Тема: «Створення запитів в базі даних»
Мета уроку: закріпити, узагальнити теоретичні знання учнів про табличні бази даних, про етапи їх створення на комп’ютері; формувати практичні уміння створення баз даних, використовувати теоретичні знання на практиці;розвивати пізнавальні інтереси учнів, розумову діяльність, уміння логічно мислити, основи комунікаційного спілкування, впевненість у власних силах; активізувати взаємодію між учнями, розвивати навички групової роботи; виховувати інформаційну культуру, самостійність, колективізм, відповідальність, стимулювати пізнавальний інтерес учнів до даної теми і вивчення предмета.
Обладнання: комп’ютери з операційною системою Windows і встановленим пакетом Microsoft Office, презентація до уроку.
Тип уроку: урок «дивовижне поруч».
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Привітання.
Доброго дня шановні учні, ми розпочинаємо урок інформатики, а робота з комп’ютерною технікою вимагає дотримання певних правил техніки безпеки. Переглянемо ці правила.
- Яка формула надихає вас на роботу?
«Формула уроку»
- Розшифруйте записану формулу уроку:
( у - увага, о – організованість, в – взаємодопомога, п - праця , з – знання)
- Користуймося цією формулою, щоб успішно працювати на уроці.
Порада тому, хто хоче змінитися
Пам'ятай, що ти — особистість, і цінуй це.
Я сподіваюсь, що наш сьогоднішній урок принесе вам тільки радість і ви будете активними і засвоєте навчальний матеріал на належному рівні.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перше завдання хвилинка «Тестування» платформа Wordwаll
ІІІ. Актуалізація опорних знань
У нас є аудиторія глядачів, які бажають розширити свої знання з інформатики. Будьте уважні, запитання 1
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми продовжимо працювати з базаю даних.
Як сказав колись Черчіль «Хто володіє інформацією, володіє світом», а в нашому сучасному світі майже вся інформація зберігається у вигляді баз даних. Тому і виникає необхідність вміти користуватися ними.
Ми вже неодноразово говорили, що прикладом БД може бути список контактів у вашому смартфоні, каталог товарів в Інтернет магазині, перелік підручників у шкільній бібліотеці.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Для пошуку інформації за заданою умовою ми використовували фільтри. Проте фільтри не дають можливість зберегти відібрану інформацію як окрему таблицю для довготривалого використання. Для того, щоб не тільки знайти, а й зберегти інформацію використовують запити.
Переходимо до вивчення нового матеріалу. Розгорніть зошити запишіть дату та класну роботу, тему уроку «Створення запитів в базі даних».
Протягом уроку ми повторимо основні поняття теми база даних, вивчимо різні способи створення запитів в Access та закріпимо вивчене на практиці
Запишимо визначення:
Запит — це об’єкт бази даних, призначений для відбору даних із пов’язаних таблиць, які задовольняють заданим умовам.
Для створення запитів можна використовувати вбудований конструктор, подібний до конструктора розширених фільтрів.
За способом вибірки та обробки даних запити бувають :
Запит на вибірку даних
Запит з функціями і з полями, що обчислюються
Запити з параметрами
Перехресні запити
Запити на змінення
В цьому році ми розглянемо 2 їх різновиди це запит на вибірку та запит з параметром.
Записувати алгоритм будемо паралельно з демонстрацією послідовності створення запиту.
Перш ніж перейти до практичної частини, проведемо фізкультхвилинку для очей.
Практична частина
Теорія без практики, це ніщо. Тому, удосконалюємо свої знання на практиці. Завдання будемо виконувати в двох групах, спробуйте себе в ролі менеджерів.
Вам потрібно за поданим алгоритмом створити запит вибір для першої групи та запит з параметрами для другої. Зараз буде здійснено розподіл на групи і кожна отримує індивідуальне завдання.
Давайте повторимо правила роботи в групі:
Говорять діти
• Уважно слухай того, хто говорить.
• Не критикуй! Не принижуй!
• Право промовчати.
• Взаємна повага.
• Дотримуйтесь визначеного часу.
Після поділу на групи розподіліть між собою обов’язки . Визначте, хто буде спікером, доповідачем, секретарем, секундантом.
На виконання завдання відводиться 7 хвилин, презентація – 2 хвилини. Якщо вам потрібна моя допомога використовуйте реакцію піднятої руки.
Розподіл в групи, надсилання завдання.
Презентація дітей.
Молодці, завданням справились.
ІІІ. Підсумок уроку.
Підсумуємо наші знання в ігровій формі «Погоня в лабіринті» на платформі Wordwall.
V. Рефлексія
Скажіть?
Чого б ви хотіли дізнатися ще більше на наступному уроці з даної теми?
Яке б ви хотіли поставити собі запитання з даної теми?
На платформі Менті.ком проведемо самооцінювання здобутих знань протягом уроку. Приєднайтеся за кодом
IV. Домашнє завдання
На платформі гугл класу прикріплено детальну різнорівневу інструкцію щодо виконання домашнього практичного завдання. Потім створені файли прикріпляємо як відповідь.
Дякую за урок! До побачення!




























