Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Інтегроване заняття з пріоритетом художньо-мовленнєвих
завдань у молодшій групі
Тема: Засніжена ялинка.
Програмовий зміст: формувати у дітей вміння орієнтуватись на площині аркуша (малювати на всій площині аркуша), малювати пальчиками, розрізняти кольори ( білий, синій, зелений); порівнювати пейзажні картини; давати відповіді на питання; збагачувати словник дітей прикметниками, іменниками, новими словами: снігопад, засніжена; уточнювати знання дітей про зимові явища природи, помічати її красу; формувати художньо-творчі здібності засобами нетрадиційного малювання; розвивати мислення, пам'ять, увагу, дрібну моторику пальців; виховувати цікавість до навколишнього світу.
Матеріал: ½ аркуша паперу зафарбованого у синій колір, гуашева фарба біла, серветки, картини зимового пейзажу, ялинка рукавичка, ялинка штучна, вата.
Хід заняття
Вітання (діти стають у коло тримаючись за руки).
Сонечко засяяло:
Добрий день! – промовило.
Пташка за віконечком:
- Добрий день! – цвірінькнула.
Діточки в садочку:
Добрий день - сказали.
І веселі дітлахи
До пригод готові всі!
Сюрпризний момент ( ялинка-рукавичка).
- Діти, погляньте, хто до нас завітав у гості? (ялинка)
- Яка вона? (зелена, висока, струнка, красива, колюча…)
Вона хоче запросити нас до зимового лісу, але незвичайного, а намальованого художниками.
Бесіда: «Пора року – зима» (діти переходять на килимок і сідають на подушечки).
- На вулиці зараз яка пора року?( зима). З приходом зими стає холодно, морозно, падає сніг але дуже гарно. Погляньте, як прикрашений ліс (розгляд картин).
Що ви бачите на картині? Що лежить на верхівках дерев? Яким кольором намалював художник сніг? Яка частина доби зображена?
А на цій картині який колір неба зобразив художник? Яка це частина доби?
А, який настрій на цій картині: сумний чи веселий? Що за краплинки зобразив художник? (сніг)
Мовленнєва гра «Сніг який?» (білий, легкий, пухнастий, красивий, мокрий, холодний).
Коли сніг падає, він накриває все білим килимом. Давайте і ми з ялинкою погуляємо по сніжку.
Фізкультхвилинка.
По засніженій доріжці - гуп-гуп, гуп-гуп
Ми з малятами крокуємо - туп-туп, туп-туп.
Наберемо в руки снігу - скрип-скрип, скрип-скрип
Розпочнемо гру у сніжки - вжик-вжик, вжик-вжик.
Д/г «Якого кольору?»
- Діти, а ялинка хоче з вами пограти у гру «Якого кольору». Якщо сніг буде густо падати тобі, Соню, на шапочку, якого кольору вона стане? (білого);
на черевички? (білого);
на доріжку (білого);
на дахи будинків? (білого);
на ялинку? (білого).
- Ялинко, а діти сьогодні будуть прикрашати ялиночки білим, пухнастим снігом. Ти хочеш побачити? Працювати ми будемо пальчиками і виконаємо зараз пальчикову вправу.
Пальчикова вправа.
Сипле хмарка сніг біленький
І лягає він тихенько
На дерева, на кущі,
На будинки, на людей…
Пада, пада сніг тихенько
Навіть зайчик став біленький.
- Молодці! А зараз переходимо до нашої художньої студії. (Діти сідають за столи)
- Погляньте, що у вас зображено на папері? (ялинка). Якщо зараз зима, то чого ж не вистачає? (снігу). Я пропоную вам перетворитися на художників і прикрасити ялиночки білим сніжком. А наша гостя, Ялиночка, буде спостерігати за вашою роботою.
(Вихователь пояснює техніку малювання пальчиком).
(Самостійна робота дітей у художній студії)
- Діти, коли сніг падає густо, таке явище природи називають снігопад.
- Діти, що ви зараз малювали? (сніг).
- Як називають явище, коли сніг падає густо? (снігопад). Погляньте, якими засніженими стали ваші ялинки, як на полотнах справжніх художників.
- Якими стали ялинки? (засніженими).
- Діти, Ялиночка запрошує вас поглянути на ось цю ялинку(посеред кімнати стоїть ялинка) та прикрасити її сніжком. Але в нас сніжок незвичайний. Тож допоможіть мені засніжити ялинку. (Діти беруть шматочки вати і прикрашають ялинку).
- Ви справжні художники! Тепер і моя ялинка стала засніженою, навіть, закортіло поводити хоровод кругом ялинки.
Хоровод.
У ранковім лісі
Ялинковий сміх.
На зелений колір
Випав білий сніг.
Ха - ха - ха, хо – хо- хо
Випав білий сніг.
Падають сніжинки
Прямо на голки.
Шиють з них ялинки
Білі кожушки.
Ха - ха - ха, хо – хо- хо
Білі кожушки.
- Дякую вам за чудову роботу. І тобі, Ялинко, ми теж дякуємо! Приходь до нас у гості ми будемо тобі раді. Ялинка повертається до свого казкового лісу.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»