можна назвати ідеалом української нації. Пишатися, що така Велика Людина була і завжди буде яскравим представником українського народу, української літератури, українського мистецтва.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.