і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

"Свято Покрови"

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Свято Покрови

Дійові особи:

Дід

Онук

Марія

Св.Андрій

Єпіфаній

Василь Київський

Блаженний Миколай

Душа

Єфросіній

Ніфонт

Внизу – інтер’єр української хати. До хати заходить Дід, за ним біжить онук.

О: Дідусю, дідусю, а це правда, що ти мене на Січ віддаси, коли підросту.

Дід бере кухлик, відпиває трохи молока, далі каже:

Д: Звичайно, звичайно. Ти ще малий, рано тобі про Січ думати, а от підростеш, от тоді й глядіти будемо, а зараз піди матері з прибиранням допоможи.

О: Добре, дідусю. Я буду слухняним. (хлопець вибігає з хати, а дід посміюється і каже)

Д: От, малий! От молодець! Маю тепер нащадка, Січ – то серйозна справа, і так просто туди не потрапити. Але не будь я козаком, не скажу, що хлопець слабодухий! (О. визирає з-за завіси) А Богородиця свята оберігатиме його від нещастя і покриє голову його, як колись козаків.

О: Дідусю, дідусю! А розкажи–но мені побільше про цю Покрову, бо чув, як старі люди казали, що свято є таке.

Д: От малий, от розбишака! Чого підслуховуєш моє клекотання старецьке? А як хочеш дізнатися про Покрову Богоматері, то вмощуйся ось тут, і я тобі розповім. (Старий відпиває трохи молока, відкашлюється і починає розповідь): 500, а може більше літ назад у Константинополі сталось чудо в храмі Влахернському. (звучить музика, виходить Марія у супроводі 2-х танцівниць, в цей час Єпіфаній та Св.Андрій, які знаходяться на сцені, дивуються)

Св.А: Чи бачиш ти Господиню і Царицю світу білого?

Єп: Бачу, Отче, і жахаюся.

М.: Царю Небесний! Прийми усіляке люде, молящого до тебе і кликаючого мене на поміч, та не відійде від образу мого не почутим. (танцівниці спускаються зі сцени і покривають голови глядачів амофором, потім всі, крім Марії, зникають. Марія молиться).

Д.: От тобі, онуче, і Покрова. Покрила вона усіх праведних християн, та й на Русі Марія залишила свій образ, під яким плакали навіть князі.

М стає біля стіни: Де Мирожський будівельник Ніфонт, єпископ Новгородський? (З’являється єпископ і схиляється перед Марією).

Н: Я тут, царице, в моєму монастирі цього літа не було літургії.

М.: Сину моєму й Богу так ізволившу. Де вибрані Божі, бувші в Церкві Св.Троїці. (перед нею постають князь Василь Київський, Блаженний Миколай, Єфросіній)

В.К.: Ось ми. Я – князь Василь Київський.

Мик.: Я – Миколай.

Є.: Я – Єфросіній.

М.: О, люди беззаконні! Ви прогнівили Сина Мого Господа і Бога, і осоромили місто своє поганими вчинками. І ось тепер прийшло до вас лихо велике”. (Є та Мик. падають перед М. на коліна зі сльозами, моляться)

Є. Та Мик: Володарко! Є гріх на людях та беззаконня, не прогнівайся на них дуже сильно, але Сину Твоєму і Богу нашому за місто це і за людей, що згрішили!

М: Йдіть негайно до боголюбивих воєвод і до Печерського ігумена, і до собору Пресвятої Трійці, і прозвісти їм, щоб старанно і непрестанно молили Господа Бога, і принесли б старий Печерський образ та хоругву на стіну міста, де стою Я, і щоб поставили тут одну пушку, і вношу внизу, для стрільби з них по королівським шатрам і вліво за королівські шатри. Скажіть людям, щоб вони плакали про гріхи свої та молили милостивого Бога, а я Сама буду молитися Сину Своєму і Богу про прощення людських гріхів.

(звучить музика, всі виходять)

Д.: Ось так, онуче, стала була з’являлася Богородиця людям у різних місцях.

О: Дідусю, дідусю, чи давно це було? Я ж не запам’ятав.

Д.: Літ 500 тому вона з’являлася в Константинопольському храмі.

О.: Оце б цікаво було на неї поживитися.

Д.: Ну годі, годі, тобі вже спати пора. Геть на піч. (хлопчик хутко залазить на піч і засинає, його сниться сон, в якому є Марія)

Сон

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Сценарій інсценізації

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти