Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Свято троянди "Царівна квітів"

Виховна робота

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас

23.03.2020

565

2

0

Опис документу:
Сценарій пропонується для учнів середніх класів. У ньому зібрана найцікавіша інформація про найпрекраснішу квітку у світі. Оспівана поетами, увіковічнена художниками, троянда бентежить уяву і наших сучасників. До традційного заходу у школі, як то виставка квітів, ми додали чудове свято, і ділимося з читачами своїм методичним досягненням. Свято вдалося неповторним. Лариса Міхєєва, педагог-органзатор Буринської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 СУмської області.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Буринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3

Буринської міської ради Сумської області

Авторська розробка

Педагог – організатор

МІХЄЄВА Лариса Іллівна

БУРИНЬ – 2019

Умовна помітка : * текст відповідає слайду презентації «Царівна квітів»

Дійові особи : ведуча Чорна троянда Оповідач

ведуча Біла троянда Репортер

Снігова королева Квітникарка

Кай Герда

Запис № 1 «Фанфари свята»

Організатор: Щороку ми проводимо тиждень квітів у школі. В рамках цього тижня традиційними стали:

  • огляд клумб* 1 місце, *2 місце, *3 місце,

  • огляд озеленення класних кімнат * 1 місце, *2 місце, *3 місце,

  • виставка квітів* 1 місце, *2 місце, *3 місце.

Цього року було вирішено змінити ідею заходу і провести його у розширеному форматі. До виставки букетів ми додали *свято, і присвятили його квітці – красуні, дивовижному створінню природи – троянді.

Організатор : *Запрошую на свято Флору , богиню рослинного світу.

Запис № 2 «Повільна»

Заходить дівчина у зеленому вбранні

Флора : Вітаю всіх присутніх я на святі,

Зустріть богиню Флору діти раді.

Я за увагу щиро дякую всім вам,

І розповім найцікавіше школярам.

*Троянда – квітка , яка полонила весь світ. Вона з’явилася на Землі набагато раніше людей, приблизно за 34 мільйони років. *Троянда - рід і культурна форма рослин роду Роза родини розових. *Рослини зазвичай мають форму куща *або ліани до 2 метрів заввишки. *Троянда має 32 пелюстки, звідси назва роза вітрів. Відомо близько 14 000 сортів.

*Троянда або роза — це збірна назва різних видів рослини родини розових, назва якого латинською звучить як Rosa. *Троянди різноманітні і всі без винятку красиві - *як екзотичні, *так і прості.

*Можна багато говорити про троянду, та побачити її, вдихнути ніжний аромат , помилуватися божественною красою квітки – це насолода, яку може дозволити собі кожен сучасник.

Організатор: Слушна думка. Час запросити на свято найкрасивіші квіти у природі. Зустрічайте - * Біла та *Чорна троянди, ведучі нашого свята.

Запис № 3 «Нежная роза, нежная»

Заходять Біла та Чорна троянди.

Біла троянда : * У чудову вересневу днину

Свою представимо родину.

*Хоч колюча вона в нас ,

Та люблять люди всюди нас.

Чорна троянда: * Моя сестриця сніжно біла,

Вона чарівна, ніжна, мила.

*У неї є природній шарм,

До душі він, друзі, вам.

Біла троянда : *Молодшу маю я сестру,

Чорняву, гарну і струнку,

*Як темна нічка виглядає,

Всіх ароматом спокушає.

Чорна троянда: *Ми дві царівни у Природи,

Нема чарівнішої вроди,

* що Флора нам подарувала,

Стати царівнами бажала.

Біла троянда : * Ми квітнемо усім на вроду,

Красу свою у нагороду

*Шанувальникам вручаєм,

А про запас колючки маєм.

Чорна троянда: * До вас прийшли на свято квітів,

Щоб ви найкращу квітку в світі

*прославили в рідній країні

* Плекали в школі та *в родині.

Флора : Вам дякуємо, троянди милі,

Що ви у всій красі і силі,

* Прийшли на трояндове свято,

Яке розпочали ми радо.

Милі троянди, що цікавенького розкажете про свою родину школярам ?

Біла троянда : Серед троянд зросли і тільки про троянди все знаємо.

Чорна троянда: *Найперше, що варто довідатися учням, це легенду про народження троянди .

Біла троянда : *Троянда – царівна квітів. *Антична міфологія пов’язує появу троянди з народженням богині кохання Афродіти. *Троянда утворилася із білосніжної піни, що покривала тіло Афродити, коли богиня краси вийшла з моря. *Побачивши на ній прекрасну квітку, боги оббризкали її нектаром безсмертя , котрий надав троянді дивовижного запаху.

Чорна троянда : *Біла троянда стала символом чистоти і цнотливості. *Дівчата – жриці Афродіти прикрашали нею вівтар у храмі богині, вирощували квітку поруч в саду. *Троянда залишалася білою до жахливої звістки про смерть Адоніса , коханого Афродіти.

Біла троянда: *У невтішному горі бігла Афродіта до гори, де лежав мертвий коханий, не звертаючи уваги на гострі колючки, котрі закривавили її ноги. *Кілька крапель її божественної крові потрапили на білі троянди. *І з того часу вони перетворилися на яскраво – червоні квіти .

Флора : * Всім прекрасна троянда – і кольорами, і формою, і ніжним ароматом. Усе в ній гармонійне, та…

Біла троянда : Та – що ?

Чорна троянда: Щось – не так?

Флора : Має троянда одну прикру деталь.

Біла троянда : Не може бути!

Чорна троянда : У троянді – усе досконале!

Флора : *А колючки ? Хіба це гарно ?

Біла троянда : Ми народжені для краси.

Чорна троянда : А краса має себе захищати.

Флора : Важко не погодитися, та все ж – як неприємно колоти руки колючками.

Біла троянда : Колоти руки – не обов’язково. *Вам варто лише звернутися до флористів.

Чорна троянда : *Флористи – це дизайнери букетів, вони створять чудову композицію, *якою можна прикрасити оселю, або * букет у подарунок дорогій людині.

Флора : Троянда з давніх часів є улюбленицею людей. У різних країнах її шанували і возвеличували. *Милі донечки, розкажіть про культ троянди учасникам свята.

Біла троянда : *Батьківщиною троянди є Персія , нині це Іран, *звідки вона потрапила до Греції. *У Греції плели вінки із троянд. *Це вважалося почесним заняттям. Вінки розкуповувалися у великих кількостях. *Вінок троянд одягали гості на званих обідах. *Пелюстками троянд встеляли дорогу воїнам-переможцям. *Гонець приносив радісну звістку із вінком троянд у руках. * Трояндами прикрашали храми, *статуї, *житло.

Чорна троянда : *Стародавньому Римі перейняли у греків поклоніння рослині. *У Римі троянду шанували як символ моральності. * Вона вважалася уособленням мужності: воїни одягали на голову вінки з троянд, щоб позбутися страху перед битвою; *вінками з троянд нагороджували видатних діячів .

Біла троянда : * Сади імператорів вражали своєю розкішшю, і найпершою в садах була троянда. *Римляни присвячували троянду богині краси і кохання Венері. Навесні влаштовували свято розалій. *У будинках вивішували гілку троянди і все, що проголошували під нею, було таємницею. Відтоді існує вислів «Сказати під трояндою», тобто розповісти щось таємне.

Чорна троянда : *Культ троянди в давньому Римі перевершив усе можливе. *Щоб приворожити коханих, дівчата наносили трояндовий аромат, *купалися у трояндовій воді. *Гладіатори змащувалися трояндовою олією, щоб бути непереможними. *У Колізеї трояндовим дощем вітали переможців і прикрашали їх вінками із квітів.

Біла троянда : *Щоб задовольнити попит на квіти, у передмісті Риму на місці хлібних посівів вирощували плантації троянд, *а на його вулицях було стільки цих квітів, що від їх аромату у незвичних людей траплялася непритомність.

Чорна троянда : *Великою любов'ю користувалася троянда у Франції. Тут квітку високо шанували, що розводити її дозволялося не кожному. *І той, хто отримував цей привілей, зобов'язувався щорічно доставляти міській раді в день Благовіщення три вінки, а в день Вознесіння – кошик з трояндами.

Біла троянда : *Із пелюсток троянд готували дорогоцінну трояндову воду, котра додавалася майже в усі святкові страви.

Чорна троянда : *Модним було носити на голові вінок із троянд, який називався шапель, від нього пізніше утворилася назва – шапка. *Започаткувала носіння шапель дружина Наполеона імператриця Жозефіна .

Біла троянда : У Франції існувало свято, під час якого троянди дарували скромним і розумним дівчатам. *Воно мало назву День троянди і проводилося у серпні на честь святої Розе де Ліма. Дівчата та жінки з іменами Роза, Розмарі, Розалінда, Розалія, Розалі відзначали свої іменини, а юнаки та чоловіки дарували подарунки, пов’язані з трояндами. *На святі обиралася королева Троянд.

Чорна троянда : *Цариця квітів швидко у Англії стала загальною улюбленицею. *Спочатку актори носили живу троянду на черевиках, *а згодом всі модники стали прикріплювати троянду то на одяг, *то носити за вухом. *З живою трояндою за вухом з'являлася і сама королева Англії Єлизавета. *Певний час таке зображення її карбували на срібних монетах.

Біла троянда : *Але не завжди троянда була символом миру. У Англії в 15 столітті вона стала символом двох ворогуючих кланів Ланкастерів та Йорків , які боролися за королівський престол. *Кровопролитна війна між ними набула назви війни білої та червоної троянд і тривала понад 30 років.

Чорна троянда : *У Болгарії троянда вважається символом благополуччя. *Болгари говорили, що троянда – провісниця щастя. *У Казанликській долині болгари вирощували різні сорти троянд. *У травні в долині троянд настає свято Розабір . * Рано-вранці, поки з пелюсток ще не впала роса, юнаки і дівчата виходять на безмежне поле і починають священнодійство – збирання пелюсток. *Урожай складає десятки тисяч тонн, *із пелюсток виготовляють трояндову олію, яка цінується на вагу золота.

Біла троянда : *До Росії троянда потрапила у 17 століття. *ЇЇ привезли із Німеччини в дарунок царю Петру І. *Довгий час троянда прикрашала царські сади та садиби багатих людей. Тривалий час вона не була доступна простим людям, тому і народних казках та легендах не згадується.

Біла троянда : * Відомий петровский вельможа, перший російський канцлер граф Гаврила Головкін був шанувальником троянд. *У його підмосковному маєтку він розвів трояндовий сад і для догляду за ним виписав з Англії садівника. На допомогу йому було дано кілька кріпаків. *Один з них невдовзі домігся такого успіху в догляді за трояндами, що перевищив англійця. Граф був у захопленні і відпустив його з усією сім'єю на волю, наказавши іменуватися Розановым.

Чорна троянда : У сучасній Україні велику колекцію троянд зібрано в *Нікітському й *Одеському ботанічних садах та в *Ботанічному саду Академії наук, що в Києві.

Організатор : Красуня троянда оспівана у поезії, прозі, піснях. *Про троянди, які єднають дитячі серця , розповів у казці «Снігова королева» німецький казкар Ганс Христиан Андерсен.

* Г.Х. Андерсена «Снігова королева»

Запис № 4 «Лірична мелодія»

Оповідач : *У великому місті жило двоє маленьких дітей. *Хлопчика звали Кай, дівчинку Герда. Їхні батьки жили в двох суміжних будинках, мали великі дерев’яні ящики, і в них росла зелень для страв та кущики троянд. *Хлопчик і дівчинка ходили один до одного в гості по даху і сиділи на маленькій лавочці під трояндами.

Закрити екран

Кай і Герда розмовляють з різних сторін.

Посередині лавка, два горщика троянд.

Кай : Гердо, доброго ранку !

Герда : Доброго ранку, Кай.

Кай : Ходімо на вулицю .

Герда : Ходімо до троянд. Подивимося, як вони за ніч розквітли.

Діти виходять до троянд

Герда : Поглянь, як розквітла біла троянда !

Кай : Червона теж красива.

Герда : Вони красуні!

Кай : Гарні квіти.

Герда : Я чула, що троянда – це квітка закоханих.

Кай : Кохання – це для дорослих.

Кай киває рукою. Діти повертаються один до одного.

Герда : А ми можемо пообіцяти один одному, що коли виростимо, то будемо любити один одного як брат і сестра.

Кай : А таке кохання буває?

Герда : Мабуть.

Кай : Я згоден.

Кай подає руки Герді

Герда : Я теж.

Діти беруться за руки. Встають.

Герда : Будем піклуватися про троянди. Влітку їм було добре. А як взимку ?

Кай : Загинуть .

Герда : Заберемо їх у будинки, там перезимують.

Кай : Гаразд.

Діти беруть горщики з трояндами у руки.

Кай : Я буду приходити до тебе в гості з трояндою.

Герда : А потім – я до тебе з трояндою. Красуне моя, пішли до мене .

Кай : Царівно моя, я забираю тебе .

Діти виходять із трояндами.

Запис № 5 «Метелиця»

Відкрити екран

Оповідач : Узимку розваги дітей припинялися. *Одного дня надворі мела метелиця.

* Маленькі сніжинки, як бджілки, роїлися угорі.

Заходить Кай, ставить троянду на підлогу, розмовляє із Оповідачем.

Кай : А в сніжинок є своя Снігова Королева ?

Заходить Герда із трояндою, ставить поруч з червоною трояндою.

Оповідач: Є і в них ! *Королева літає там, де найгустіше сніжинок. Інколи ночами пролітає вулицями міста і заглядає у вікна. *От вони від того і вкриваються крижаними візерунками.

Закрити екран

Кай : Еге, це ми бачили!

Герда : А може Снігова Королева зайти сюди ?

Кай : Нехай спробує ! Я її посаджу у теплу піч, і вона розтане !

Діти сміються і кружляють по кімнаті.

Запис № 5 «Метелиця»

Відкрити екран

Оповідач: *За вікном літали сніжинки. *Одна сніжинка почала рости і стала молодою жінкою. Жінка була із сліпучої криги. *Вона заглянула у вікно .

Діти перелякано зупиняються.

Герда : Ой, хто це ! Невже Снігова Королева ?!

Кай закривав собою Герду.

*Королева зробила жест рукою, ніби сипнула щось в хлопчика.

Запис № 6 «Звук скла»

Кай : Мені щось кольнуло в серце і потрапило в око!

Закрити екран

Герда подивилася око.

Герда : Я думаю, вже випало!

Кай : Біль минув . Відчепись!

Кай відштовхує Герду.

Герда : Кай, що з тобою? (плаче)

Кай : Чого плачеш? Ти тепер негарна ! І ці троянди погані.

Кай кидає троянди на підлогу.

Герда : Кай! Що ти робиш ?!

Герда збирає квіти, пригортає до себе.

Кай : Плаксиве дівчисько, яка користь із цих квіточок ?

Герда розміщує дві троянди у одному горщику .

Кай йде, йому шлях перегороджує Снігова Королева.

Запис № 7 «Забудь»

Королева: Не поспішай, хлопчику! Сьогодні ти не потрапиш додому.

Кай : А хто мені заборонить ? Ти ?!

Королева: Взимку я все засипаю снігом. Коли ніч темним покривалом накриває вулиці, я розмальовую зимовими трояндами вікна у кожному будинку.

Кай : Зимові троянди ! Я згадав, де я тебе бачив. Ти зазирала в моє вікно. Ти – Снігова Королева.

Королева : Так, мій хлопчику. Я прийшла забрати тебе у снігове царство.

Герда забирає порожній горщик і виходить

Кай : Але Герда …

Кай оглядається .

Королева : Тобі потрібне це плаксиве дівчисько? Забудь про неї.

Запис № 7 «Забудь»

Кай : А наші троянди ?

Кай показує на троянди.

Королева : Забудь про живі квіти.

Запис № 7 «Забудь»

Королева : Я намалюю зимові троянди.

Кай : Зимові троянди.

Королева : Зимові троянди – це вічність, створена із криги. Ходімо, хлопчику. Ходімо за мною.

Королева забирає Кая.

Відкрити екран

Запис № 8 «Метелиця»

Оповідач : *Маленька Герда довго шукала шлях Снігової королеви. *У далекій Лапландії жінка збудувала замок, * в кімнатах якого було холодно, порожньо і пустинно. * Саме тут знайшла Герда змерзлого Кая.

Кай заходить і зупиняється перед дошкою зі слайдами.

Кай : Я повинен скласти слово Вічність. Як мені це зробити ? *Може, так? *Чи так?

Закрити екран

Заходить Герда .

Герда : Милий Кай! Нарешті я знайшла тебе!

Герда обіймає Кая .

Кай : Герда ! Де ж ти була так довго ?

Герда : Ходімо додому. Нас чекають троянди.

Кай : Живі троянди кохання.

Герда і Кай беруться за руки і йдуть до троянд.

Оповідач: Кай з Гердою вийшли з пустинного крижаного замку. Коли повернулися додому, вони помітили, що за цей час стали дорослими.

Герда і Кай стають на коліна перед горщиком із трояндами.

Відкрити екран

Оповідач: *А троянди цвіли і зігрівали їхні серця цвітом юнацького кохання.

Герда і Кай утворюють перед трояндами сердечко.

Запис № 9 Пісня про троянди

Флора : *Троянда поширена по всій землі. Залюбки її вирощували садівники минулих століть та нинішні садоводи. *До наших часів дійшли дивовижні трояндові історії.

Біла троянда : *Найстаршими трояндами, виростають донині на Землі, є троянди, що ростуть на стіні собору в місті Хільдесхайм (Німеччина). Перша згадка про них датується 815 роком.

Чорна троянда : Існує переказ про тисячолітній трояндовий кущ. *Король Людовік Благочестивый, полюючи взимку в Саксонії, загубив хрестик. Слуга знайшов хрестик на трояндовому кущі. Коли захотів зняти його, то кущ не пускав. За хрестиком вирушив сам Людовік.

Біла троянда : Перебуваючи на місці, він побачив на снігу величезну тінь , яка нагадувала форму собору, у верхній частині якого перебував кущ троянд. *Король наказав побудувати тут собор і зберегти чудовий кущ. Місце одержало назву Хільдесхайм, тобто великий сніг. *Кущ перетворився на величезний, має кілька метрів заввишки, існує і нині , покривається щорічно тисячами чудових троянд.

Чорна троянда : *Найбільшим трояндовим кущем є Леді Бенкс який росте із 1884 року. *Так шанобливо називають трояндовий кущ, який росте у місті Тумстоун штату Арізона в США. *Стовбур основи куща сягає в 4 метри, висота дорівнює 2 м 75 см. *Площа, яку займає троянда Леді Бенкс розкинулася на 740 кв.м. * У квітні кущ вкривається безліччю білих бутонів. У це важко повірити, але на кущі понад 200 тисяч троянд. *Кущ занесений до книги рекордів Гіннеса .

Біла троянда : *В ботанічному саду міста Клуж, що у Румунії, *був виведений сорт троянди з смарагдовим забарвленням пелюсток.

Чорна троянда : *В Ірані в саду палацу Негаристан *росте унікальна троянда эглантерія, висота якої досягає 6 м, а стовбур - 70 см.

Флора : *Троянда – квітка, варта уваги людей. Про багатолику красу троянди розповість наш спеціальний кореспондент телеканалу «Школа +»

*Репортаж «Троянда у нашому житті»

Репортер : *Троянда з’явилася на землі понад 34 мільйонів років тому. *Археологи знайшли пелюстки квітки, які збереглися у єгипетських гробницях. *Батьківщиною троянди є Близький Схід, де вона царювала у замках правителів та вельмож.

*Краса квітки полонила художників всіх країн. Анрі Фантен Латузи із Франції. *Олексій Антонов .Росія. *Олена Тиренко. Україна * Алст Ван Віллен. Нідерланди. *Ірина Карпікіоті.Греція. . На картинах досі квітнуть троянди, які існували у далекі часи, а милують око у 21 столітті.

* Троянди є дуже цінні у декоративному садівництві. *Щороку з'являються все нові сорти, і багато з них стають всесвітньо відомими. Це сорти :

*- троянда «Фетіда»

*голландська троянда

*-китайська троянда

*-троянда «Чорний принц»

*- троянда «Амелія»

*- троянда «Принц Монако»

та інші

*Троянда використовується у парфумерії як самостійно (трояндова олія), так і для створення парфумерних композицій. *Французькі парфумери найбільш високо цінують троянди, що ростуть поблизу міста Граса, *а також на плантаціях Болгарії у Долині Троянд біля міста Казанлика.

* Екстракт троянди широко застосовується в косметичних засобах. *Він ефективно зволожує шкіру, відновлює природний колір і пружність шкіри, роблячи її м'якою і ніжною. *Двох крапель трояндової олії достатньо для отримання літра парфумів.

*Цілющі властивості троянди були відомі з античних часів. *В середньовіччя трояндою лікували величезну кількість захворювань: жіночі хвороби, головний біль, шлункові розлади, застійні явища в печінці, лихоманку (чуму), очні інфекції та шкірні захворювання.

*Троянди нерідко використовуються в кулінарії в якості ароматизатора. *Популярним є варення з трояндових пелюсток. *З троянд роблять морозиво , напої. * З них одержують ефірну олію; * з пелюстків деяких троянд варять конфітюри .

* У флористиці троянди є одними із найпопулярніших видів квітів для створення букетів.

* З любов’ю до царівни квітів спецкор каналу «Школа +» Євгенія.

*Поетична сторінка «Царівна квітів»

Флора : Краса троянди бентежить поетів. Від давнини до сучасності оспівують троянду у сонетах , віршах , поемах різних епох. *У 54 сонеті англійський поет і драматург Вільям Шекспир захоплювався красою квітки.

Біла троянда : *Прекрасное прекрасней во сто крат,

Увенчанное правдой драгоценной. 

*Мы в нежных розах ценим аромат,  

В их пурпуре живущий сокровенно.

Чорна троянда :  *Пусть у цветов, где свил гнездо порок,  

И стебель, и шипы, и листья те же,  

*И так же пурпур лепестков глубок,  

И тот же венчик, что у розы свежей, -

Біла троянда : *Они цветут, не радуя сердец,  

И вянут, отравляя нам дыханье.

*А у душистых роз иной конец:

Их душу перельют в благоуханье.

Чорна троянда : *Когда погаснет блеск очей твоих,  

Вся прелесть правды перельется в стих.

Флора : Запрошуємо учнів продовжити поетичну сторінку свята троянд.

  1. *Максим Рильський. «Троянда і виноград». Виконує учениця 8 класу Дарина

Із  поля  дівчина  утомлена  прийшла
І,  хоч  вечеряти  дбайлива  кличе  мати,
За  сапку  —  і  в  квітник,  де  рожа  розцвіла,
Де  кучерявляться  кущі  любистку  й  м'яти.
З  путі  далекої  вернувся  машиніст,
Укритий  порохом,  увесь  пропахлий  димом,—
До  виноградника!  —  Чи  мільдью    часом  лист
Де  не  попсований?  Ну,  боротьбу  вестимем!  
Ми  працю  любимо,  що  в  творчість  перейшла,
І  музику  валку,  що  ніжно  серце  тисне
У  щастя  людського  два  рівних  є  крила:
Троянди  й  виноград,  красиве  і  корисне.

  1. *Ілля Герасюта. «Троянда». Виконує учениця 7 класу Катерина

Мабуть, не дарма є на світі троянди,

Їм місце знайдеться в саду, на веранді,

Як символ кохання, як символ надії,

Захоплюють, манять, занурюють мрії.

Їх колір про наміри вмить розповість,

Чи ніжність, чи біль, а можливо, і злість,

Хоч вік їх короткий, та сутність безсмертна,

Водночас , і звична , і безпрецедентна.

Краса їх чарує та змінює долю,

До меж насолоди, до крайнощі болю,

Шипів гострота, пелюсток оксамит…

Безмежжя чарівності й ніжності мить.

  1. * «Червона троянда». Виконує учень 6 класу Артем.

В ранковий час – троянда червона,

Кришталева краплина роси.

Із калиноньки вогняне гроно,

Незбагненної мною краси.

Це все ти, я таку тебе бачу,

Від твоєї краси аж п’янить.

І від щастя, кохана, я плачу,

Зупини, час, щасливу цю мить.

Дай хоч гляну хвилинку на тебе,

На цю вічну для мене весну.

Мені більше нічого не треба,

Лиш дивитись на тебе одну.

  1. *Надія Красоткіна. «Троянди». Виконує учениця 5 класу Анастасія.

Троянди! Квіти просто чарівні!
Вражають кольором людину.
І квітнуть ціле літо день при дні
У світлу й дощову годину.
Дарують аромат п’янкий, тонкий,
І мають надзвичайну вроду.
Й казковий усміх - погляд чарівний,
Тому давно ввійшли у моду.
Бо стільки в квітах сонця і тепла,
Та ласки, ніжності і світла.
Краса троянд до серця пролягла
Й любов’ю щирою розквітла.

* Мистецтво створення квіткових композицій

Флора : Троянди – мої улюблені донечки. Коли вони поруч , стають гарнішими сади, будинки, кімнати, сонячно розквітає настрій. Про давнє мистецтво створення квіткових композицій розповість гостя свята квіткарка Анюта .

Запис № 10 «Цветочница Анюта»

Квіткарка : * Флористика – мистецтво складання букетів *та композицій із квітів та природних матеріалів. *Флорист – митець, який створює шедеври із живої природи. *Існують квіткові шедеври недовго, але дарують людям незабутні моменти єднання із природою.

Я – скромна квіткарка із місцевого магазину квітів, власними руками створюю квіткові композиції, які буринчани дарують рідним, знайомим на різні свята. *Купити букет – потрібна справа. *Зробити букет – це вкласти в нього душу, знання про поєднання кольорів , оздобити декоративними елементами, щоб він був неперевершеним. *Різні квіти можна використовувати для створення букета. *Найбільш вишукано, елегантно та загадково у букеті виглядає троянда , яка по-королівські займає гідне місце у мистецтві складання букетів.

*Є різні форми складання квіткових композицій і букетів.

* Кулясті композиції складають із айстр, ромашок, півоній, жоржин, примул, троянд. Квіти та декоративна зелень мають бути однакової довжини. Основний матеріал починають встановлювати від центру на однаковій відстані один від одного під певним кутом . Композиції складають із великої кількості рослин . Рекомендують невисокий, круглої або квадратної форми посуд

*Овальні композиції складають із рослин та квітів з високими, видовженими стеблами та суцвіттями. Для створення овальних форм найкраще використовувати високі вази.

*Трикутні композиції складають з головної вертикалі, двох горизонталей, встановлюють головний матеріал - акцент, потім заповнюють декоративною зеленню. Рослини встановлюють під невеликим кутом у напрямку від себе. Трикутні композиції будуються в низький, плоскій посуді.

* Каскади будують тільки у високому посуді. Їх починають із встановлення висоти яка має бути в 2 рази менша від висоти посуду . Усі види каскадів будують у високому посуді. Каскадну форму поступово розташовують вгору або вниз

*Бутоньєрки – це мініатюрні композиції. Призначенні, в основному, для прикрашання одягу.

*Складання кошиків відбувається за принципами створення композицій різних форм. При складанні кошиків варто звернути увагу на те, що вони бувають подарункові або призначені для покладання.

*Сприйняття людьми букетів і композицій залежить від кольорової гами, яка поділяється на дві групи: ахроматичні та хроматичні. *Головними кольорами залишаються - червоний, жовтий, синій.

* Найкраще поєднуються головний колір та додаткові. *Кольорові поєднання можуть бути контрастними, монохроматичними. Будь-який колір на фоні контрастного стає яскравішим.

* Перехідним від теплих до холодних тонів є нейтральний - зелений колір.

* Він відіграє важливу роль в аранжуванні квітів.

* Важливим фактором при створенні флористичної роботи є тло, яке впливає на кольорову гаму. *Для створення тла підходять вироби з лози, * соломи, *дерева, *скла, *кераміки.

Кольори сприймаються не тільки візуально, а й емоційно. Вони впливають на людські почуття, стан здоров’я :

*- червоний - символ життя, любові, підвищує життєвий тонус, викликає сильні емоції;

*- оранжевий - робить відчуття сильного тепла, покращує травлення, підвищує кров'яний тиск;

*- жовтий колір - розширює, створює відчуття тепла, світла, заспокоює нервову систему;

*- зелений - підсилює відчуття спокою, зменшує тиск, позитивно впливає на втомлений зір.

*- блакитний - символ простору, безкінечності; зменшує пульс;

*- синій - узагальнює предмети; символ довіри;

*- фіолетовий - урочисто-розкішний; символ величі, гідності; підвищує витривалість;

*- білий - робить предмети яскравими; символ безкінечності;

*- чорний - зменшує об'єм , наближає предмети.

Композиція має бути збалансованою. *Легше створити симетричну роботу. *Асиметрія завжди цікавіша, з її допомогою легше будувати перспективу. *Уважно підбирайте посуд під композицію, щоб кожна квітка неперевершено виглядала серед інших рослин.

Я люблю квіти та свою роботу . Сподіваюся, мої поради по оформлення букетів та композицій були вам цікавими і стануть у нагоді.

Запис № 10 «Цветочница Анюта»

Флора : *Краса квітки – нерукотворне диво, яким милується людина. *Троянда по – праву вважається царівною серед квітів, зачаровує своїх шанувальників красою і грацією. *Квітка божественної краси часта гостя у наших оселях. * Прикрашати кімнати, *декорувати одяг можна і *квітами, виготовленими власними руками.

Організатор : Класи отримали творче завдання : виготувати із різних матеріалів декоративну троянду.

*Виставка «Троянда власними руками»

Організатор: Повідомляємо результати виставки :

*На 3 місці –

*На 2 місці –

*На 1 місці -

Дякуємо авторам декоративних троянд за красиві квіти.

*Пісенна сторінка «Троянда, оспівана у піснях»

Біла троянда : Розповідь про троянди було б неповною, якби ми не згадали, що троянда оспівана у піснях.

Чорна троянда : Краса квітки полонить Музу поетів і композиторів, і ті створюють чарівні мелодії про царівну квітів.

Флора : Пропонуємо разом виконати фрагменти улюблених пісень наших батьків.

Запис № 11 «Белые розы»

Запис № 12 «Розовые розы»

Запис № 13 «Миллион алых роз»

Організатор : Свято найпрекраснішої квітки завершено. Любіть квіти, які виростають на рідні землі, і прикрашайте ними своє життя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.