Суспільно - політична ситуація і ліберальний реформізм в Латинській Америці кінець 10 - початок 20 - х років 20 ст.

Всесвітня історія

Для кого: 10 Клас, 11 Клас

28.05.2021

82

0

0

Опис документу:
Для означення політики масштабної експансії фінансової олігархії США в країнах Л. А. президент Вільям Тафт у 1912 р. навіть використав термін "дипломатія долара" Найвідомішим проявом силової латиноамериканської політики США на початку ХХ ст. стала Панамська криза. Політика "великого кийка" ("Big stick policy"), як її охрестив американський президент Теодор Рузвельт у 1904 р.,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Суспільно - політична ситуація і ліберальний реформізм в Латинській Америці кінець 10 - початок 20 - х років 20 ст.

Для означення політики масштабної експансії фінансової олігархії США в країнах Л. А. президент Вільям Тафт у 1912 р. навіть використав термін "дипломатія долара", але в розглядуваний період Білим домом набагато частіше застосовувалося пряме втручання у внутрішні справи держав регіону, включно з військовою інтервенцією. Як правило, воно здійснювалося під прапором "панамериканізму" та гаслами "континентальної солідарності" й "історичної спільності" доль Західної півкулі. США фактично були повновладним володарем на латиноамериканському континенті, маючи поведінку, що служила законом у всіх справах їхнього втручання, що продовжувалося і протягом першої чверті ХХ ст.

США спритно приховували свої цілі, пропагуючи економічний і політичний союз американських держав (відводячи домінуючу роль собі).


Найвідомішим проявом силової латиноамериканської політики США на початку ХХ ст. стала Панамська криза.


     

Політика "великого кийка" ("Big stick policy"), як її охрестив американський президент Теодор Рузвельт у 1904 р., стала невід’ємною рисою зовнішньополітичного курсу наймогутнішої держави Західної півкулі. Її проявами були окупація морською піхотою США Домініканської республіки (1904, 1914, 1916-1924 рр.), Куби (1906-1909, 1912, 1917-1922 рр.), Гондурасу (1905, 1907, 1911, 1912 рр.), Гаїті (1915-1934 рр.), Нікарагуа (1912-1933 рр.) та ін.

Лише в 1933 р. президент Франклін Рузвельт оголосив про відмову від політики "великого кийка" і запровадив політику "доброго сусіда".

У 1920-ті рр. у країнах Латинської Америки стало популярним гасло зміцнення національної незалежності та усунення впливу інших держав. Це спонукало уряди деяких країн до проведення реформ. Ліберальний реформізм в Латинській Америці формувався під впливом європейського і північноамериканського ліберального реформізму, але він вирішував дещо ширше коло завдань. Так, поряд з реформами, які мали місце в європейських державах у XIX ст., розв’язувалися завдання й національного характеру (націонал-реформізм): розвиток національних економік та послаблення залежності від провідних країн світу і транснаціональних корпорацій. Найбільш радикальні реформи у першій чверті XX ст. провели в Аргентині, Чилі, Уругваї та Мексиці.

Отже, суспільно - політична ситуація в Латинській Америці цього періоду проходила під верховенством США, які вміло приховували справжні експансіоністські наміри. Ліберальний реформізм в цьому регіоні, не зважаючи на те, що він був сформований під впливом європейського та північноамериканського, був спроможний вирішувати широке коло питань.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.