і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

"Свято Покрови"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Свято Покрови

Дійові особи:

Дід

Онук

Марія

Св.Андрій

Єпіфаній

Василь Київський

Блаженний Миколай

Душа

Єфросіній

Ніфонт

Внизу – інтер’єр української хати. До хати заходить Дід, за ним біжить онук.

О: Дідусю, дідусю, а це правда, що ти мене на Січ віддаси, коли підросту.

Дід бере кухлик, відпиває трохи молока, далі каже:

Д: Звичайно, звичайно. Ти ще малий, рано тобі про Січ думати, а от підростеш, от тоді й глядіти будемо, а зараз піди матері з прибиранням допоможи.

О: Добре, дідусю. Я буду слухняним. (хлопець вибігає з хати, а дід посміюється і каже)

Д: От, малий! От молодець! Маю тепер нащадка, Січ – то серйозна справа, і так просто туди не потрапити. Але не будь я козаком, не скажу, що хлопець слабодухий! (О. визирає з-за завіси) А Богородиця свята оберігатиме його від нещастя і покриє голову його, як колись козаків.

О: Дідусю, дідусю! А розкажи–но мені побільше про цю Покрову, бо чув, як старі люди казали, що свято є таке.

Д: От малий, от розбишака! Чого підслуховуєш моє клекотання старецьке? А як хочеш дізнатися про Покрову Богоматері, то вмощуйся ось тут, і я тобі розповім. (Старий відпиває трохи молока, відкашлюється і починає розповідь): 500, а може більше літ назад у Константинополі сталось чудо в храмі Влахернському. (звучить музика, виходить Марія у супроводі 2-х танцівниць, в цей час Єпіфаній та Св.Андрій, які знаходяться на сцені, дивуються)

Св.А: Чи бачиш ти Господиню і Царицю світу білого?

Єп: Бачу, Отче, і жахаюся.

М.: Царю Небесний! Прийми усіляке люде, молящого до тебе і кликаючого мене на поміч, та не відійде від образу мого не почутим. (танцівниці спускаються зі сцени і покривають голови глядачів амофором, потім всі, крім Марії, зникають. Марія молиться).

Д.: От тобі, онуче, і Покрова. Покрила вона усіх праведних християн, та й на Русі Марія залишила свій образ, під яким плакали навіть князі.

М стає біля стіни: Де Мирожський будівельник Ніфонт, єпископ Новгородський? (З’являється єпископ і схиляється перед Марією).

Н: Я тут, царице, в моєму монастирі цього літа не було літургії.

М.: Сину моєму й Богу так ізволившу. Де вибрані Божі, бувші в Церкві Св.Троїці. (перед нею постають князь Василь Київський, Блаженний Миколай, Єфросіній)

В.К.: Ось ми. Я – князь Василь Київський.

Мик.: Я – Миколай.

Є.: Я – Єфросіній.

М.: О, люди беззаконні! Ви прогнівили Сина Мого Господа і Бога, і осоромили місто своє поганими вчинками. І ось тепер прийшло до вас лихо велике”. (Є та Мик. падають перед М. на коліна зі сльозами, моляться)

Є. Та Мик: Володарко! Є гріх на людях та беззаконня, не прогнівайся на них дуже сильно, але Сину Твоєму і Богу нашому за місто це і за людей, що згрішили!

М: Йдіть негайно до боголюбивих воєвод і до Печерського ігумена, і до собору Пресвятої Трійці, і прозвісти їм, щоб старанно і непрестанно молили Господа Бога, і принесли б старий Печерський образ та хоругву на стіну міста, де стою Я, і щоб поставили тут одну пушку, і вношу внизу, для стрільби з них по королівським шатрам і вліво за королівські шатри. Скажіть людям, щоб вони плакали про гріхи свої та молили милостивого Бога, а я Сама буду молитися Сину Своєму і Богу про прощення людських гріхів.

(звучить музика, всі виходять)

Д.: Ось так, онуче, стала була з’являлася Богородиця людям у різних місцях.

О: Дідусю, дідусю, чи давно це було? Я ж не запам’ятав.

Д.: Літ 500 тому вона з’являлася в Константинопольському храмі.

О.: Оце б цікаво було на неї поживитися.

Д.: Ну годі, годі, тобі вже спати пора. Геть на піч. (хлопчик хутко залазить на піч і засинає, його сниться сон, в якому є Марія)

Сон

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Сценарій інсценізації
 • Додано
  10.08.2018
 • Розділ
  Релігієзнавство
 • Клас
  5 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  107
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  SO367957
 • Вподобань
  0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь