Структурні середні величини

Опис документу:
У цьому документі йде мова про структурні середні величини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Структурні середні величини

Модою дискретного статистичного розподілу вибірки називають варіанту, що має найбільшу частоту появи.

Мод може бути кілька. Коли дискретний статистичний розподіл має одну моду, то він називається одномодальним, коли має дві моди двомодальним і т.д.

Медіаною дискретного статистичного розподілу вибірки називають варіанту, яка поділяє варіаційний ряд на дві частини, рівні за кількістю варіант.

Якщо обсяг вибірки п=2т+1 непарний, то медіаною буде значення елемента варіаційного ряду з номером т+1, =хт+1.

Якщо обсяг вибірки п=2т парний, то медіаною буде середнє значення елементів варіаційного ряду з номерами т і т +1:

.

В інтервальному варіаційному ряді для визначення моди та медіани в межах певного інтервалу застосовують відповідні формули:

де х0 та h — нижня межа та ширина модального інтервалу, fmо, fmо-1, fmо+1 — частоти (частки) відповідно модального, передмодального та післямодального інтервалів.

де х0 та h — нижня межа та ширина медіального інтервалу, fчастоти (частки) ряду, fmе— частоти (частки) відповідно медіального інтервалу, Sme-1сума нагромаджених (кумулятивних) частот до медіального інтервалу.

Для грубого оцінювання розсіювання варіант відносно хВ застосовується величина, яка дорівнює різниці між найбільшою хтах і найменшою хтіп варіантами варіаційного ряду. Ця властивість називається розмахом

R= хтах - хтіп

Коефіцієнтом варіації називається вираз у процентах відношення вибіркового середнього квадратичного відхилення до вибіркової середньої:

Коефіцієнт варіації використовується для порівняння величин розсіювання по відношенню до вибіркової середньої двох варіаційних рядів. Коефіцієнт варіації безрозмірна величина, тому його можна використовувати для порівнювання розсіювання варіаційних рядів, варіанти яких мають різну розмірність. Наприклад, якщо варіанти одного ряду виражаються в сантиметрах, а другого в грамах.

Середнім абсолютним відхиленням називають середнє арифметичне абсолютних відхилень:

Зауваження. Якщо варіаційний ряд складений за даними вибірки, тоді його характеристики називають вибірковими; якщо варіаційний ряд складений за даними генеральної сукупності, то характеристики називають генеральними.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
2
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!