і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

С.Васильченко, Т.Шевченко

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Українська література (5 клас)

Тема : Повторення та узагальнення вивченого з теми «Творчість С.Васильченка, Т.Шевченка, П.Тичини, Є.Гуцала, М.Рильського».

Гра «Брейн-ринг»

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; формувати пізнавальний інтерес школярів шляхом виконання завдань творчо-пошукового характеру;

  • розвивати в учнів уміння спілкуватися, вільно висловлюватися;

  • виховувати культуру спілкування, товариськість; любов до природи.

Обладнання: картки, фото письменників, малюнки

Тип уроку: узагальнюючий урок

Хід уроку

 І.   Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Вступне слово вчителя.

Наша природа чудова, барвиста й багатоманітна у своїх виявах. Оспівуючи у творах її красу, поети й прозаїки не перестають наголошувати на тому, що люди — діти цієї природи, тому повинні берегти її, дбати про неї, а не бути лише споживачами. Про це ви й поміркуєте, виконуючи завдання . Успіху вам!

ІІ. Проведення гри. Пояснення правил.

Тур І. «Розминка».

Блок «ТВОРЦІ ПОЕЗІЙ»

Протягом однієї хвилини учасники мають дати максимальну кількість правильних відповідей на поставленні запитання. Гру розпочинає та команда, назва якої в алфавітному порядку йде першою За кожну правильну відповідь 1 бал.

Запитання:

  1. В якому році народився М.Рильський? (1895 р.)

  2. Скільки років прожив Кобзар? (47 років)

  3. В якому селі народився П.Тичина? (с. Піски, на Чернігівщині)

  4. Ким були батьки Є.Гуцала? (Учителями)

  5. Хто з вивчених поетів народився кріпаком? (Т.Шевченко)

  6. . Назвіть першу збірку М. Рильського, коли йому було 15 рокі. (На білих островах)

  7. Коли помер П.Тичина? (1967 р.)

  8. Хто написав оповідання «У бур’янах» ? (Степан Васильченко)

  9. Коли почав писати перші вірші Є.Гуцало? (Ще в школі)

10.Кому довелося доглядати маленького Тараса? (сестрі)

11.Ким був батько П.Тичини? (священиком, учителем)

12.Де народився Є.Гуцало? (На Вінниччині, с. Старому Живоові)

13.Як звали батька М.Рильського? (Тадей)

14. Як по батькові Є.Гуцала? (Пилипович)

15. Де народився М.Рильський? (м. Київ)

16. Хто написав вірш «Гаї шумлять»? (П.Тичина)

17. Де народився Т.Шевченко? (с. Моринці, на Звенигородщині)

18. Хто написав оповідання «Лось»? (Є. Гуцало)

19. Хто написав вірш «Не бував ти у наших краях»? (П.Тичина)

20. Скільки років було Тарасу, коли він став сиротою? (11 років )

21. Як звали сестру Тараса Шевченка? (Катерина)

22. Хто написав вірш «Дощ»? (М.Рильський)

23. В якому році обірвалося життя Є. Гуцала? (1995р.)

Тур ІІ. Термінологічний

Блок « Словникові поняття »

Один з учасників команд виймає папірець з написаним терміном. За дві хвилини кожна з команд повинна згадати й записати визначення термінів, а також навести приклад з вивченої теми.

(оповідання, епітет, метафора, ліричний твір, персоніфікація, гіпербола)

Тур ІІІ. «Конкурс капітанів»  

Капітани обирають картку, де потрібно виконати завдання – встановити відповідність.

Відповіді ( КАРТКА №1 1-Г, 2-А, 3-Б ) ( КАРТКА №2 1-В, 2-А, 3-Г )

Тур ІV. «Заморочки з бочки»  

Кожна команда шляхом жеребкування витягує № портрета, за яким повинні назвати прізвище письменника, для обговорення якого 30 секунд.

ІІІ. Підведення підсумків гри.

(Наприкінці гри підбиваються підсумки, визначається команда-переможець, всі учасникам якої вручаються грамоти . Всім учасникам гри виноситься подяка).

   Інтерактивна вправа «Мікрофон».

Свою роботу я оцінюю…, тому що… —

ІV. Домашнє завдання.

Установіть відповідність КАРТКА №1

ТРОП

ВИЗНАЧЕННЯ

  1. порівняння

  2. персоніфікація

  3. гіпербола

А перенесення ознак людини на неживий предмет чи

явище, олюднення

Б велике перебільшення рис людини, предмета чи явища

з метою надання зображуваному виняткової виразності

В уживання двох слів із протилежним значенням для

підсилення емоційності

Г зіставлення одного предмета чи явища з іншим, чимось

подібним до нього

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Установіть відповідність КАРТКА №2

Назва вірша

Уривок

  1. «Не бував ти у наших краях!»

  2. «Блакить мою душу обвіяла…»

  3. «Гаї шумлять»

А Струмок серед гаю як стрічечка,

На квітці метелик мов свічечка…

Б Затихло все, тільки дівчата

Та соловейко не затих.

В Там же небо – блакитні простори…

Там степи, там могили, як гори.

Г Милуюся-дивуюся,

Чого душі моїй так весело.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Епітет – це _____________________________________________________________________

Метафора -це________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оповідання -це_______________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ліричний твір-це____________________________________________________________

__________________________________________________________________

Персоніфікація - це___________________________________________________________

Гіпербола – це_______________________________________________________________

4

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Узагальнення й систематизація знань
  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Українська література
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    64
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    GU616641
  • Вподобань
    0
Курс:«Використання веб-квестів в освітньому процесі»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь