Таблиця сюжетно-рольових ігор для дошкільників

Опис документу:
Для дошкільнят чи ненайкращим заняттям будуть сюжетно-рольові ігри, де вони зможуть розширити уявлення про взаємини дорослих, виявити повагу до праці людини. Дитина фантазує перевтілюючись у призначену роли, виявляє творчий потенціал у спілкувані з дорослими. В картотеці систематизовано сюжетно-рольові та театралізовані ігри за віком дитин. Цікавий зміст гри "У лікарні" та "Кішка" сприяє розвитку дружніх почутів, обеднає дітей, спияє розвитку особистісних якостей малят.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сюжетно-рольова гра – образна гра за певним задумом дітей, що розкривається через відповідні події (сюжет) і розігрування ролей. Різноманітність сюжету залежить від маштабу і глибини пізнання дітей навколишнього світу.

Таблиця сюжетно-рольових ігор


Вікова група

Методичні прийоми і тривалість

Орієнтовна тематика

Перша молодша

 

Рольова парна взаємодія: вихователь в якості партнера по грі розвиває здібності дитини, виконує «провідну» роль. А потім пропоную комусь із дітей взяти на себе ту чи іншу роль. 10-15 хв.

 

Побутові сюжети: «Дім», «Сім'я», «Малюк і матуся», «Сімейне частування, чаювання», «Виставка тварин» (з плюшевими іграшками), «Обід для ляльок», “Лялька захворіла, поклади спати

 

Професії людей: «Магазин», «Пошта», «Водій і пасажир»,”Потяг”, «Будівельники», «В перукарні».

Друга молодша

 

 

 

 

 

 

Рольовий діалог:

 

з вихователем;

 

з одногрупником. 15-20хв.

 

Побутові: «День народження», «Свято в колі сім'ї», «Одягнемо ляльку на прогулянку», «Зоопарк» (з іграшками або масками тварин).

 

Ділові: «На прийомі у лікаря», «Лікарня для ляльок», «Повар», «Магазин іграшок», “Дитячий садок”,“Шофери”,«Листоноша».

 

На теми літературних творів: сюжети народних казок «Рукавичка», «Лисиця і заєць», «Теремок», «Колобок», “Коза –дереза”, «Ріпка».

Середня

 

 

Побудова гри грунтується на вмінні змінювати роль дитини під час однієї гри:

  Ігри в невеликих підгрупах.

40-45хв.

 

Побутові: «Я і моя родина», «Мамине свято», «Велике прання», «Генеральне прибирання», «Банний день» (з ляльками), «На городі».

 

Ділові: «Водії вантажівок»,”Поліція,Льотчики”,km «У магазині», «Будівництво» (будинки, мости, вежі, фортеці), «Швидка медична допомога», «В аптеці», «Ветеринарна лікарня», «Моряки і рибалки», «У цирку».

 

Літературні: «Лисичка сестричка і вовчик братик», «Кривенька качечка», «Івасик Телесик».

 

Героїчно-патріотичні: «Пожежні».

Старша

                   

 

Збагачують гру новим змістом. Згадування, придумування. Імпровізують під час гри.

60хв. (кілька годин і навіть днів).

Побутові: «Переїзд в нову квартиру»\«Новосілля», «Правила дорожнього руху».

 

Ділові: «У дитячому садку» (ляльки замінюють вихованців, діти виконують професійні ролі - вихователь, завідуюча, нянечка, завгосп і ін.), «Процедурний кабінет» / «травмпункт», «В ощадній касі» / «Банк», «Дизайнерська студія», «Автосервіс», «Модне ательє »,«Фотосалон»,« Салон краси»/«Студія манікюру »,« Бібліотека»,” Школа”, “Супермаркет”.

 

Літературні: «Троє поросят», «Царівна-жаба», “ Яйце-райце”, «Котигорошко», “Пан Коцький.

 

Героїчно-патріотичні: «Рятувальники», «Прикордонні», «Оборона фортеці», «Запуск супутника».

 

Конспект сюжетно-рольової гри

Молодший вік (молодша група)

У ЛІКАРНІ”

МЕТА: Ознайомити дітей з діяльністю лікаря, закріпити назви медичних інструментів, навчати реалізації ігрового задуму.

ІГРОВИЙ МАТЕРІАЛ: фотографії, ілюстрації, картини, ляльки, іграшки-тварини, будівельні матеріали, халат і шапочка лікаря, набір медичних інструментів.

ПІДГОТОВКА ДО ГРИ: екскурсія в аптеку та медичний кабінет дитячого садочка, ігри-заняття Лялька захворіла,Лісова лікарня.

ІГРОВІ РОЛІ: лікар, медсестра, мама, тато.

ХІД ГРИ

Уранці вихователь звертаю увагу дітей на те, що лялька довго непрокидається, і діти припускають, що вона, мабуть, захворіла. Вони викликають лікаря або медсестру дитячого садочка. Лікар оглядає хвору, ставить діагноз.

Л і к а р. Лялька застудилася, її необхідно покласти в лікарню. Спочатку зміряємо температуру! Подайте, будь-ласка, термометр. Температура 38 градусів цельсія. Світланка хвора! Слід подивитися горло. Горло червоне. Звісно, вона застудилася.

Лікар, написавши свій висновок, просить вихователя віднести ляльку в лікарню(медичний кабінет).

Через декілька днів вихователь повідомляє дітям, що лялька вже “видужує” і завтра її випишуть. Можна запропонувати дітям підготувати все необхідне для зустрічі ляльки. Діти змінюють білизну на ліжку, готують нічну сорочку, на тумбочці біля ліжка ставлять чашку для води. Ляльку “виписують” із “лікарні”, медсестра ще кілька разів навідується до дітей, показує, як потрібно доглядати за лялькою, не дозволяти їй пити холодну воду і ходити босоніж, а наполягає, на тому, що її необхідно тепло одягати на прогулянку.

Наступного разу, під час проведення гри вихователь запитує дітей, хто хоче бути лікарем або медсестрою. Охочій дитині вихователь надягає білий халатик, шапочку і пропонує полікуватихворого ведмедика. Вихователь повинен давати можливість дітям виявляти ініціативу і творчість у грі, надає дитині допомогу тільки тоді, якщо виникають певні труднощі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ГРИ

Під час проведення цієї гри вихователь може запросити в гості до малюків старших дітей. Старшим дітям вихователь пояснює мету їх приходу. Старші діти спочатку виконують роль лікаря та медсестри. Спільні ігри молодших і старших дітей є безпосередніми, ніж ігри з вихователем.

Після завершення гри старша дитина спонукає малюка спробувати бути лікарем. Спочатку старша дитина , показуючи на медичні інструменти, бере кожний по черзі та запитує малюка,що це таке та для чого воно потрібне? Після цього бере зайчика і приходить на прийом до маленького лікаря. Під час гри, коли у малюка виникають труднощі, діти можуть на якийсь час мінятися ролями.

Також, граючи з іграшками-тваринами, діти можуть розвивати сюжети Лісова лікарня.

* * *

Конспект сюжетно-рольової гри

КІШКА

МЕТА: розвивати у дітей здатність прийняти на себе роль тварини.

ІГРОВИЙ МАТЕРІАЛ: предмети-замінники, іграшки.

ПІДГОТОВКА ДО ГРИ: ознайомлення із зовнішнім виглядом кішки за картинками, ілюстраціями, читання віршів і розповідей про кішку і кошенят.

ІГРОВІ РОЛІ: кішка, кошенята.

ХІД ГРИ

Вихователь може розпочати гру з появи кошеняти в групі.

В и х о в а т е л ь. Діти хто це до нас завітав? Та це ж маленьке кошенятко, яке загубило маму. Не плач, любе кошенятко! Я твоя матуся. Я кішка. У мене пухнаста шерсть і мякі лапки (показує дітям). У мене довгий хвіст і маленькі вушка. Я люблю пити молочко, їсти сметану, обожнюю ловити мишок. Найбільше я люблю грати з клубочками з ниток або з м 'ячиком. Закотився м'ячик під стілець, а я його дістаю лапкою. І ще… Я люблю грати зі своїми дітками. Мені подобається, коли мене пестять. Моєму маленькому синочку нізким гратися. Ось були б у нього друзі-кошенята, вони б гралися разом, лазили б по драбинках, бігали за м 'ячами. Хто хоче бути моїми кошенятами?

Коли діти увійдуть в образ кошенят, вихователь пропонує: Кошенята, покажіть ваші вушка. А хвостики у вас є? А що ви любите їсти? Як ви любите грати? Як ви нявчите?

Потім вихователь пригощає кошенят молочком, використовуючи вигадані чашки(долоньки разом), примовляє: Цьому кошеняті налила, і цьому налила, і це кошення не забула.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ГРИ

Далі вихователь може продовжити гру у різних напрямах (залежно від його творчості), але тільки за умови , що цього хочуть діти, що у них зберігся інтерес до гри.

Завершити гру можна так. Вихователь говорить, що мамі кішці потрібно йти на роботу, а кошенята можуть погратися самостійно або зайнятися будь-якими справами.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.