і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • : Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.

: Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема : Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.

Мета : Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення.

Обладнання: таблиця «Додавання і віднімання числа 4»; предметні малюнки; картки для роботи в парах; малюнки із зображенням тварин(заєць, їжак, сова, ведмідь, вовк, лисиця); набір цифр; дидактичний матеріал.

Хід уроку.

І. Діти, у нас на уроці гості! Привітайтесь!

Сядьте зручно, посміхніться,

І на мене подивіться

Зробимо в науку крок,

Починаємо урок!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

До нас на урок завітали звірята з лісової школи. Вони принесли для нас завдання. Якщо успішно виконаємо – отримаємо від них подарунки.

ІІІ. Актуалізація знань.

Опитування:

  • Хто навчається в лісовій школі?

  • Що їх об’єднує?( вушка, хвостики, живуть у лісі, самі собі добувають їжу)

  • Що таке множина? (об’єднання предметів за якоюсь ознакою)

  • Чи можна учнів лісової школи назвати множиною?

  • Чи може множина збільшуватись чи зменшуватись?

  • Наведіть приклади множини?(тюльпани, дерева, учні)

  1. Довгі вуха, куций хвіст

Невеличкий він на зріст

На городі побував –

Нам капусту пожував

(зайчик)

Робота біля дошки.

8+1 3+4 6+1 8–1 10–8

4+4 2+7 10–3 6+2 (із зайчиками)

  1. Цілий день працюю в гаї,

Діловито цвях б’ю.

Я не цвяхи забиваю,

Я комашок дістаю.

Математичний диктант.

  • Попереднє до 5 4

  • Наступне за 7 8

  • Між 8 і 10 9

  • Найменше натуральне 1

  • Сума чисел 2+3 5

  • Різниця чисел 10–2 8

Продовжимо урок без зупинки

Каліграфічною хвилинкою.

  1. Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і не злий.

Весь із тонких голочок.

Як зветься він?

(їжачок)

Весела задача

Ох, було ж нас мороки.

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало.

Скільки разом пташок стало?

Ось 4 жартівливо, 4 4 4 4 4

Вигинає лікоть вліво

ІV. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади, додаючи і віднімаючи 4. А також розв’яжемо цікаві задачі.

  1. Повторення складу 4. 4

4 = 3 + 1

4 = 1 + 3

  1. Робота з геометричними матеріалом.

Фізкульт хвилинка( про сонечко)

  • Що означає +1 (наступне)

  • Що означає – 1 (попереднє)

  • Що означає «збільшити на 2»

  • Що означає «зменшити на 3»

  • Що означає «збільшити на 3; зменшити на 3»

  • Що означає збільшити на 4.

  1. Робота з підручником.(Рівкінд Ф.М, Оляницька Л.В.)

(с. 67) – хором.

  1. По полю гасає,

Овечок хапає та

всіх лякає?

(вовк)

  1. Колективне розв’язування прикладів.

Не стулить і мить очей,

Вночі полює на мишок,

Зате удень відпочива.

Ні, це не кішка, це …(сова)

4+4= 1+4= 9–4=

2+4= 7–2= 10–4=

3+4= 5–4= 6+4=

пальчикова гімнастика

  1. Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає.

Задача

На столі лежало 5 книг, поклали ще 4. Скільки книг стало?

Було – 5 к.

Поклали – 4 к.

Стало – ?

Було – 8 апельсинів

З’їли – 4 апельсини

Залишилось – ?

V. Узагальнення знань.

  1. Є в зайчихи 5 малят,

Неслухняних зайчат, 5–3=2

На обід їх мама жде.

Три прийшли, а скільки йде?

  1. Горобець і три синиці он летять до годівниці. 1+3=4

Скільки птахів, підкажіть будуть вдячні за обід.

VІ. Підсумок уроку.

  • Ось і пролунав дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу, по заслузі,

Щиро дякую Вам друзі!

  • Чиє завдання було найлегшим?

  • А найцікавішим?

  • Подарунки!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета : Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення.
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    88
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    KX807924
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання