Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Тарас Григорович Шевченко – гордість України

Українська література

Для кого: 10 Клас

10.09.2019

407

3

0

Опис документу:
Тарас Григорович Шевченко – гордість України. Це найвідоміший письменник української літератури, якого знають у всьому світі. Він письменник, художник та політичний діяч в одній особі. Для всього українського народу – це велика і могутня людина, творець і основоположник нової української літератури.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тарас Григорович Шевченко – гордість України

Тарас Григорович Шевченко – гордість України. Це найвідоміший письменник української літератури, якого знають у всьому світі. Він письменник, художник та політичний діяч в одній особі. Для всього українського народу – це велика і могутня людина, творець і основоположник нової української літератури. Він посідає почесне місце в наших серцях. Ми з великою повагою ставимося до нього та його творчості. А його неперевершені вірші майже всі знають напам’ять. Творчість Т. Г. Шевченка – оригінальна, неперевершена та неповторна. Він був великим патріотом своєї країни і закликав до цього інших:

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В останню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

Моє знайомство з Т.Г.Шевченком та його творчістю почалося в школі. Він був для мене якоюсь таємницею, яку хотілось якомога швидше розпізнати. Його творчість одразу мене зачарувала. Я по декілька разів перечитувала вірші і твори, і знала напам’ять його біографію. Я досі здивована, з того, якою була ця людина, наскільки він сильний і непохитний, адже шлях, який пройшов Великий Кобзар не легкий. Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року у селі Моринці в закріпаченій селянській родині і рано залишився сиротою. Малий Тарас деякий час жив у дядька Павла, який став опікуном сиріт. Із ранніх років він цікавився народною творчість, у дяків навчився читати і писати, рано виявився у хлопця хист і до малювання. До 1838 року він був кріпаком, до поки Жуковський і Брюллов не викупили його.

У квітні Т. Шевченко вступає до Кирило-Мефодіївського братства. У 1840 році Тарас Шевченко надрукував поетичну збірку «Кобзар». До неї увійшло 8 поезій: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Саме після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати Кобзарем. 5 квітня 1845 року його заарештували та відправили до Петербурга й ув’язнили в казематі. У квітні 1850 – вдруге заарештовано, і лише у серпні 1857 року поета було звільнено з заслання. 10 березня 1861 року Україна втратила одного з найталановитіших своїх синів. Смерть Тараса Шевченка застала в Петербурзі, далеко від рідної Землі. Похований був на смоленському кладовищі. Та згодом, як і було вказано нам в заповіті, прах Шевченка був перевезений в Україну, на Тарасову гору. Там, як і просив поет «Було видно, було чути, як реве ревучий». Незважаючи на всі труднощі, які перебували на його шляху він все одно займався улюбленою справою.

Тарас Шевченко протягом сторіч залишається для українців прикладом талановитої і сильної людини, його заклики є надзвичайно мудрими і життєдайними. Його життям і творчістю надихалося чимало відомих культурних і громадських діячів, письменників. Серед них: Марко Вовчок, Леся Українка, Олександр Галич, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Григорій Костюк та інші. Його твори залишили вагомий внесок у їх творчість. Для них творчість Шевченка розкривали багатство українського народу, дозволяли по-новому осмислити його минуле й теперішнє, були духовною основою формування нації. Тарас Григорович Шевченко – приклад не лише для відомих діячів, а й для звичайних людей, котрі вихваляють творчість цього письменника. Весь народ прислуховується до слів Т. Шевченка, вважаючи їх життєдайними.

Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив ті думки та настрої, які були важливими в житті українців його часу. Він зображував проблеми і теми, які до нього ще не наважувалися порушити в українській літературі. Коли читаєш його твори, то повністю занурюєшся в той час, який пропонує тобі письменник. Час, коли засуджуються мати-одиначки, час, коли закликають до визволення трудящих мас і час, коли Т. Шевченко прагне викликати інтерес земляків до героїчного минулого рідного краю. Шевченко був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та обдарованим митцем. Творчість Шевченка поділяється на чотири етапи: рання творчість, період «Трьох літ», період заслання та творчість останніх років життя. Упродовж першого періоду літературної діяльності (1837−1843) Шевченко написав багато високохудожніх поетичних творів. По-новому звучать мотиви революційної боротьби у творах Шевченка періоду «Трьох літ» (1843–1845).

Цикл «В казематі», написаний навесні 1847-го в умовах ув'язнення і допитів у Петербурзі, відзначається глибоким ідейним змістом і високою художньою майстерністю. Він відкриває один із найважчих періодів у житті й творчості Шевченка — час арешту й заслання (1847−1857). Десятирічне заслання вимучило Шевченка фізично, але не зламало його морально. Після повернення поета на волю починається останній етап його творчості (1857−1861). Свій останній поетичний твір, вірш «Чи не покинуть нам, небого», Шевченко закінчив за десять днів до смерті. Т.Г.Шевченко – це уособлення людини, яка на своєму прикладі доводить, що не дивлячись ні нащо можна здійснити свою мрію і стати великим письменником.

Час йде невпинно, але творчість видатного українського письменника стоїть на вершині нашої літератури. Для всієї української нації Т.Г.Шевченко є ідеалом.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.